Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Masz pytanie - napisz je tutaj?

    • Offline
    • Oklaski: -2

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 15 lat temu #10784

    Witam! Mam pytanie: czy rękawiczki z lateksu zakupione w aptece będą jakoś źle wpływały na monetę? Czy można używać takich rękawiczek, np.: do wkładania w kapslec, a może muszą to być bawełniane rękawiczki?
    Z góry dziękuję!
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 15 lat temu #10786

    Powinny być bawełniane, ale czy lateks wpływa ujemnie na monetę tego nie wiem i szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 15 lat temu #10791

    lateks moze zostawic slady na monecie( zwlaszcza na stemplu lustrzanym), wiec bawelna bedzie lepsza
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 15 lat temu #10794

    lateks to guma która zawiera siarkę - jeśli dotkniesz srebra to może być kiepsko - srebro z kontakcie z siarką tworzy siarczki które niszczą monetę. Niklowi, złocie itp nic nie powinno się stać.

    A co do lustrzanek to bawełny nie polecam bo może się moneta wyślizgnąć. Polecam zwykłe czyste palce - dotykamy lustrzanke tylko za rant. Jeśłi chcemy przełoży monete w inny kapsel to wywalamy monete na czystą kartkę papieru ze starego kapsla, bierzemy łapskami za rant i wkładamy do nowego kapsla. Ot tyle.
    • hammerlev
    • hammerlev

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #10810

    Witam mam take pytanie czy warto inwestowac w monety 2 zl. z rok od 2000 do roku 2009? Mam tu namysli takie monety jak Dudek , Sokol Wedroeny, Jaszczurka itp.Czy te monety beda kiedys cos warte czy szkoda czasu na te monety?Co myslicie?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu #10814

    teraz jest dołek więc kiedyś musi być górka - takie jest prawo dżungli :)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez macca. #10816

    kwestia tego za ile je mozesz miec, jesli blisko wartosci nominalnej to jak najbardziej warto, oczywiscie te nowsze bo dudka raczej ciezko za taka cene;)
    • bobolo
    • bobolo

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu #10820

    a poza tym jak wprowadzą euro to GNy pewnie pójdą w górę może nie od razu ale po jakimś czasie na pewno
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu #10826

    Na 2 zł NG też można oko zawiesic. Ja mam album na monety 2 zł w kapslach ( popularny z allegro ) i powiem wam , że to bardzo fajnie wygląda w szczególności gdy album jest już pełny :)
    • Modsog
    • Modsog

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #10827

    hammerlev napisał:
    Witam mam take pytanie czy warto inwestowac w monety 2 zl. z rok od 2000 do roku 2009? Mam tu namysli takie monety jak Dudek , Sokol Wedroeny, Jaszczurka itp.Czy te monety beda kiedys cos warte czy szkoda czasu na te monety?Co myslicie?

    Kurde sami inwestorzy się znaleźli. Czytam i czytam i pomału dochodzę do wniosku, że gdyby nie 'inwestorzy' z bożej łaski to rynek numizmatyczny mógłby pierdutnąć ;)
    Jeśli już chcesz inwestować to idź do banku, kupuj nieruchomości, sztbki złota; tam masz przynajmniej pewny zysk. Półtora roku temu moglibyśmy ci doradzić inwestowanie w sokoła 20zł. Kupiłbyś 100 sztuk po 250 zł w przedsprzedarzy i dziś byś był w plecy 10000zł :woohoo:
    Jeżeli jesteś zielony i nie wiesz czym się różni dudek z 2000 od jaszczura z br. i co się bardziej opłaca i za ile to daj sobie spokój. A jeśli wiesz to nie zadawałbyś takich pytań.
    Ludzie, ktoś jest na tym forum kolekcjonujący monety?
    EDIT: dobra odpowiem Ci na to pytanie. Nie warto w nie inwestować bo po 2000 roku nakład tych monet nieustannie rośnie, przez co rynek jest nimi wysycony. Wogóle GN nie jest dobry do inwestowania, lepsze są srebra. Przykład szlak bursztynowy z 2001 noralnie kosztowal ok 100 w dniu emisji, teraz kosztuje min 1500 zł. Ale to wyjątek. Jeśli masz zamiar utopić życiowe oszczędności na niepewną inwestycję w monety to lepiej daj sobie spokój. Jak pisałem idź do banku.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 12 miesięcy temu #10828

