Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Katalog(i) Monet IKM & KMB

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Katalog(i) Monet IKM & KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3915

    bardzo dobry pomysł z tymi giełdami, dzieki
  • Odp:Katalog(i) Monet IKM & KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3916

    .....tak a wspomnij Bartke o tym, że ja ten katalog zdrowiem przepłace przez te kawę:):):):)

    Tez uważam, że dobry pomysł. Warto umieścic daty gidł stacjonarnych jak i pchlich targów gdzie można wyszukac blaszki.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Katalog(i) Monet IKM & KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3918

    chciałeś espresso na koniec to masz za swoje :)

    coś czuje, że nie będziesz spał dziś do 3.

    Napisz o której usnąłeś.
  • Odp:Katalog(i) Monet IKM & KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3919

    usnę dziś szybcije niż CI się wydaje, po wczorajszej Nocy MUzeów i spacerze w sodku nocy przez pół Warszawy nic nie pzrszkodzi mi we śnie:), ale ok nie zasmiecajmy bo CIę Bartek zbanuje, hehehehe:):):)


    Ma ktoś namairy na jakies pchle targi, któe odbywają się w kraju???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM & KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3920

    Znalazłem coś takiego www.kolekcjonerstwo.pl/?id=kalendarium
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Katalog(i) Monet IKM & KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3921

    druga sobota miesiąca targ w Starej Rzeźni ul. Garbary 101 (wjazd na giełdę od ul. Północnej). POznań. Ale w Każdy weekend też stoją ale jest ich mniej<br><br>Edytowany przez: Eothain, w: 2008/05/18 22:20
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3922

    wkoncu jakies informacje dotyczace Poznania :) tzreba sie tam przejechac i zobaczyc co maja.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3927

    Robcio89 napisał:


    Widziałem to kiedyś - ciekawe które z tych spotkań są ciekawe z numizmatycznego punktu widzenia
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3929

    bartek napisał:
    Robcio89 napisał:


    Widziałem to kiedyś - ciekawe które z tych spotkań są ciekawe z numizmatycznego punktu widzenia


    No niestety tego to już nie wiem :D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3994

    a ja znalazlem na allegro cos takiego:

    www.allegro.pl/item363965262_kalendarz_kolekcjonera_2008.html

    Mogloby to sie przydac w tworzeniu katalogu.

    Zawiera mnóstwo ogłoszeń (tekstowych i modułowych) kolekcjonerów z całej Polski, terminarz giełd i imprez kolekcjonerskich w 57 miastach polskich i 7 zagranicznych.



    Do tego ciekawe artykuły z różnych branż kolekcjonerskich.
    Niezbędny dla każdego kolekcjonera - numizmatyków, filatelistów, filokartystów, briofilów, militariów i innych.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #3995

    mam to - nic ciekawego :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #4013

    sderrek napisał:

    1) Czy chcielibyście by katalog miał twardą czy miękką okładkę?


    Moim zdaniem (i trochę z doświadczenia)
    - Katalog w miękkiej oprawie. Twarde okładki są drogie.

    2) Wolibyście katalog czarno-biały czy kolorowy (chodzi o grafikę i zdjęcia wewnątrz katalogu)?


    - B&amp;W pod warunkiem jakości, tzn. że nie będzie to offset tylko druk cyfrowy, który przy nakładzie 1000 i tak się nie opłaci.
    Po drugie każdą monetę można sobie w kolorze obejrzeć w sieci. A w katalogu szuka się tego, czego na zdjęciu nie widać.
    - Ale kolorowa okładka nie podniesie kosztów i dlatego powinna być ładna.


    3) Czy wolicie katalogi wielkości książkowej czy może przenośnie wielkości tzw. kieszonkowej - inaczej format duży, średni, mały?

    - różnica w cenie pomiędzy formatem A5 czy jeszcze mniejszym a A4 jest niewielka.
    - format A4 dla mnie jest najbardizej atrakcyjny, bo pozwala na zaprezentowanie monet w skali 1:1. Oczywiście trzebaby policzyć strony i cenę.
    - mam jeszcze pomysł - pod rozwagę: Segregator, w którym wpięte byłyby strony formatu A4 ze stanem na dzień wydania, a potem dokupowywałoby się tylko kolejne lata. Taka impreza jest droga na starcie, ale potem wydaje się \&quot;dokładki\&quot; za grosze a sprzedaje z zyskiem.


    4) Czy ktokolwiek kupiłby nasz katalog(i) ;)?


    Tak, ja kupię. może nawet dwa, jeden na prezent.
    Jeśli rzeczywiście w tym katalogu znalazłyby się wszystkie monety, które są w katalogu internetowym, to byłoby to tomisko warte z 50,-.

