Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: polubić monety -dlaczego ?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1535

    od niedawna monety to moje podstawowe hobby jest :)
    mam monety z roznych lat 1815 - albo 2005
    ale dopiero od niedawna zawladnely one moim sercem
    poruszyly mnie do tego stopnia ze :
    korzeniowski - stanie na mrozie w kolejce 6 godzin (sztuk jeden)
    sokol wedrowny - stanie w kolejce 8 godzin
    ale teraz wykupilem abonamenty
    jetsem spokojny :)
    ale tak czy i naczej - pomimo osttatnich tak zwiekszonych nakladow to i tak u mnie zawsze pozostanie to przepiekne uczucie, gdy mam juz ta nowa monete :)
    i dlatego ja uwazam ze to jest najlepsze hobby na swiecie :)))))))))
    a jak wy uwazacie ? ..
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1537

    zgadzam się... w 90% ;)... zbieranie monet to fajne hobby... ale nie w 100% najlepsze na świecie...

    uważałem że monety i tylko monety do czasu aż nie wpadły mi w ręce banknoty polimerowe... do tamtej chwili kolekcjonuję monety i banknoty polimerowe... mają swój specyficzny urok
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1543

    Ja zaczynałem jako inwestor, ale z czasem połączyłem przyjemne z pożytecznym. To nie tylko hobby dające wiele radoci i satysfakcji ale także bardzo \"edukacyjne\". Żeby zbierac monety ze siata czy jakieś inne starsze trzeba posiadac odpowiednią wiedze, o danym okresie itd. A poza tym można poznac wiele osób.

    Może keidys zaczniemy się spotykac w realu i zaczniemy wymieniac monetki między sobą :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1554

    lepszego hobby nie ma i nie bedzie !!!!!!! ja jestem nastawiony pozytywnie w 100%
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1556

    to jest bardziej uzależniające niż narkotyki :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1559

    ja i tak zachęcam fanów monet to zapoznania się z banknotami... zwłaszcza polimerowymi... też mają swój specyficzny urok... i niejeden polimerowy banknot też kosztuje fortunę :) i ciężko go zdobyć :)

    fakt... uzależnia i to bardzo :))

    Piotr - no to trzeba będzie zorganizować Zlot pozytywnie zakręconych fanów monet i KatalogU MoneT :))
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #1590

    a ja nigdy nie slyszalem jeszcze o tych polimerowych banknotach - chyba ze chodzi o plytki PCV :)))))
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #2028

    OK nie będę tworzył nowego tematu, chciłem się z wami podzielic pewną miłą dla mnie wiadomością:

    Wiem,że to przechwalanie się trochę ale muszę wam o tym napisac, bo jestem tak podekscytowany, że głowa mała:):):)

    Dzis wróciłem do domu i czekała na mnie miła niepsodzianka, na biurku leżało kilka złotych rubli Mikołaja II i 2 1/2 dolara 1929 rok Au.
    Szczerze się przznam, ze pierwszy raz tzymałem z ręku 100 letnie złote monety- kurde w garstce kilka tysięcy złotych:):).
    4szt. 5 rublówki z końca XIX wieku i 15 rubli 1897, oraz 2 1/2 dolara 1929 będę znajomemu sprzedawał, a za transakcję dostałem jedna 5 rublówkę złota z 1898 roku. Pierwsza moja złota moneta w kolekcji tym ważniejsza, zę zbieram kopejki MIkołaja II ale nie zaszkodzi miec tez rubelka z tego okresu.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #2050

    no no, szczerze gratuluję :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #2057

    qrde ja tez gratuluję i zazdroszczę jednocześnie :)....
    Życzę wiecej takich niespodzianek :
    pozdrawiam :)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #2058

    Gratulacje!
    może zamienimy się biurkami i wtedy u mnie też coś takiego się pojawi...?
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 2 miesięcy temu #2061

    hehe:):) dzieki, ale jedne ma to inny tamto, ja np zazdroszczę tym co mają np Sznatdar, NIke, Sobieskiego czy Traugutta z II RP bo ja ich na chwilę obecną nie posiadam a bardzo bym chciał.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 1 miesiąc temu #2547

    To fakt ze wszystkiego mieć nie można
    Ale tego typu monetka na pewno zrekompensowałby mi braki
    Naprawdę gratuluje
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 16 lat, 1 miesiąc temu #2559

    Dzieki:), złota 5 rublówka z 1898 roku jest juz wśród innych carskich i cieszy moje oko. Pozostałe jak pisałem wcześniej sprzedałem, najbardziej żal mi tej 15 rublówki :). Ale cóż znajomy potrzebował pilnie gotówki więc musiałem ( a cena za wszystkie była nad wyraz dobra).

