Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grading... prawda czy wielki przekręt???

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7793

    ta firma to ....GCN ECC pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7794

    nota monety obiegowej dzisiejszej moze być max 65 czy 66 ponieważ w woreczku blaszki sie strasznie obijają no chyba ze ktoś ma monete prosto \" spod stępla \"
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7796

    patriota napisał:
    nota monety obiegowej dzisiejszej moze być max 65 czy 66 ponieważ w woreczku blaszki sie strasznie obijają no chyba ze ktoś ma monete prosto \" spod stępla \"



    A takie się zdarzają:)
    Mamy przykładu niektórych droższych gn z notami MS67 PCGS i NGC. Rok temu coinslub sprzedawał Batorego MS67.<br><br>Edytowany przez: Golden, w: 2008/10/25 20:04
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7802

    wiem wiem i dlatego powiedziałem że coś takieg sie moze zdarzyć :) ciekawe czy grading NGC w polsce bedzie sie równał z spadkiem cen monet w trumienkach.
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7877

    Ceny napewno trochę spadna za jakiś czas kiedy na rynku pojawi się duzo monet.

    Ale ja w innej sprawie. Na allegro znalazłem aukcje, kogoś kto sprzedaje monety w trumienkach - jakas nowa firma gradująca pod nazwą \&quot;Grading Polski\&quot;. Doprawdy nie wiem co powiedzieć. Śmiać się czy płakać.

    Kilka dni temu rozmawiałem z naprawde powaznym i szanowanym kolekcjonerem - stwierdził jednoznacznie, że monety w gradingu typu PCG czy nowy \&quot;Grading Polski\&quot; praktycznie nie są uznawane poza naszymi granicami jako poważne firmy gradujące.

    Ciekawe ile ejszcze tych firm wypłynie.

    Wiecie cos wiećej o tej firmie \&quot;Grading Polski\&quot;???
    allegro.pl/item468495511_15_lecie_senatu_rp_ob204.html
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7879

    Moim zdaniem ktoś wyczuł dobry(to się jeszcze okaże) interes. Nazwa-porażka. Nie wiem, jak Wy, ale ja tak nie nazwał bym firmy. Opakowanie wygląda kiczowato. \&quot;Nowością jest pełny opis każdej monety (obejmuje dane emisyjne, projektantów monety oraz inne dane emitera - Narodowego Banku Polskiego).\&quot;-takie informacje mogę znaleźć w każdym katalogu. Zamiast eksponować piękno monety widać same literki.
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7881

    Ale mimo to sądze, zę początkujący amatorzy, którzy nie wiedzą \&quot; z czym, to się jje\&quot; złapią sie na wedkę i zainteresują tymi zestawami:) - bo sorki ale monetami w gradingu to tego chyba nazwać nie można:).
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7883

    Owszem, do gradingu to im chyba trochę brakuje. Wygląda to na typową \&quot;samoróbkę\&quot;. Nie sądzę żeby owa firma przy obecnej szacie graficznej oraz renomie namieszała cokolwiek na rynku numizmatycznym. Jednak wszystko jest możliwe...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 6 miesięcy temu #7886

    PCG miało swoją szanse i narazie ją zmarnowało jak GCN i wiele innych firm raczej zagranicznych. Słyszałem ze monety fatalnie oceniane i czekam co dostane. Wiec nowa firma Polski Grading czemu by miała być inna?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8260

    Mam kolejny bubel z GCN
    Moneta oceniona na PR70 a w środku moneta z widocznymi gołym okiem rysami! Postaram się w weekend zrobić foto to zamieszczę.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8261

    To takie pytanie. Wolicie monety w gradingu kupić czy bez? :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8266

    realadas napisał:
    To takie pytanie. Wolicie monety w gradingu kupić czy bez? :)

    Mi się wydaje że większość ludzi zadaje sobie pytanie ile zarobi jak kiedyś będzie musiał sprzedać monety?
    Skoro w kapslu zarobi jakąś tam kwotę a za tą samą monetę w PR70 dostanie często 2 razy więcej więc jest prosta odpowiedź - wolą kupować w gradingu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8267

    Na zdjęciu zaznaczyłem tylko te największe ryski.
    Ogólnie moneta przy dobrym świetle wygląda fatalnie. Większa część lustra jest zmatowiona i pełno na niej rysek.
    Dla porównania zrobiłem obok z notą PR68 i tamta o niebo lepiej wygląda.
    Myślę że moneta miała dostać PR60 tylko komuś się chyba liczba pomyliła?

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8268


    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8269


    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8270


    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8271

    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8272

    Przecież to normalne, spojżcie na naszą klase na \&quot;Przeciwnicy GCN\&quot;.Jest tam monetka z Papieżem PR70....
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8273

    Golden napisał:
    Przecież to normalne, spojżcie na naszą klase na \&quot;Przeciwnicy GCN\&quot;.Jest tam monetka z Papieżem PR70....


    Te fotki już też wysłałem do właściciela konta na Naszej Klasie
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 5 miesięcy temu #8274

    I dlatego za granicami kraju, powazni kolekcjonerzy śmieją się z naszych rodzimych gradinów.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information