Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Identyfikacja zagranicznych monet

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Identyfikacja zagranicznych monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26485

    Witam.

    Ostatnio lubię się bawić w identyfikacje monet, kupiłem też na allegro paczke pół kilo monet ze świata i próbowałem zidentyfikować z jakich krajów pochodzą. Poszukując znalazłem artykuł, który po krótce przetłumacze, może komuś się przyda:)

    Krok 1.
    Określ kraj pochodzenia. Szukaj nazwy kraju na monecie.
    Jeśli kraj nie jest oczywisty sprawdź tą listę tekstów krajów wschodnich( worldcoingallery.com/Inst-ID/Coin_Text.htm ).
    Jeśli tekst jest niobecny przeszukaj tą listę typowych symboli (dwie strony) worldcoingallery.com/Inst-ID/page1.html
    Aby zakończyć identyfikację przetłumacz arabskie i indiańskie (?) liczby. worldcoingallery.com/Inst-ID/Numerals.htm
    W razie potrzeby spójrz na ten poradnik odczytywania dat na monetach arabskich. worldcoingallery.com/Inst-ID/Arabic.htm

    Krok 2. Jeśli masz już jakiś pomysł na państwo wejdź na tą stronę: i wybierz państwo (obok wielkiej fioletowej strzałki). Znajdziesz tam listę monet, jeśli potrzebujesz lub wolisz zdjęcia, kliknij w link "Click here to view all".

    Krok 3. Tutaj nie tłumaczę, tylko streszczę. Spisz numer katalogowy i na ichniej stronie głółnej poszukaj ceny, albo poprostu znając rocznik kraj i nominał poszukaj na własną ręke w sieci w szczególności na serwisach aukcyjnych.

    Orginalny tekst na stronie: worldcoingallery.com/Inst-ID/index.html

    pozdrawiam:)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.13 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information