Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: czy to ma nadal jakąś wartość???

    • Offline
    • Oklaski: 0

    czy to ma nadal jakąś wartość??? 16 lat, 3 miesięcy temu #496

    Fachowcy - pomocy!!!
    jakiś czas temu, chciałem zacząć interesować się numizmatyką. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, ,że jest to jednak kosztowne hobby i stwierdziłem, że jednak specem w tej dziedzinie nie zostanę. Monet jednak mi trochę zostało i w owym czasie doczytałem się gdzieś, że monety można 'zalać' lakierem, co też uczyniłem (pamiętam, że robiłem to dokładnie wg opisu jaki znalazłem w jakimś fachowym czasopiśmie). przyznam, że zapomniałem o tych monetach i całkiem niedawno chciałem sprawdzić ich wartość. Ku mojemu zdumieniu okazało się, że ich katalogowa wartość jest naprawdę duża jak na moje możliwości. (np. www.katalogmonet.pl/115_zygmunt_ii_august_polpostac.html)
    Mam w tym momencie pytanie - czy fakt, że monety te są 'zalane' lakierem w jakikolwiek sposób rzutuje na ich wartość??? Zakładam, że na pewno tak, ale nie jestem w stanie sam stwierdzić jak bardzo... I drugie pytanie - czy istnieje sposób na bezinwazyjne usunięcie takiego lakieru i czy jest w ogóle sens to robić? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czy to ma nadal jakąś wartość??? 16 lat, 3 miesięcy temu #636

    10 lustrzankę pomalowałeś lakierem ???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:czy to ma nadal jakąś wartość??? 16 lat, 3 miesięcy temu #696

    1. Ta moneta jest już praktycznie bezbartościowa. Żaden kolekcjoner nie kupi monety zalanej lakierem.

    2. Lakieru nie można usunąć nie uszkadzając monety.

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...etail&amp;id=115 chodzi o tę monetę tak bo link coś nie działa. Jeśli tak to naprawdę szkoda.<br><br>Edytowany przez: Robcio89, w: 2008/01/26 23:00
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:czy to ma nadal jakąś wartość??? 16 lat, 3 miesięcy temu #725

    hubsonolot napisał:
    Fachowcy - pomocy!!!
    jakiś czas temu, chciałem zacząć interesować się numizmatyką. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, ,że jest to jednak kosztowne hobby i stwierdziłem, że jednak specem w tej dziedzinie nie zostanę. Monet jednak mi trochę zostało i w owym czasie doczytałem się gdzieś, że monety można 'zalać' lakierem, co też uczyniłem (pamiętam, że robiłem to dokładnie wg opisu jaki znalazłem w jakimś fachowym czasopiśmie). przyznam, że zapomniałem o tych monetach i całkiem niedawno chciałem sprawdzić ich wartość. Ku mojemu zdumieniu okazało się, że ich katalogowa wartość jest naprawdę duża jak na moje możliwości. (np. www.katalogmonet.pl/115_zygmunt_ii_august_polpostac.html)
    Mam w tym momencie pytanie - czy fakt, że monety te są 'zalane' lakierem w jakikolwiek sposób rzutuje na ich wartość??? Zakładam, że na pewno tak, ale nie jestem w stanie sam stwierdzić jak bardzo... I drugie pytanie - czy istnieje sposób na bezinwazyjne usunięcie takiego lakieru i czy jest w ogóle sens to robić? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.


    Wiesz co, jak to czytam to scyzoryk mi się otwiera, jak bym Cię dorwał to bym Cię za uszy wytarmosił!!! ;)

    Co to za \&quot;fachowe\&quot; czasopismo - Pani Domu?

    Nie dziwie się, że monety idą tak do góry skoro część nich ginie w tak nieludzkich warunkach.

    A teraz ta temat: ta moneta jest już nic nie warta - możesz spróbować ją jeszcze uratować - wymocz ją w acetonie (tylko takim czystym - rozpuszczalniku a nie do paznokci) który zmyje lakier (albo i nie). Moneta już nie będzie mennicza ale zawsze możesz ja wydać w sklepie - nominał to 10 zł wiec każdy ją przyjmie :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information