Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN

    • Offline
    • Oklaski: 0

    GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27445

    Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to możliwe ??? - kupiłem monetę w gradingu FIRMY PCG NOTA MS 65 ,po wysłaniu jej do firmy GCN nam XF 40

    TAKA RÓŻNICA W OCENACH ???

    Czy ktoś kontroluje firmy zajmujące się gradingiem ?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27447

    Na swiecie sa dwie firmy cieszace sie zaufaniem tz. rynku numizmatycznego,
    obie sa ze Stanow Zjednoczonych jedna to PCGS druga NGC
    obie "pierwszo ligowe " znane i respektowane na calym globie.
    Godne zaufania sa rowniez troche mniej znane ANACS oraz ICG tez z USA

    Cala reszta to g...o i nie warto nawet sie rozpisywac dlaczego.
    • gumer
    • gumer

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27456

    angela328 napisał:
    Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to możliwe ??? - kupiłem monetę w gradingu FIRMY PCG NOTA MS 65 ,po wysłaniu jej do firmy GCN nam XF 40

    TAKA RÓŻNICA W OCENACH ???

    Czy ktoś kontroluje firmy zajmujące się gradingiem ?



    Zacznę od końca.
    Pierwsze primo. Nikt nie kontroluje firm gradingowych, bo i po co. Dopóki działalność nie szkodzi państwu polskiemu, a jedynie niewielkiej rzeszy napaleńców, nikt nie będzie tej działalności regulował.
    Drugie primo. Obie firmy wzajemnie się nienawidzą, dlatego sądzę, że to po prostu złośliwość wzięła górę, nad poprawną oceną monety. Zakładam, że wysłałeś monetę w pudełku do drugiej firmy, chociaż w sumie nie wiem, po co, skoro miałeś wysoką notę.
    Trzecie primo. Nie od dziś wiadomo, że PCG zawyża noty, jak tylko możliwe.
    Czwarte primo. Teraz już masz nauczkę, żeby nie kupować monet w trumnach, a kierować się zdrowym rozsądkiem oceniając monetę. Zanim zaczniesz cokolwiek kupować, zainwestuj w wiedzę. Taniej jest się uczyć na błędach innych, niż na własnych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27457

    moneta przed wysłaniem została wyjęta ze ślabu . Może i państwu polskiemu nie szkodzą jednak - EWIDENTNIE OSZUKUJĄ kupując monetę z notą MS 65 powinno się mieć gwarancję że moneta jest w bardzo dobrym stanie co wiąże się z ceną , a tu myślisz że kupiłeś monetę w stanie I a masz stan III Moim zdaniem ktoś powinien to kontrolować
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27458

    jak chcesz miec pewnosc o ktorej piszesz kupuj monety OGRADOWANE przez PCGS , NGC
    a nie OSLABOWANE przez polskich PSEUDOGRADEROW !

    A najlepiej oceniaj monety sam bo bez sensu jest przeplacanie za kawalek plastiku ;)

    zalozeniem amerykanskich firm gradingowych bylo gradowanie monet rzadkich i bardzo rzadkich ewentualnie pospolitych ale "unikalnych" ze wzgledu na ich ponad przecietny stan zachowania.

    to co slabuje sie w polsce ale i coraz czesciej w stanach jest smiechu warte
    bo jaki ma sens gradowanie monety ktorej wartosc jest mniejsza od kosztu samego gradingu
    wiele by tu jeszcze mozna dopowiedziec ale oszczedze sobie nerwow.
    i w ostatnim jeszcze zdaniu chce mocno podkreslic ze polskie firmy nie spelniaja zadnych ale to absolutnie zadnych standardow, totalne ZERO profesionalizmu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27459

    wiem że firmy z USA mają renomę itd. Chodzi jednak o to jak wytępić OSZUSTÓW zawyżających noty i czerpiących z tego korzyści bo zasady oceniania monet są ściśle określone i ktoś powinien za to odpowiadać . A tak - bezkarnie oszukują ludzi i tłuką kase . To zwykłe oszustwo i powinno być ścigane
    • gumer
    • gumer

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27460

    Wystarczy przestać kupować ich wyroby i sami padną.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27461

    dokladnie wiem o czym mowisz - niestety sami kolekcjonerzy nabijaja im kieszenie kupujac te produkty godza sie na bark profesjonalizmu etc,etc.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27462

    proponuje polskim "graderom" przejsc na brytyjski system mogli by dawac noty do 100
    bo widze ze zaczyna im brakowac skali przydaly by sie te 30 dodatkowe stopnie hehe

    takiej skali uzywa CGS-UK ( jako ciekawostke dodam ze do tej pory orgadowali 10 polskich monet )
    najgorsza nota to G1
    najlepsza nota to UNC 100
    prawda ze ciekawie i orginalnie :) nie wiem czemu w polsce wszystko musimy kopiowac od innych ( czesto nieudolnie ) mozna bylo stworzyc skale oparta na polskim systemie.



    80 – 100

    Uncirculated



    75 – 75

    Almost Uncirculated



    60 – 70

    Extremely Fine



    40 – 59

    Very Fine



    20 – 39

    Fine



    1 – 19

    Good, Very Good
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27469

    Taa... a jak jeszcze będzie za mało, to zawsze można powiększyć skalę do tysiąca :/

    Jak dla mnie i na moje potrzeby zupełnie wystarczająca jest uniwersalna i międzynarodowa 7-stopniowa skala stanów zachowania monet. A skala Sheldona... cóż jak ktoś lubi "trumienki" i nie ma na co wywalać kasy...
    Oczywiście poza tym zastrzeżeniem, o którym wspomniała Valkiria. Tylko monety wyjątkowe i bardzo cenne należałoby chronić właśnie zamykając je w slaby... ale nie u "kowala" ;)
    A jak ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, to gorąco polecam tekst Pana Jerzego Chałupskiego:
    zbierajmymonety.blogspot.com/2011/03/sta...achowania-monet.html
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27470

    Zacytuję przy okazji administratora jednego z numizmatycznych for:
    "Grading wartości monety obiektywnie nie zwiększa, a jedynie przesuwa popyt z segmentu rynku gdzie funkcjonują jednostki o dużej wiedzy własnej, dla których elementy ludowej wiary w cuda są zbędne, do segmentu rynku gdzie wiedza własna nie znalazła warunków do rozwoju z powodu jałowości podłoża, a jej miejsce wypełnia wiara w elementy nadprzyrodzone i magiczne"

    Dopóki będę nabywcy, tak długo radosna działalność rodzimych firm gradingowych będzie trwała.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: GRADING PCG I GCN - RÓŻNICA OCEN 11 lat, 5 miesięcy temu #27471

    Shiver, doskonała pointa :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information