Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 50gr 1924

    • Offline
    • Oklaski: 0

    50gr 1924 9 lat, 5 miesięcy temu #29588

    Ile to może być warte?
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 5 miesięcy temu #29589

    Czy na pewno 1924 r.?

    Bo takiej monety nie znam więc jeżeli jakiś unikat to duuuuuuużo :)

    Chyba że "banknot", coś takiego:

    to musisz poszukać na allegro - banknoty to nie moje kręgi zainteresowań


    A jeżeli pomyliłeś datę i jest tam 50 groszy z 1923 r. to wtedy od nic do 6 zł chyba że ideał nad ideałami to 250 zł (według katalogu Parchimowicza 2013)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Livyatan. #29590

    Tak na 100% 1924 i jest to moneta nie banknot. Dużo czyli ile? :D
    Ja to znalazłem około hm 10-15 lat temu. Demolowałem stary dom. Była tam jeszcze jakaś węgierska z XIXw ale była to miedź i mocno się utleniła. Po wyczyszczeniu daty i napisy mocno się rozmazały. Ta węgierska to było chyba 30 krajcarów z roku 1807
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 5 miesięcy temu #29591

    No niestety ale bez zdjęcia raczej się nie obędzie - muszę zobaczyć :)

    Jeżeli chodzi o 50 groszy to na 1924 rok wypada okres IIRP (Rzeczpospolita Polska), a tam z monet obiegowych jest tylko 50 gr z 1923 r., o takie:


    Z monet próbnych też nie znam money z 1924.


    1924 roku groszy używano również w Austrii (groschen) ale z tego co kojarzę w tym roku również nie było monety o nominale 50 gr...

    Zrób zdjęcie i wklej :)
    Jak piszesz posta masz "załączniki".
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 4 miesięcy temu #29596

    No dobra nie mam foty, jestem po ciężkim urazie...

    Na 200% 50gr z 1924 i są to polska moneta. Mam ją od lat, zostawiłem ją sobie ponieważ był czas gdy zbierałem monety. Ile mogło by to być warte? Ewentualnie gdzie pytać o wartość?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 4 miesięcy temu #29597

    Gdzie pytać o wartość takiej monety? NBP?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 4 miesięcy temu #29603

    O cenę na forach można się popytać. Bez zdjęć się nie obejdzie, musimy wiedzieć z jakim stanem zachowania monety mamy do czynienia... Nic tu nie da wpis typu bardzo dobry czy tym podobnym, potrzebne jest foto lub skan monety.
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: 50gr 1924 9 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Mad_Tiger. #29604

    Jeszcze raz pogooglałem, popaczałem, poczytałem, poszperałem i nie mam pojęcie co to za moneta.

    Co do NBP to dla nich taka moneta ma wartość 0 (słownie zero).

    Oni nie wymieniają takich monet do końca 2010 (nie jestem pewny w 100%) wymieniali monety i banknoty PRL a na dzień dzisiejszy nawet banknot 2.000.000 zł z 1993 r. ma wartość 0 (słownie zero).

    Gdzie to możesz wycenić:
    - przede wszystkim na forach
    - w sklepach numizmatycznych
    - na zakończonych aukcjach (allegro, ebay, lub archiwach)


    Nie będę chyba robił zbytniej reklamy jak napisze, że po prawej stronie (na tej stronie) masz reklamy nazwane "POLECAMY" a tam Gabinet Numizmatyczny (również polecam w 100%) oraz Bereske (tutaj jak na razie jeden raz miałem przyjemność z nimi zamienić słowo ale również mogę polecić) tylko, że u nich wycena również nie obejdzie się bez zobaczenia monety minimum na zdjęciach.

    Co do szukania w archiwach to takiej monety również nigdzie nie znalazłem.
    Wszędzie po wpisaniu frazy" 1924 50 gr" wyskakuje zamieszczony prze zemnie bilet zdawkowy (banknot).
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information