Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grading... prawda czy wielki przekręt???

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4563

    Mam nadzieje ze artukuł sie pojawi i ze bedzie co poczytac pozdrawiam ŁP
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4566

    Piotr_k84 napisał:
    Dobra aby urwac tę dyskusje wróce do gradingu.

    Czy ktoś z was miał taką przygodę, ze np dostał pięknie ogradowaną monetę a tu psikus i albo podpis zły albo pudełko rozszczelnione, rozwalające się po kilku miesiącach??? Na Cafe Allegro dużo pisalo sie o tym, że wkładają falsy zamiast oryginałów, albo że podpis zły. Zna to ktoś z autopsji?



    Ja mam 3 monety z błędnym opisem wcześniej już tu zamieszczałem linki. Same pudełka czasami się zdarzają że można podważyć i otworzyć bez uszkadzania jeśli były źle zgrzane. W tedy zachodzi prawdopodobieństwo że ktoś tam może wsadzić np falsa.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4597

    fah napisał:
    I to nie jest żaden przekręt tylko narzędzie do lepszego i dużo wygodniejszego przechowywania monet - pudełka są nieporównywalnie lepsze od zwykłych kapsli i mają o wiele więcej zalet


    ja uważam że jednak jest to przekręt... pudełka pudełkami, ale gościu sprzedaje pudełka prosto z firmy gradingowej... takie same jakich używa firma gradingowa - to już jest przekręt... bo są dostępne pudełka podobne do używanych przez firmy gradingowe ale różniące się i nie zamykane hermetycznie na stałe, i w których karteczkę daje się w innym miejscu...

    i wcale wymysły niektórych osób nie są śmieszne ani nie są opowieściami science-fiction... jak tak bronisz tych pudełek i gradingu to można mieć podejrzenia, że masz coś z nimi wspólnego... jest wiele potwierdzeń na temat wkładania fałszywych monet, podawania złych stanów, złych opisów itp.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4619

    nie żaden gosciu tylko Fah...
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4621

    jesli pojaiwą się nicki i oosbiste zarzuty temat będzie blokowany, możemy gadac o tych pudełkach ale bez personaliów.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4624

    Wracając do gradingu

    Jeżeli kupię jakąś monetę w GCN to za kilka lat jak np. wyjdzie na jaw że oszukiwali z notami to one stracą na wartośc ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4626

    omg rozpakujesz i juz.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4635

    MirM napisał:
    Wracając do gradingu

    Jeżeli kupię jakąś monetę w GCN to za kilka lat jak np. wyjdzie na jaw że oszukiwali z notami to one stracą na wartośc ?


    Po pierwsze
    Zawsze istnieje możliwość rozbicia opakowania i przełożenia do kapsla ale proponował bym taki sposób tym co się na tym znają i wiedzą jak obchodzić się z monetami.
    Po drugie
    Można zawieść monety do nowej firmy Gradingowej z Kalisza i poprosić o przepakowanie w ich Grading tylko ze to wiąże sie z kosztami. Jeśli np. GCN by padł to jeśli ma się stare monety w PR70 na pewno warto ponieść taki wydatek i przepakować.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4637

    a ma ktoś już jakieś doświadczenia z gradingiem z Kalisza?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4675

    Eothain napisał:
    a ma ktoś już jakieś doświadczenia z gradingiem z Kalisza?


    Ja byłem już u nich na miejscu. Zostawiłem partię monet do Gradingu i czekam na odbiór. Jestem zadowolony przede wszystkim tym ze nie bawią sie w handel i przynajmniej jak mnie zapewniono będą zajmować się tylko ocenianiem monet. Jak odbiorę pierwszą partię to napiszę coś więcej ...
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4677

    ok, czekamy z niecierpliwością
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4697

    Piotr_k84 napisał:
    jesli pojaiwą się nicki i oosbiste zarzuty temat będzie blokowany, możemy gadac o tych pudełkach ale bez personaliów.


    i dobrze... a poza tym zablokować nicka (użytkownika), który próbuje wszystkich tu denerwować, oskarżać i obrażać... najpierw robił to na konkurencyjnym forum, na którym oczerniał IKM a teraz miesza na naszym forum...
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4704

    OK ale tutaj o tym nie dyskutujmy bo znów od sedna odchodzimy
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4784

    Eothain napisał:
    a ma ktoś już jakieś doświadczenia z gradingiem z Kalisza?

    Dziś odebrałem pierwszą partię monet z Kalisza.
    Wszystko tak jak należy - nie mam żadnych zastrzeżeń.
    Oby tak dalej - o niebo lepiej niż w GCN.
    Monety miałem sprawdzone bezpośrednio z NBP trzymane przez kilka w odpowiednich warunkach więc i noty są odpowiednie nie to co w GCN gdzie nie raz były noty za monety w idealnym stanie powalające na kolana jak PR60 lub chyba podmianka na inną kto ich tam Wie? Tyle się już naczytałem że głowa boli i jeszcze handel na potęgę - oczywiście dla siebie same PR70.
    Kilka wystawiłem na allegro wiec możecie zobaczyć:
    www.allegro.pl/item375169286_deklaracja_...cg_grading_pr69.html
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4798

    Oby się starali.
    Apropos GCNu, dziś na aukcji WCNu było kilka monet w trumeinkach z ich ooceną. MOnety albo spadały z aukcji albo szły na cenę niealże wywoławcza. O czyms to świadczy
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 11 miesięcy temu #4801

    Piotr_k84 napisał:
    Oby się starali.
    Apropos GCNu, dziś na aukcji WCNu było kilka monet w trumeinkach z ich ooceną. MOnety albo spadały z aukcji albo szły na cenę niealże wywoławcza. O czyms to świadczy

    I bardzo im tak dobrze...
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5086

    Myślę, że to że GCN to jedna strona medalu, lecz druga to też fakt, że wielu profesjonalnych zbieraczy obiegówek traktuje je jako blachy które wędrowały z ręki do ręki, bo takie było kiedys ich pzreznaczenie. Zamykanie ich w kapslach czy trumienkach to już cos nienaturalnego. Coś w tym jest.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5377

    Piotr_k84 napisał:
    Zamykanie ich w kapslach czy trumienkach to już cos nienaturalnego. Coś w tym jest.[/quote]

    No ok co do obiegówek ale srebro nie wyciągasz z kapsla i nie oglądasz dotykając bo jej wartość znacznie spadnie więc tak samo jak przez kapsel możesz oglądać przez trumienki.
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 10 miesięcy temu #5378

    miałem na mysli obiegówki oczywiście.
  • Odp:Grading... prawda czy wielki przekręt??? 15 lat, 9 miesięcy temu #6389

    Dla wielu oksydowane zwierzaki czy inne monety, które w oryginale były nieoksydowane, były podowem do śmiechu, wielu włosy stawały dęba.

    jest obecnie na allegro kilka aukcji z gradowanymi zwierzakami oksydowanymi autorstwa GCN. Nie wiem czy śmiac się ze spzredającego czy z renomy tej firmy, która tego typu samoróbki graduje.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information