Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: katalog monet Polskich

    • Offline
    • Oklaski: 0

    katalog monet Polskich 16 lat, 3 miesięcy temu #615

    Cześć!

    Słyszeliście o PROGRAMIE KATALOG MONET POLSKICH firmy NUMIMAX?? Ja ściągnąłem jak narazie wersję demo (www.numimax.pl) i muszę przyznać, że zapowiada się obiecująco... Jak myślicie warto jest zakupić sobie ten program?? Proszę o opinie...

    Pozdro...............
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:katalog monet Polskich 16 lat, 3 miesięcy temu #620

    ja też ściągłem demówkę program też bardzo fajny, ale ta cena50zł no troche za drogo pozaty to jesli wyslą ci popsuty program to płacisz za powrót do ich centrali i za wysyłkę z powrotem, a pżecież tu na tej stronie masz wycenę monet, a jeśli ci to nie wystarczy to przecież można ustalić sobie cenę pytając się różnyczh handlaży, albo sprawdzić sobie poprostu na allegro
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:katalog monet Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8523

    Ja kupiłem i uważam, że warto go mieć. Wycena monet nie jest tutaj najważniejsza choć jest miłym dodatkiem. Program ma wbudowaną dość bogatą bazę monet obiegowych i kolekcjonerskich. Można w nim prowadzić ewidencję swojej kolekcji. Można tworzyć różne raporty dzięki którym dowiecie się na przykład czego Wam brakuje do zamknięcia Waszej kolekcji. Jak dla mnie program jest ok, cena dla mnie przystępna, dla niektórych odstraszająca. Program nie jest napewno niezbędny dla numizmatyka, mimo to bardzo przydatny.
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:katalog monet Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8535

    Sam program niczego sobie ale mysle ze dedykowany sklepom lub handlarzom.Mnie wystarczy katakog zwykly ktory moge miec zawsze przy sobie.Wersje komputerowa oczywiscie duzo prostrza mozna zrobic w Exelu.Zerknijcie na eMule tam tez cos znajdziecie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:katalog monet Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8598

    Mam ten program od jakiegoś czasu i przyznam szczerze że częściej korzystam ze zwykłej tabelki w EXCEL-u gdzie mam wprowadzone wszystkie monety oraz za ile kupiłem, sprzedałem, ceny na allegro ceny katalogowe emisyjne
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Odp:katalog monet Polskich 15 lat temu #10395

    Co wedlug Was powinien posiadac taki program?

    POniewaz nie dostrzeglem na rynku niczego co by mi odpowiadalo, chce sie podjac i napisac program samemu. Glownie ma on mi sluzyc jako "rozbudowany excel" do gromadzenia informacji o moich wlasnych monetach. Zamierzam napisac modul klienta w technologii Java. Modul bedzie sie laczyl z baza danych (do ktorej bede co jakis czas dorzucal nowe moenty) i bedzie zasysal nowo dodane monety. To taki ogolny zarys. Program bedzie udostepniony i kazdy bedzie mogl z niego korzystac.

    Chcialbym uslyszec jakies opinie/propozycje co mozna dolozyc do takiego programu. Oczywiscie mam juz sporo pomyslow ale beda one wymagaly duzo pracy...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:katalog monet Polskich 15 lat temu #10396

    Moze cos napiszesz co zamierzasz w tym programie miec no bo po co mamy sie powtarzac.Ja mam w Exele np.2,- NG i mam je w kolejnosci emisji ceny zakupu,ceny katalogowe,ceny rynkowe nastepnie mam rubryki rocznikowe i serie tak ze wiem np ile kosztuje rocznik 1999 lub np.zwierzeta swiata w danym momencie.
    Powodzenia
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:katalog monet Polskich 15 lat temu #10398

    Hmmm planowalem raczej z rozmachem. Kazda moneta bedzie miala w zasadzie kolo 15-20 pol ja opisujacych. Generalnie chce zrobic tak, zeby kazdy mogl sortowac/segregowac monety wedlug wlasnych upodoban (bedzie mozna sortowac po wszystkich polach, np panstwo, rocznik, nominal).
    Hmmm, duzo pomyslow a malo konkretow. POstaram sie jutro zamiescic jakiegos screena z tego co zrobilem do tej pory to bedzie mozna o czyms porozmawiac.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:katalog monet Polskich 15 lat temu #10408

    Pomysł bardzo dobry jak zamieścisz screena, będzie łatwiej o opinie i podpowiedzi.
    • Eothain
    • Eothain

    O:katalog monet Polskich 15 lat temu #10409

    Pomysł ciekawy, zobaczymy jutro screena- robi się ciekawie! Mam nadzieję, że udostępnisz nam tą stronkę/program.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:katalog monet Polskich 15 lat temu #10412

    OK, prezentuje wstepny szkic.
    Jak widzicie jest to jeszcze niedopracowane. Rysunek bym traktowal jako pogladaowy w zasadzie.
    - Logo na gorze - trzeba zrobic
    - Czesc glowna wydaje sie byc bliska ukonczenia. Uzytkownik sam bedzie definiowal ktore z pol maja byc pokazywane a ktore nie
    - Drzewko po prawej stronie bedzie pokazywalo liste wpisanych monet poszeregowane wedlug filtru ustawionego przez uzytkownika.
    - Nad drzewkiem bedzie lista widokow predefiniowanych przez uzytkownika, zeby szybko mogl sie przelaczac pomiedzy nimi
    - pasek narzedziowy (pokaz poprzednia/nastepna monete, szukaj, drukuj, edytuj itd) jest jeszcze do zrobienia
    - wiele innych funkcji ktore mam w glowie (import z bazy, panel administracyjny, interfejs do wspolpracy z allegro, raporty) jeszcze nie zaimplementowane


    numi.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:katalog monet Polskich 15 lat temu #10413

    Tak, mam zamiatr udostepnic wszystkim to co napisze.
    Moj pomysl polega na tym, zeby kazdy mogl dopisywac swoeje wlasne monety do bazy. W ten sposob moglibysmy zbudowac dosc obszerna baze monet z ktorej kazdy moglby korzystac.

    Niestety, poniewaz pisze to w wolnym czasie (a nie jestem expertem programista) moze mi to troche czasu jeszcze zajac.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information