Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zakładanie sklepu numzimatycznego

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Zakładanie sklepu numzimatycznego 15 lat, 7 miesięcy temu #7074

    Witam,

    Piszę do Państwa ze względu na to iż nie mam do kogo się zwrócić w tej sprawie, a mam nadzieje że się Państwo podzielą ze mną swoim doświadczeniem.

    Mam w planach założenie sklepu zajmującego się numizmatyką, i jedyny problem przed jakim staje, to gdzie zaopatrywać swój sklep. Gdzie mogę pozyskać cenne okazy jak i te cieszące się mniejszym zainteresowaniem, w cenach hurtowych, najtańszych.

    Mam nadzieje, że będę mógł liczyć na odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Sadoch Daniel<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/09/16 22:42
  • Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7076

    Witam serdecznie, pytanie bardzo dobre. Ale na początek przeniosę go do działu ogólnie o numizmatyce, bo to temat ogólny.

    Ja sklepu numizmatyczneog nie ma, ale wiem tyle, ze jeśli chodzi o współczesne lustrzanki i GNy to podpisujesz na nie umowę z NBP i masz blaszki. Jeśli chodzi o starse monety to jedynie rynek wtórny, tzn skup monet od przychodzących osób.

    Narazie tak bardzo ogólnie, z czasem postaram się dopisywac więcej, albo ktoś inny.

    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7097

    Widzę że nikt nie chce mi zdradzić tajemnicy, ani podzielić się swoim doświadczeniem z innymi.
  • Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7098

    chce chce.

    Najpierw w Polskiej Klasyfikacji wyrobów i usług znaleźć odpowiednie \&quot;kody\&quot;, charakteryzujące typ Twojej działalności. Ale pominę to bo na biurokracji się nie znam.

    Co do wspólczesnych monet, tutaj masz kilka informacji jak podpisywac umowę z NBP.: nbp.pl/Home.aspx?f=banknoty/kolekcjonerskie/oddzialy.html

    Lecz sam widzisz co dzieje się z monetami z 2008 roku, CI którzy podpisali umowy z NBP i w pzredspzredaży upłynili towar cieszą się, Ci któzy trzymali kwicza teraz. Wiele monet współczesnych mozesz kupować w czasie bessy (która miaął miejsce w lipcu), jesli masz nosa do monet to możesz mieć swietny towar do dalszej spzredaży.

    Przejdźmy teraz do starszych monet - to już troche trudniejsze. PO pierwsze musisz posiąść najpierw odpowiednią wiedzę, zaopatrzyć się w katalogi specjalistyczne, gdyż kupno i spzredąz monet starych to jedynie rynek wtórny. Jeśli będziesz miał sklep stacjonarny, będziesz mógł prowadzić skup monet - ludzi CI przynoszą Kupujesz od nich ładny okaz i spzredajesz potem dalej. Oto przykałd: skup i sprzedaż monet złotych w WCN w Warszawie: www.wcn.pl/fmi/xsl/pl/goldcoins/list.xsl...999&amp;-findall

    W przypadku starszych monet ważne jest także zdobycie odpowiednich kontaktów głownie z kolekcjonerami. Jeśli wiesz jakie monety są poszukiwane na te właśnie zwraczasz szczególną uwagę skupując numizmaty. kupiłeś łądną blaskzę, dzwonisz do kolekcjonera, który np zbiera dany okres i transakcja przeprowadzona.

    NO i co ważne, duzo ładnych starych monet można dostać na pchlich targach, szzególnie na tych któe nie są jeszcze zbyt popularne. Targ na Kole w Warszawie to już niemalże ekstrawagancja, ceny dosc wysokie, dlatego tanie stare monety warto szukać w mniejszych miastach, gdzie nie ejst to jeszcze zbyt popularne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7119

    Bardzo jestem zadowolony z Twojej odpowiedzi, ale pominąłeś jeden wątek, czyli monety zagraniczne. Na to ma ktoś pomysł ?
  • Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7120

    Zagraniczne monety? Umowy z mennicami i bankami z danego kraju
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7123

    kefir88 napisał:
    Bardzo jestem zadowolony z Twojej odpowiedzi, ale pominąłeś jeden wątek, czyli monety zagraniczne. Na to ma ktoś pomysł ?

    Zależy jakie zagraniczne monety masz na myśli. W każdym kraju obowiązują inne reguły.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7124

    Rodzaj monet tutaj nie jest ważny, bo co za różnica, złote, srebrne czy lokalne.