    Mam takie ciche marzenie, zęby jeszcze zebrac do tej kolekcji jedną 10 i jedną 15 rublówke i wtedy będe juz naprawdę szczęśliwy. Na chwilę obecną zostaje mi uzupełnainie kopiejek, ale one też maja dusze, są piękne
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 15 lat, 12 miesięcy temu #4268

    A wszystko zaczęło się od tego, że zobaczyłem monetę poświęconą mojemu ukochanemu generałowi W. Andersowi. Po prostu kiedy zobaczyłem te czerwone maki na awersie to mało się nie poryczłem ze wzruszenia (a jestem już starym chłopem). Czy wie Pan, że gen. Anders prosił Stalina żeby wypuścił Polaków z sowieckich łagrów klęcząc przed nim na kolanach? Jak Kmicic, który na kolanach prosił księcia Bogusława Radziwiłła o darowanie życia swojemu wahmistrzowi Soroce..Chyba nie ma nic bardziej polskiego..Gen. Anders całym swoim życie zasłużył sobie na najpiękniejszą monetę..i dostał ją..
    A później generałowie, dowódcy Polski podziemnej..po prostu odlot
    I Hubal..kolejny odlot..
    I zwierzęta świata. I wielcy Polacy..
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 15 lat, 12 miesięcy temu #4282

    Gratuluję tej monety Piotrze :)

    Jednego tylko nie rozumiem, byłeś pośrednikiem między transkacją czy co?

    Numizmatyka to oczywiście najlepsze hobby na świecie. Każde spojrzenie na monety (chociaż te tanie z PRL) bardzo mnie raduje. ;] Odnośnie banknotów, każdy zbiera to co lubi. Ja zbieram przede wszystkim monety, ale w mojej kolekcji są również medale oraz kilka banknotów.
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 15 lat, 12 miesięcy temu #4287

    Fausto serdecznie witamy na nasyzm forum, z zainteresowaniem pzreczytałem twoją historię (zwłaszcza , że wcześniej korepondowlaiśmy na priv).

    Tajniak, tak byłem pośrednikime w transakcji, znajomy poprosił mnie o upłynnienie tych monet. Znaomy nie zna sie na numizmaytce, monety dostał w spadku i nie chciałem aby ktoś przy sprzedaży zrobił go w balona.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 15 lat, 12 miesięcy temu #4302

    Piotr_k84 napisał:
    Fausto serdecznie witamy na nasyzm forum, z zainteresowaniem pzreczytałem twoją historię (zwłaszcza , że wcześniej korepondowlaiśmy na priv).

    Tajniak, tak byłem pośrednikime w transakcji, znajomy poprosił mnie o upłynnienie tych monet. Znaomy nie zna sie na numizmaytce, monety dostał w spadku i nie chciałem aby ktoś przy sprzedaży zrobił go w balona.


    Dziękuję za zaproszenie i za powitanie. Jak już napisałem na privie ja jestem zupełnie świeży w numizmatyce (mam 24 monety, wczoraj kupiłem żółwia, dzisiaj kupuję kolejna monetę), wszystkiego uczę sie od podstaw, nie trakuję monet jako lokaty pieniędzy czy czegoś podobnego, a z resztą na lokatach zupełnie nie znam się. Kupuję monety dla ich urody i moich osobistych wzruszeń kiedy na nie patrzę..Czytam zachłannie Wasze posty i starm się jak najwięcej od Was dowiedzieć..
  • Odp:polubić monety -dlaczego ? 15 lat, 12 miesięcy temu #4303

    Oby forum służyło Ci jak najlepiej.

    Jest to hobby przynoszące bardzo duzo radości i satysfakcji.
    W razie jakichkolwiek problemó, wątpliwości pisz śmało. Każdy tutaj chętnie Ci pomoże.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/24 21:51
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:polubić monety -dlaczego ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4425

    I ja również też dopisuje się :)
    fajnie jest wiedzieć że znowu Ktoś Taki następny załapał numizmatycznego \&quot;BAKCYLA\&quot;
    pozdrawiam danila :)

    dodam, że dla mnie to prawdopodobnie będzie hobby ostateczne :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.44 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information