Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Brytyjskie monety okolicznościowe

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27036

    Witam wszystkich :)
    Mam takie pytanie do znawców tematu - czy opłaca się wybierać z obiegu okolicznościowe monety brytyjskie o nominałach 50 pence i 2 pounds? Tzn. mam na myśli sprzedaż tych monet przez ebay.com, bo większość mam już skolekcjonowane. Ostatnio np. wpadła mi moneta 50 pence z Falklandów i 20 pence z Gibraltaru. Tak więc są to nie tylko monety okolicznościowe, ale też z terytoriów zależnych UK.
    Więc jak myślicie, lepiej wydawać je w sklepie, czy zatrzymywać i powtórki sprzedawać przez ebay?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27039

    sprawdz i odpowiedz sobie na pytanie sam ;)
    www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=50p&_...=&_osacat=141146
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27040

    Dzięki Valkiria ;)
    Tak mi się wydaje, że chyba się nie opłaca. Bo te monety z obiegu nie są UNC, więc cena byłaby dużo mniejsza niż za nieobiegowe. To chyba tak jak z 2 zł z NG, tyle tylko, że tutaj co piąta moneta jest okolicznościowa i nie sensu wszystkiego odkładać bo można z worek nazbierać ;)
    A może ktoś wie, czy są jakieś rzadkie monety, które można wyłapać z obiegu i które warto zatrzymać?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27042

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27043

    Wow, nie wiedziałem, że istnieją nowe 20 pensówki niedatowane... dzięki Valkiria za pomoc... wydaje mi się, że brytyjskie monety są tak różnorodne jak amerykańskie, pomimo, że są w obiegu tylko od 1971. Od dzisiaj będę się uważniej przyglądał 20 pensówkom. Wydaje mi się, że te niedatowane monety powstały z powodu użycia awersu ze starych 20p i rewersu z nowych, więc powinny być wybite w pierwszym roku bicia pensówek z herbem -2008?
    Jeszcze raz dzięki ;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27104

    Znalazlem info o monetach 20p niedatowanych: www.royalmint.com/discover/uk-coins/undated-20p-coin
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: Brytyjskie monety okolicznościowe 11 lat, 10 miesięcy temu #27108

    Bardzo ciekawa sprawa! Przez przypadek powrócono do początku pieniądza, gdy nie datowano monet :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information