Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Komu jednocentówkę? :)

    • Dodeq
    • Dodeq

    Komu jednocentówkę? :) 10 lat, 11 miesięcy temu #28048

    finanse.wnp.pl/moneta-1-centowa-warta-co...ro,198297_1_0_0.html

    przypadkowe wybicie? Jak sądzicie? ;-)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Komu jednocentówkę? :) 10 lat, 11 miesięcy temu #28049

    A uważasz, że "przypadkiem" zlecono i wykonano projekt graficzny, a także "przypadkowo" zrobiono stemple, żeby później "przypadkiem" wybić kilkadziesiąt monet?
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Komu jednocentówkę? :) 10 lat, 11 miesięcy temu #28050

    Mnie nie interesują monety zagraniczne. Także niestety nie wiem, może stemple (rewersu) były z innych monet i ktoś "się klepnął" za daleko z nimi. Swoją drogą, w moim mniemaniu, jeżeli osoby chcące je "mieć" są świadome "braku przypadku" w takiej sytuacji, czyli że monety wyszły w sposób zaplanowany (a niby przypadkiem), działa raczej na niekorzyść rynku oraz na niekorzyść mennicy. Co burzy tak na prawdę jej rzetelny wizerunek... W końcu równie dobrze mogli by klepać inne krzyżówki monet obiegowych...
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: Komu jednocentówkę? :) 10 lat, 11 miesięcy temu #28052

    Z tym przypadkowym projektem stempli to się nie zgodzę. Wizerunek, którzy znalazł się na tych "najdroższych jednocentówkach w całej UE" został przygotowany dla monet o nominale 2 centy! Znalazłem również zdjęcie tego przypadku:

    Coś trochę za duży ten krążek, co nie? Pewnie te cuda wybito na krążku do dwucentówek (rant by wiele wyjaśnił, bo 2 centy mają charakterystyczny rowek), umieszczając jednak stempel jednocentówki. Jedynie jakiś przypadek uderzył stemplem z dwoma różnymi stemplami.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.13 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information