Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Sprzedaż na allegro

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26432

    Witam.
    Mam takie pytanie, w niedługim czasie zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą, będzie to kwiaciarnia, sklep z artykułami dekoracyjnymi itp.. nie będę wdawał się w szczegóły. Jako, że numizmatyką interesuje się już naście lat to dodatkowo chciał bym sprzedawać też monety na allegro głównie NG, przynajmniej na początku. I teraz moje pytanie.. jak wygląda takie hurtowe kupowanie na firmę w NBP? Też trzeba jechać i stać w kolejce, czy można zamawiać przez internet? I jak z cenami, bo nierzadko na allegro można spotkać aukcje z cenami NG poniżej 2zł.. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26435

    Witam. Możesz spróbować poprzez e-kolekcjoner. Szczegóły na stronach NBP. Uczestniczysz normalnie w aukcjach i tą drogą kupujesz. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26437

    2zl GN wymienia sie w banku po cenie nominalu.

    radze dwa razy przemyslec i rozeznac sie w temacie bo mozna ladnie poplynac
    przy braku minimum wiedzy.

    monety kolekcjonerskie ostatnimi laty stracily na popularnosci i nie ciesza sie juz takim wzieciem jak jeszcze kilka lat temu.Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka ale obszernie byly juz komentowane na tym forum zachecam sie z nimi zapoznac.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26439

    Jeżeli 2 NG wymienia się po cenie nominału to chyba dostaję się jakieś potwierdzenie? Bo jeżeli ktoś ma legalnie działającą firmę to jakoś się musi rozliczać z urzędem skarbowym.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26444

    W NBP można kupić na osobę 40 monet jednego rodzaju (oczywiście 2 zł). Aby kupić więcej trzeba pójść np. z kolegą albo żoną.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26465

    jaka jest gwarancja że NBP będzie zawsze trzymać dla Ciebie te GNy ...? .
    Wielu już przez te w/w monety "popłynęło" z wielkim hukiem . A generalnie gdybyś nie wiedział ., to przy obecnych cenach sprzedaży , przy marży ok 15-25% i obrocie miesięcznym do 20 tyś.zł zostanie Ci na czysto jakieś max. 1200-1400zł . I jeszcze trzeba użerać się z szarakami co wystawiają te GNy za groszowe narzuty .
    Jednym słowem nie polecam bo ciężka i niewdzięczna to praca i mogę się założyć z Tobą na 1000% że na kwiaciarni wyjdziesz lepiej a już na pewno będzie bezstresowo .

    pzdr.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26467

    Dziękuje za te rady, trochę mi rozjaśniły ten temat, jednak nikt mi nie odpowiedział na pytanie jak to wszystko formalnie wygląda.. w sensie podatków i rozliczania z fiskusem. Oczywiście kwiaciarnia będzie, sprzedaż monet miała być tylko dodatkowo, bardziej hobbystycznie, przynajmniej na początku.
    Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda od strony formalnej skup monet i dalsza odsprzedaż, np nieraz na allegro ludzie sprzedają zestawy różnych monet na kilogramy, jeżeli bym miał własną działalność i kupił bym taki zestaw monet od osoby prywatnej która mi przecież rachunku, ani faktury za to wystawić nie może to jak to potem legalnie sprzedać na allegro jako firma?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26468

    Pomijajac wszystko... w jaki sposob chcesz wyceniac przyniesione przez Kowalskiego monety ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26469

    Jak wyceniać.. choćby przez allegro, jeżeli dana moneta chodzi na allegro dajmy na to średnio po 50zł to wiesz, że mniej więcej tyle możesz za nią dostać. Mi chodzi o coś dajmy na to takiego: allegro.pl/duzy-ciekawy-zestaw-monet-cos...acz-i2223712031.html
    Licytujesz taki zestaw, jak uda ci się tanio wylicytować to przy pojedynczej sprzedaży jesteś w stanie coś zarobić.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Sprzedaż na allegro 12 lat, 2 miesięcy temu #26470

    W zestawach sprzedaje sie przewaznie monety popularne ktorych na sztuki nikt by nie kupil bo cena samej przesylki przewyzsza wartosc monety,lub by ukryc faktyczny stan zachowania monet,etc,etc.

    Jesli znasz angielski to na poczatek polecam Buying and selling coins Michael Freeman.
    Tak dla zobrazowania podstawowych pojec i mechanizmow.

    Ps.

    Zawsze mozesz sprobowac ja tylko chce Ci powiedziec ze nie jest to taki prosty biznes jak by sie moglo wydawac.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information