Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Destrukty

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Destrukty 15 lat, 11 miesięcy temu #4130

    mam pytanie czy zdarzaja sie destrukty srebrnych monet lub zlotych kolekcjonerskich czy spotkaliscie sie z czyms takim i czy cena takiego okazu bylaby wysoka<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/23 14:30
  • Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4131

    Ja osobiście się nie spotkałem z tym, myślę, że bardzo trudno o to ze względu na trohcę inna technologie produkcji tych monet i fakt, że są szczegółowo sprawdzane. Były przypadki że były jakieś defekty tampodruku np na Dożynkach.

    Ciekawe czy pierwza wersja Korzeniowskiego znalazła się gdzie w szarej strefie?
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4196

    Destrukty są przechowywane w MW i NBP. Oczywiście część w rękach MW(niestety). Najczęściej przesunięcia stempla.
    Jak ktoś ma dużo kasy to może sobie spokojnie kupić takiego Korzeniowskiego czy inne rarytaski.
  • Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4198

    ...albo nie tylko kasa ale też dobre dojąscia. A spotkaliście się keidys z destruktami sreberek na aukcjach albo w sklepach? bo ja nie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4208

    żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj... czy ktoś mógłby sensownie wytłumaczyć co to jest destrukt? tylko bez naukowych definicji proszę...

    pytam się, bo sporo destruktów jest na aukcjach i wydaje mi się, że w mojej kolekcji też je mam... poza tym często oglądając zdjęcia destruktów zastanawiam się czy dana moneta faktycznie wyszła taka z mennicy czy ktoś sam nie zrobił \&quot;destruktu\&quot; np zgniatając monetę, obcinając jej kawałek itp
  • Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4211

    wg destrukt to po prostu wada fabryczna wynikła podczas produkcji monety.

    W przypadku srebra napewno nie będzie to jakieś drastyczne przesunięcie czy odwrotka, ale ewentualnei bardzo niewielkie neidociągnięcia.

    W przypadku obiegówek to mogą byc naprawdę duże nieścisłości, duże pzresunięcia, zapchania, obicięcia. czasem wiele osób w domu próbue zrobic destrukt, ale jesli ktoś dłużej siedzi w numizmatycze tego typu wynalazki z pewnością rozpozna. Dlatego chcac kupowac destrukt uważam, że albo należy się na tym dobrze znac, albo kupowac u zaufanej osoby.

    W sumie możemy tuaj ciągnąc ogólnei temat destruktów, pozwolę sobie więc temat zmeinic na destrukty i będzie ok.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4214

    dzięki za odpowiedź... jak zrobię zdjęcia kilku \&quot;destruktów\&quot; to dam Wam do oceny czy to destrukt, czy uszkodzenie podczas używania monety
  • Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4248

    tu masz fajny destrukcik:
    allegro.pl/item366168148_jedyny_destrukt...ka_unikat_cudo_.html

    ....A poniższy destrukt zszedł za 1702zł:



    Zdjecie pochodzi z tej aukcji: allegro.pl/item342265055__perelka_wyjatk...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/23 22:44
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4258

    Dlaczego destrukty rozważane są zawsze na płaszczyźnie dwójek i najniższych groszy ? Ciekawe za ile zszedłby destrukt np piątki czy innej monety - przykładowo 10 gr ?
  • Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4266

    Myślę, ze rozpatrywane sa na tej płaszczyźnie bo te moze najczęściej się zdarzają. Ja osobiście nie widziałem jeszcze destruktu 5zł.

    w PRLu dla ptrzykłądu było też wiele destruktów: tutaj np 5 groszówka z jednej z aukcji WCNu.

    <br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/24 11:12
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4982

  • Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #4985

    Awers na rewersie - rewersie awers - klasa:)


    tutaj 2zł sokół wędrowny, destrukt bez sokoła:). 550zł
    allegro.pl/item347392848_destrukt_mennic...edrowny_bez_sok.html

    WYgląda na zapchanie stempla........ale ja 550zł nie dałbym:)<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/04 21:54
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:destrukt sreberek 15 lat, 11 miesięcy temu #5020

    a wracając do srebrnych destruktów to czasami pojawiają się na allegro np. Getto Łódzkie na którym mur przebija się na druga strone (za mocne uderzenie stempla)<br><br>Edytowany przez: zykfryd, w: 2008/06/05 15:13
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information