    Jeszcze pytanie: czy miałyby się tam znaleźć ceny rynkowe monet?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #4015

    NumizMike napisał:

    - B&amp;W pod warunkiem jakości, tzn. że nie będzie to offset tylko druk cyfrowy, który przy nakładzie 1000 i tak się nie opłaci.
    Po drugie każdą monetę można sobie w kolorze obejrzeć w sieci. A w katalogu szuka się tego, czego na zdjęciu nie widać.


    Nie do końca rozumiem, dlaczego druk cyfrowy się nie opłaci? Preferujesz druk offsetowy czy cyfrowy?

    3) Czy wolicie katalogi wielkości - różnica w cenie pomiędzy formatem A5 czy jeszcze mniejszym a A4 jest niewielka.
    - format A4 dla mnie jest najbardizej atrakcyjny, bo pozwala na zaprezentowanie monet w skali 1:1. Oczywiście trzebaby policzyć strony i cenę.


    pytamy o wielkośc ze względu na przydatnośc a nie cenę - czy nie lepiej wkłada się do kieszeni A5 niż pakuje do plecaka A4?


    - mam jeszcze pomysł - pod rozwagę: Segregator, w którym wpięte byłyby strony formatu A4 ze stanem na dzień wydania, a potem dokupowywałoby się tylko kolejne lata. Taka impreza jest droga na starcie, ale potem wydaje się \&quot;dokładki\&quot; za grosze a sprzedaje z zyskiem.

    Bardzo fajny i nowatorski pomysł :)


    4) Czy ktokolwiek kupiłby nasz katalog(i) ;)?

    Tak, ja kupię. może nawet dwa, jeden na prezent.
    Jeśli rzeczywiście w tym katalogu znalazłyby się wszystkie monety, które są w katalogu internetowym, to byłoby to tomisko warte z 50,-.

    na poczatek myslimy tylko o monetach po denominacji od 1995


    Jeszcze pytanie: czy miałyby się tam znaleźć ceny rynkowe monet?

    tak będą
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #4044

    pomysł z katalogiem w wersji w segregatorze fajny...

    tylko pytanie czy wszystkim takie coś by odpowiadało... mi prywatnie częściowo tak, na potrzeby domowe... ale by zabrać katalog ze sobą to już nie... ja np zawsze przy sobie mam kieszonkowy katalog monet GN... jak trafi się jakaś okazja to sprawdzam czy daną monetę mam i czy warto ją dokupić...

    i pytanie co i jak miałoby wyglądać w następnych latach? bo dochodzą nowe monety ale ceny starych monet zmieniają się...
  • Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #4047

    Ja osobiście tez bym kierował się ku wersji mniejszej katalgu, ze względu na to że można ąłtwo wziąc do plecaka i jazda.

    Bartek napisał, ze najpierw planujemy od 1995 roku, jesli sie jednak przyjmie i spodoba to w kolejnym roku zrobimy cały XX wiek, a wtedy to już jest duża liczba blaszek i łatwo się pogubic zwłaszcza w rocznikach PRLu. Mały katalog można wziąc na giełdę zerknąc i wiaodmo czy warto czy tez nie kupowac.

    Temat segregatora też warto powaznie przemyślec. MOżna wtedy połączyc katalog z czymś w rodzaju ksiazki, nie tylko suche fakty ale tez ciekawe artykuły o monetach, zbierane latami byłoby naprawdę ciekawą pozycją w domowej biblioteczce.

    ceny będą i to zobrazowane z pewnego okresu czasu.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/20 23:57
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 12 miesięcy temu #4050

    Piotr_k84 napisał:
    Temat segregatora też warto powaznie przemyślec. MOżna wtedy połączyc katalog z czymś w rodzaju ksiazki, nie tylko suche fakty ale tez ciekawe artykuły o monetach, zbierane latami byłoby naprawdę ciekawą pozycją w domowej biblioteczce.


    powstało by po latach coś ala encyklopedia monet :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 11 miesięcy temu #4055

    chodziło mi o to, że w cyfrowym druku lepsza jakość. I jednocześnie o to, że przy małym nakładzie cyfrowy wychodzi taniej.

    Faktycznie w przypadku wycieczki na bazar mały format poręczniejszy.
  • Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 11 miesięcy temu #4064

    tu masz rację to nie ulega wątpliwości, ze przy druku niskonakłądowym druk cyfrowy jest o wiele tańszy a jakoś równie dobra.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 11 miesięcy temu #4140

    ale to w sumie szczegóły. Ja się cieszę, że taki katalog powstanie. Będę śledził jego losy, czekam niecierpliwie!
  • Odp:Katalog(i) Monet IKM &amp; KMB 15 lat, 11 miesięcy temu #4154

    My też czkeamy z neicierpliwością, bo to sprawdzian przede wszystkim dla nas, zależy nam aby był przydatny dla naszych użytkowników portalu. Cały czas czekamy na uwagi i opinie, im więcej tym katalog będzie lepiej przygotowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information