    Chodzi o to jak można nawiązać kontakt z danym krajem, czy są na rynku pośrednicy, którzy pomagają w nawiązywaniu kontaktów z takimi mennicami. Bo załóżmy że nie znam języka, czyli jestem na starcie spalony, a tym bardziej mój sklep, gdyż bez dostępu do monet zagranicznych pozbawiam się automatycznie dostępu do sporej ilości klientów, interesantów.
  • Odp:Pytanie 15 lat, 7 miesięcy temu #7128

    Rodzaj monet tzn kraj pochodzenia.

    Np Francja - www.monnaiedeparis.com/
    wchodzisz na ich stronę, szukasz namairów, konkaktujesz się i tyle. Niestety w tej branzy jesli chcesz robić interesy zagraniczne musisz znać język angielski. Pośrednicy owszem mogą być, ale automatycznie Marżę tzreba będzie podzielic między Ciebie a pośrednika (czytaj inny sklep).

    Nie wie jak to jest np z monetami Białorusi, bitymi przez naszą mennicę.
  • Odp:Pytanie 15 lat, 6 miesięcy temu #7909

    Może w tym temacie wypowiedzą się CI któzy załozyli działalność w styczniu, wteyd powstało kilkadziesiat tego typu firm.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pytanie 15 lat, 6 miesięcy temu #7957

    Jestem również tego zdania, iż mogły by się wypowiedzieć osoby które same założyły swoją działalność gospodarczą związaną z tym tematem, opowiedzieć o swoich pierwszych krokach, problemach i sukcesach.

    Może dzięki temu w jakiś sposób będziecie mogli pomóc innym. A jest to dosyć ciekawy i pouczający temat, oczywiście jeśli ktoś doświadczony będzie chciał zabrać głos.
  • Odp:Pytanie 15 lat, 6 miesięcy temu #7959

    Ja sązę, ze nie różni się to od zakładania innej firmy, tylko moze warto wiedzieć co wpisac w PKD. ( ksiedze działalności).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pytanie 15 lat, 6 miesięcy temu #7960

    nie wiem jak kupowac monety swiata hurtowo( osobiscie kupuje tylko pojedyncze sztuki) ale ja zabralbym sie do tego tak:
    1 /skoro nie znasz angielskiego popros kogos kto napisze ci zapytanie na temat ewentualnej wspolpracy z mennica danego kraju. musisz napisac tak aby odpowiedz zawierala konkretne warunki (np. mozesz kupic 50 monet -znizka 5% ,100 monet -10% lub lub musisz wykupic X-abonamentow itp)
    2 /rozsylasz takie zapytanie do mennic lub dystrybutorow monet na swiecie (szukalbym tego wpisujac \&quot;KRAJ MINT\&quot; (germany mint/australian mint/france mint itd)
    3 /sprawdzasz i porownujesz oferty z cenami jakie monety osiagaja w Polsce i juz wiesz czy ci sie to oplaci.
    4 /zalatwiles sobie monety z calego swiata i tu \&quot;zaczynaja sie schody\&quot;. bedziesz je kupowal placac roznymi walutami (euro ,dolary,zlotowki,funty...)i trzeba bedzie od tego placic podatki,zus,utrzymac sklep,ico tam jeszcze sie z tym wiaze .nie zapominajmy o CLE(ja za monety z australii placilem clo)
    moim zdaniem znalezienie monet nie powinno byc problemem .gorzej z legalnym prowadzeniem tego typu dzialalnosci w Polsce.

    dodam jeszcze ze wiele monet wystarczy kupic bez starania sie o rabaty(w cenie emisyjnej) i niezle na nich zarobic.co jesli zamowisz 100 sztuk danej monety a sprzedasz tylko 20<br><br>Edytowany przez: rafalp, w: 2008/11/01 09:34
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Pytanie 15 lat, 6 miesięcy temu #7961

    wysłełem CI na priva info z moim pomysłem jak kupić dużo monet z różnych mennic po dobrych cenach.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Pytanie 15 lat, 6 miesięcy temu #7976

    bartek napisał:
    wysłełem CI na priva info z moim pomysłem jak kupić dużo monet z różnych mennic po dobrych cenach.

    tomoze podziel sie tym pomyslem ze wszystkimi
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information