Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak przechowywać monety obiegowe

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2481

    Witam!

    Ostatnio wkręciłem się w zbieranie monet i zbieram monety obiegowe różnych krajów. Mam niestety problem z ich przechowywaniem. O ile niektóre monety mieszczą się w różnego rodzaju kapsle, o tyle na inne (mniejsze) takich kapsli nie ma.

    I tu moja prośba do ludzi, którzy także kolekcjonują monety obiegowe. Jak je przechowujecie?

    Słyszałem o jakiś \"wkładkach\" do kapsli, dzieki którym w wiekszym kapslu można trzymać mniejsze monety.

    Dzieki za odpowiedź

    Pozdrawiam!
  • Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2485

    Tak są takie wkładki, dzięki którym można trzymac małe monety w kapslach, ale jeśli zbierasz obiegówki świata to o wiele taniej wyniesie Cię trzymanie ich w holderach albo po prostu w stronach z okienkami. Ewentualnie cenniejsze okazy możesz pakowac w kapsle.
    Ja zbieram obiegówki i tak właśnie robię, pakuję prosto w strony do klaserów, albo w holdery.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2487

    Witam!
    Jeśli moneta nie jest super dużo warta to trzymam ją w segregatorze w specjalnych wkladkach na monety. A warościowe w kapslach.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2499

  • Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2505

    Możesz bez problemów, tylko pamiętaj, zę 10,20 i 50 centów jest ze stopu GN Jak nasze 2zł, więc szybko będa patyniały. Patyna nie jest minusem , ale pisze bo wiele osób tak uważa.
    A nie lepiej pakowac w holderki i takie storny do klasera z miejscami na holdery?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2509

    to ja podraze jeszcze

    gdzie mozna kupic takie wkladki do kapsli. Tak na przyszlosci:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2510

    Piotr_k84 napisał:
    Możesz bez problemów, tylko pamiętaj, zę 10,20 i 50 centów jest ze stopu GN Jak nasze 2zł, więc szybko będa patyniały. Patyna nie jest minusem , ale pisze bo wiele osób tak uważa.
    A nie lepiej pakowac w holderki i takie storny do klasera z miejscami na holdery?


    dla mnie patyna to też nie minus... holdery też dobre rozwiązanie... pytałem się o przechowywanie w kartach foliowych ponieważ mam klaser z nimi i szkoda by leżał i się marnował... a eurocenówki ok w nim się prezentują.


    matekm napisał:
    to ja podraze jeszcze

    gdzie mozna kupic takie wkladki do kapsli. Tak na przyszlosci:)


    też mnie to ciekawi... na allegro szukałem i nie znalazłem... a takie wkładki mi tez by się przydały
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat, 1 miesiąc temu #2524

    sderrek napisał:
    to ja podraze jeszcze

    gdzie mozna kupic takie wkladki do kapsli. Tak na przyszlosci:)


    też mnie to ciekawi... na allegro szukałem i nie znalazłem... a takie wkładki mi tez by się przydały[/quote]

    Poszukajcie \"airtite\" na ebay a znajdziecie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3098

    żeby nie zakładać nowego tematu....

    jak uważacie... czy takie monety 25 centowe w wersji gold można bez obaw przechowywać w \"wciskanych\" albumikach??

    http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/353/49/52/353495243
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3104

    ja preferuje kapsle a mozna kupic z wkladkami osobno to nie wiem
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3105

    wątpie w to raczej lepiej nie bo bedzie tak jak z moimi
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3109

    Takie pierścienie do mniejszych monet spokojnie znajdziecie na Allegro.
    Dla przykładu bo mam nadzieje że nie potraktujecie tego jako reklama bo nic z tym Allegrowiczem wspólnego nie mam ;) link do czegoś takiego: www.allegro.pl/item349000152_10_szt_pier...sli_2_zl_kapsle.html
    Przy czym dodam że jest tego sporo i różnego rodzaju na aukcjach tylko poszukać trzeba:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3115

    Mendzio napisał:
    wątpie w to raczej lepiej nie bo bedzie tak jak z moimi


    a co stało się z Twoimi?



    lewyfan napisał:
    Takie pierścienie do mniejszych monet spokojnie znajdziecie na Allegro.
    Dla przykładu bo mam nadzieje że nie potraktujecie tego jako reklama bo nic z tym Allegrowiczem wspólnego nie mam ;) link do czegoś takiego: www.allegro.pl/item349000152_10_szt_pier...sli_2_zl_kapsle.html
    Przy czym dodam że jest tego sporo i różnego rodzaju na aukcjach tylko poszukać trzeba:)


    to są coś ala pierścienie... własnej roboty z pianki... poprzednicy chyba pytali o inne pierścienie... jak dostanę te piankowe to napiszę coś o nich i je ocenię
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3126

    napisz napisz - sam jestem ciekaw :)
  • Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3617

    lewyfan napisał:
    Takie pierścienie do mniejszych monet spokojnie znajdziecie na Allegro.
    Dla przykładu bo mam nadzieje że nie potraktujecie tego jako reklama bo nic z tym Allegrowiczem wspólnego nie mam ;) link do czegoś takiego: www.allegro.pl/item349000152_10_szt_pier...sli_2_zl_kapsle.html
    Przy czym dodam że jest tego sporo i różnego rodzaju na aukcjach tylko poszukać trzeba:)


    to są coś ala pierścienie... własnej roboty z pianki... poprzednicy chyba pytali o inne pierścienie... jak dostanę te piankowe to napiszę coś o nich i je ocenię[/quote]

    I jak z tymi peirścieniami sprawa się ma?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3627

    sprawa ma się kiepsko... to nie takie pierścienie jakie są np przy zagranicznych małych monetach... robią je z ala pianki używanej do zabezpieczania przesyłek ;)...czymś z pianki wycinają koła, w nich otwory i powstaje \"pierścień\"... i wcale dobrze nie pasują do kapsli na 2zł i nie jest łatwo dobrze ulokować w nich monety... i że ta pianka nie jest trwała przy wkładaniu do kapsli i monet do nich łatwo je zniszczyć...

    jak będzie potrzeba mogę mini artykuł ze zdjęciami o nich napisać...
  • Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3636

    Skoro już jesteśmy przy przechowywaniu to jakie jest wasze zdanie na pzrechowywanie blaszek na długie lata (dla potomnych) :) w pudełkach prózniowych. Myśle, że zwłaszcza GNy warto gdyz ten stop juz po krótkim pzrebywaniu na powietrzu wchodzi z nim w reakcje i bynajmniej nie zachodzi tylko patyną ale także innymi syfami.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3771

    Jak na dlugie lata dla potpmnych to chyba proznia jest jedynym wyjsciem. Nie ma chyba nic lepszego niz prozniowe opakowania.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3772

    a jakie próżniowe opakowania macie na myśli??
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak przechowywać monety obiegowe 16 lat temu #3773

    chociazby pojemniki spozywcze do przechowywania zywnosci. Maja ona taka pompke ktora usuwa powietzre a w srodku tworzy sie proznia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information