Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wasza kolekcja

  • Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6919

    Odgrzebując temat.

    Pytanie głównie do zbieraczy obiegówek. Wielu ( w tym ja) pisze, zę zbiera obiegówki ze swiata, z polskimi włacznie.

    Prawda jest taka, ze żeby zebrać pokażną kolekcję obiegówek świata tzreba mieć bardzo pokaźny portfel. Czasy współczesne, międzywojenne i w końcu XIX wiek i wcześniej - trochę tego jest. Czy zatem skupiacie się jedynie na tych popularnych, pospolitych ezgemplarzach, po kilku monetach z poszczególnych okresów danego Państwa?

    Czy może zawężacie swoje zbiory np do Europy, sławiańszczyzny?

    Ogólnei rzecz biorąc napiszcie o swoich kryteriach przy zbieraniu monet obiegowych, pomoze to wielu kolekcjonerom, nie ukrywam, ze mi także.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6920

    Fakt, kosztowne jest zebranie wszystkich obiegówek z całego świata z okresu paruset lat. Zwłaszcza, jeśli chciałoby się zbierać jak najlepsze stany.

    Ja się ograniczyłem geograficznie (zbieram tylko Europę) i chronologicznie (od zakończenia IIWŚ do wprowadzenia euro). Nie zbieram żadnych monet typowo kolekcjonerskich (okolicznościowe srebra, niskonakładowe, obiegówki bite stemplem lustrzanym) ani rzadkich odmian, które sporo kosztują i są u nas praktycznie niedostępne. Chwilowo też ograniczam kupowanie wysokich nominałów.

    Mam jeszcze w kolekcji monety z poza Europy oraz z przed 1945 roku, ale już takich nie kupuję.
  • Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6921

    NO a mnie dla odmiany jakos bardziej interesują te monety sprzed II wojny światowej tylko neistety wiele monet już trohcę kosztuje.

    Docelowo, chcę zebrac choć po kilka monet z kazego kraju, regionu, okresu historycznego, ażeby mieć taki pzrekrój monetarny na świecie.

    Ale na czymś się trzeba skupić. POza POlską obiegową interesują mnie obiegówki rosyjskie oraz krajów nadbałtyckich i skandynawskich.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6923

    Polskie obiegówki to rocznikowo
    a tak to głównie Europa ale i USA oraz kraje egzotyczne lub ciekawe monety np Suriname (kwadratowe 10 centów) lub Tajlandia, Irak
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6935

    Ja zbieram najróżniejsze monety. Postaram się to jakoś streścić:
    - 2zł GN - brakuje 46szt.
    - polskie sreberka po denominacji- 3szt.
    - miniatury polskich obiegówek z tego roku
    - polskie obiegówki po denominacji- brakuje 14szt.
    - woreczki z obiegówkami 1gr,10gr 2006-08- 31szt.
    - małe parciaki z obiegówkami 1gr,2gr- po 2szt.
    - PRL rocznikami- brakuje 168szt. głównie alusów
    - jakieś 2 srebrne medale z papieżem
    - zagraniczne monety obiegowe, po jednej z każdego wzoru bez względu na rocznik- około 150szt.
    - wszystkie monety sprzed 1960r.- około 40szt.
    - kolekcjonerskie zagraniczne- 2szt.(przypadkowo wpadły mi w ręce)
    - carskie kopiejki od Mikołaja I- około 50szt.
    - 12 srebrnych monet chińskich
    Powtórek mam niewiele, ponieważ staram się wymieniać, albo sprzedawać.

    Czyli posiadam niewiele monet, ale zbieram dopiero od lutego.
    Obecnie skupiam się na carskich kopiejkach.
    Mój rarytas: Mikołaj I 1/2 kopiejki 1841r. w stanie II.
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6937

    Zapomniałem dodać, że wszystkie monety są skatalogowane. 2zł GN trzymam w kapslach na palatech, a resztę monet w holderach.
  • Odp:Wasza kolekcja 15 lat, 8 miesięcy temu #6967

    A mi z obiegówek jednak bardzije podobają się obiegówki pzredwojenne anizeli współczesne. Wspólcześnie bite są jakieś takei mnotonne, te starsze to już historia - fakt niektóre drogie, ale jest mnóstwo tańszych i pieknych.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information