Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: czyszczenie monet

    • Offline
    • Oklaski: -6

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #5205

    Mam 100% bezpieczny, skuteczny i niedrogi sposob na czyszczenie monet 2zl GN i nie tylko(w przypadku innych monet nie mozna przesadzac z czasem czyszczenia). Koszty jak na sposob czyszczenia bardzo tanie i nie trzeba sie wcale meczyc zbyt dlugo:) Niestety zanim doszedlem co i jak, moja kolekcja troche ucierpiala i chcialbym za patent jakies wsparcie finansowe chetnych prosze o kontakt na priv:)
  • Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #5207

    Do handlowania patentami zapraszam do działu giełda, tutaj bezpłatnie dzielimy sie spostrzeżeniami.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Uwaga 15 lat, 11 miesięcy temu #5231

    Witam wszystkich :)

    Pisze dopiero teraz gdyż wrócielm niedawno z Ukrainy. Tak jak zapowiedziałem wcześniej chcialbym zdac relację z efektów czyszczenia monet sposobem \"pastowym\". Ogólnie nie polecam czyścić monet, ale 2 zł GN czasami poprostu trzeba, inaczej może je opchnąc jako obiegówki gdyż jak wszyscy doskonale wiedzą zachodzą nie tylko patyną ale także innymi syfami.

    Otóż gdy pisałem o tym sposobie, wyczyściłem kilka podwójnych monet i zamknąłem je w kapslach. Minąl już prawie miesiąc a monety nadal są ładne i nie czernieją jak po środkach sprzedawanych na allegro.

    Za poradą piotra trochę udoskonaliłem te czyszczenie i zastosowałem irchę :D która napewno robi mniejsze szkody monecie niż szczoteczka czy gąbka.

    Pisze ten post gdyż wiele ludzi próbuje różnych sposobow czyszczenia a ten wydaje mi się skuteczny, choć moim zdaniem lepiej nie czyścić gdy tylko da się tego uniknąć.
    • rambix
    • rambix

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6213

    Kupiłem ostatnio trochę żetoów lokalnych. Wiadomo, że raczej nikt nie bawi sie z wyjowaniem tych żetonów za pomocą rękawiczek i moje pytanie jest nst.
    Jakie czynnosci wykonac na takiej monecie przed wlozeniem jej do kapsla aby usunąc ew. odciski i inne brudy z paluchów?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6214

    woda z cytryna - duże stężenie a potem poda z mydłem
    • rambix
    • rambix

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6215

    bartek napisał:
    woda z cytryna - duże stężenie a potem poda z mydłem


    czy może to byc kwasek cytrynowy jak tak to jakie proporcję, czy może cos nie wyjść bo jeszcze nigdy nie czyściłem i czy tylkomoczyć czy przecierać?
    • rambix
    • rambix

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6270

    kupiłem sobie rekawiczki, kapsle, ale ostatecznie nie odważyłem sie czyścic monet
    po oglądnięciu ich dokładnie pod światlem doszedlem do wniosku, że nie są własciwie brudne i palców też nie widać więc po co ryzykować
    zapakowałem je do kapsli
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6271

    słuszna decyzja :)
    • rambix
    • rambix

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6561

    Witam.

    Własnie kupiłem sobie Kosciół w Haczowie, ale m dośc porysowany kapsel (drobne ryski ale dużo).

    czy moge otworzyc kapsel, żeby ocenic stan monety i przy okazji przełozyc ja do nowego kapsla i jak to wykonać (w rękawiczkach czy przezucic delikatnie z kapsla do kapsla?
    Czytałem gdzies ze nie należy wogole ruszac lustrzanek
  • Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6563

    ruszyć zawsze można ale jeśli zrobisz to nieumiejętnie to tylko na tym stracisz. Ja jak pzrerzucałem monety do nowego kapsla to zdjąłem wieczko starego i nałożyłem wieczko nowego i przekręciłem monetę \"do góry nogami\". Następnie zdjąłem drugą porysowaną częśc i nałożyłem nową. Tak to wygląda najbezpieczniej bez dotykania monety
    • rambix
    • rambix

    Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6576

    Otwarłem kapsel, okazało sie na szczęscie, że maneta jest wporzadku nie odwracałem na druga stronę mysle ze druga jest rowniez OK, kapsel zamknalem, kiedys zmienie.

    A co sądzicie o tym, że wogole nie nalezy otwierac kapsli bo dostanie sie tam powietrze?

    Tylko pytanie co teraz tam jest bo chyba tez powietrze.
  • Odp:Uwaga 15 lat, 9 miesięcy temu #6577

    Nawet jeśli nie otwierasz, powietrze się tam dostaje. Kapsle nie są szczelne w 100%. Poza tym monety pakowane są w kapsle w mennicy w normalnych warunkach nie w próżni, powietrze było jest i tam będzie w środku kapsla.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information