    Ja kolekcjonuje monety w dodatku od 6 roku życia :P Co do Szlaku Bursztynowego to kosztował zaledwie 57 zł. No i monety się "popsuły" na dobrą sprawę od 2008 (do tej pory nakłady były do 60 tys. czyli jeszcze znośne, chociaż moim zdaniem powinny być do max 35 tyś.) To tzw. inwestowanie w monety to zwykłe rozpieprzanie kolekcjonerów i zabijanie zwłaszcza w młodych ludziach ochoty do zbierania monet. Dlaczego? Ano dlatego, że po pierwsze: jaka jest radość z posiadania czegoś co wytłuczono w ponad 100 tyś. egzemplarzy?
    po drugie: jak młody człowiek ma sobie zafundować monetę wybitą w takiej ilości i zapłacić cenę w NBP np. 95 zł (65. rocznica powstania w getcie warszawskim), aby wkrótce okazało się, że został zrobiony na szaro, a moneta jest mniej warta niż kruszec, z której ją zrobiono?
    po trzecie: sztuczne podbijanie cen i zawłaszczanie lwiej części emisji przez lichwiarzy doprowadziło do tego, że kolekcjonerzy gdy nie mogli kupić monety na rynku pierwotnym, musieli płacić nierzadko krocie na wtórnym, aby je mieć w kolekcji, a potem rwali włosy z głowy gdy rynek się zawalił i te same monety mogli mieć nawet o kilka razy taniej - zmuszeni więc często byli do kupna abonamentu, aby mieć pewność, że daną monetę otrzymają (kolejna niespodzianka ich spotkała gdy okazało się, że mimo abonamentu monetka złota 90.rocznica odzyskania niepodległości do nich nie trafi bo ich brakuje - tyle, że większych złotych jakoś nie brakowało mimo podobnego nakładu)
    Takich przykładów i pytań można mnożyć w nieskończoność, tylko po co skoro NBP ma to w d... Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 4 miesięcy temu #14548

    Witam Szanowne grono kolekcjonerów
    Mam pytanie do Państwa , czy jest możliwość otwarcia grading-ów ( Slab-ów )z firmy GCN w jaki sposób można to zrobić ??? oraz w jaki sposób można rozpoznać monetę w otwieranym slabie??? Pytam bo bo mam kilka monet w gradingu tej firmy z drugiej ręki i nie wiem czy były one otwierane a slaby w niektórych miejscach są tak jakby wyszczerbiane lub popękane !!!
    Monety z lat 2006 , 2007 , 2008 , 2009
    Z góry wszystkim bardzo dziękuje za Pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 4 miesięcy temu #14551

    wszystko jest możliwe
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 4 miesięcy temu #14556

    Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć informacje na temat cen kopiejek z XIX-XX w.z przed ok.30 lat? Czy to może być tylko kupno starego katalogu, czy znajdę takie info też gdzie indziej.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 4 miesięcy temu #14560

    Mam pytanie czy ktoś kupował już coś na www.kiermasz.pl/
    • Eothain
    • Eothain

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 4 miesięcy temu #14585

    ziomal1225 napisał/a:
    Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć informacje na temat cen kopiejek z XIX-XX w.z przed ok.30 lat? Czy to może być tylko kupno starego katalogu, czy znajdę takie info też gdzie indziej.


    Co do carskich kopiejek, to dużo informacji znajdziesz tutaj: www.m4n.pl/monety/index.php
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 3 miesięcy temu #15689

    Jak rozpoznać z jakiego stopu jest moneta?
    Przeglądałem katalog monet i kilka wystepuje w 2 rodzajach stopów i nie wiem jakie mam, nie mam pojecia jak je rozrużnic.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 3 miesięcy temu #15690

    Wszystko zależy o jakiej monecie mówisz. Jakie masz te dwie identyczne monety?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 3 miesięcy temu #15691

    dostałem po dziadku kolekcje 10zł od 1945 do 1990roku

    Moje pytanie dotyczy tych monet


    druga wersja tej samej monety tylko że wypukła

    URL=img691.imageshack.us/i/wypukla.jpg/]
    [/URL]

    oraz



    Jaka jest wartość tych monet?
    • Eothain
    • Eothain

    O:Masz pytanie - napisz je tutaj? 14 lat, 3 miesięcy temu #15692

    Więcej informacji znajdziesz pod tymi linkami:

    1. www.katalogmonet.pl/katalog/detail/1626
    2. www.katalogmonet.pl/katalog/detail/1625
    3. www.katalogmonet.pl/katalog/detail/1633

    Prezentowane przez Ciebie monety są w złym stanie zachowania, więc najprawdopodobniej po kilka złotych za każdą dostaniesz. Byłyby za to dobrym początkiem kolekcji monet i rozwijania pasji numizmatycznej.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information