Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Album na 2zł od1995-2008

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7967

    Ma ktoś taki album ? Lepiej kupić taki gdzie się wkłada z kapslami czy bez ? Czy jak jest bez kapsli to jest w jakiejś folii ? Jak się zaklei tą folie , a brak mi monety to będę ją mógł w późniejszym czasie dołożyć ?
  • Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7970

    Katalogi z zakladkami foliowymi, gdzie monety widać z obydwu storn mają owe zakładki przesuwane wiec mozna je wielokrotnie wyjmowac i zamykac.

    Ja mam album właśnie z takimi wsuwkami i nie narzekam.
    Ten wątek na naszym forum moze CI nieco pomoże.
    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/11/01 23:01
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7972

    ja również taki mam! jest ok, ale jakieś więcej warte to przekladam do kapsli i na paletę
  • Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7977

    kilkujadek musisz się liczyć tylko z tym, że Gny nie będące w kapslach szybko będą zachodzily patyną, co dla wielu szczególnie początkujących kolekcjonerów jest utrapieniem - kiedy będziesz je chciał sprzedawać.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7981

    Piotr_k84 napisał:
    kilkujadek musisz się liczyć tylko z tym, że Gny nie będące w kapslach szybko będą zachodzily patyną, co dla wielu szczególnie początkujących kolekcjonerów jest utrapieniem - kiedy będziesz je chciał sprzedawać.


    Właśnie mam problem bo tych palet się trochę nazbierało i nie mam ich gdzie trzymać. Teraz jeszcze musiał bym dokupić palety i kapsle też więc koszt też jest nie mały.

    Piotr_k84 napisał:
    kiedy będziesz je chciał sprzedawać.

    No właśnie- jak wejdzie euro to nie będzie tak jak z niektórym PRLem że za 50gr można kupić ?
  • Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7982

    A to już inny temat, trudno powiedzieć. Ja tym jakoś się nie martwie gdyż moja kolekcję kieruję na tory obiegówek przedwojennych
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7983

    Piotr_k84 napisał:
    A to już inny temat, trudno powiedzieć.

    Chyba zostawię po jednej sztucę do pokazania dla potomnych :) Będę mówił- pradziadek wasz stał za tym sokołem 5godzin w NBP :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7984

    Jeszcze jedno pytanko- Czy jest album na monety obiegowe 1949-1994 ? Czy trzeba kupować kilka albumów od-do od-do ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7987

    Jeżeli chodzi o album na 2złotówki w kapslach to nie polecam. Zakupiłem taki album oraz dedykowane do niego kapsle. Niektóre otwory na kapsle były albo za duże albo za małe. Po przewróceniu strony dwa, czy trzy razy monety z kapslami wylatywały. Poza tym przy przewracaniu stron był odgłos uderzenia około 40 monet o kapsel. To był naprawdę nieprzyjemny odgłos. Kupiłem palety i teraz na paletach trzymam mój komplet 2 złotówek.

    Widziałem kiedyś na allegro cały komplet prl-u w jednym czarnym, albumie (takim w stylu albumów na zdjęcia sprzedawanych w prl-u). Podobnie jak w albumach fischera monety były pomiędzy zakładkami wsuwanymi od boku, ale nigdy nie widziałem w sprzedaży samego albumu na komplet prl-u. Wydaje mi się że jedyną opcją jest kupno kilku albumów od do.<br><br>Edytowany przez: mariobball, w: 2008/11/02 12:53
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7998

    mariobball napisał:
    Jeżeli chodzi o album na 2złotówki w kapslach to nie polecam. Zakupiłem taki album oraz dedykowane do niego kapsle. Niektóre otwory na kapsle były albo za duże albo za małe. Po przewróceniu strony dwa, czy trzy razy monety z kapslami wylatywały. Poza tym przy przewracaniu stron był odgłos uderzenia około 40 monet o kapsel. To był naprawdę nieprzyjemny odgłos. Kupiłem palety i teraz na paletach trzymam mój komplet 2 złotówek.

    Widziałem kiedyś na allegro cały komplet prl-u w jednym czarnym, albumie (takim w stylu albumów na zdjęcia sprzedawanych w prl-u). Podobnie jak w albumach fischera monety były pomiędzy zakładkami wsuwanymi od boku, ale nigdy nie widziałem w sprzedaży samego albumu na komplet prl-u. Wydaje mi się że jedyną opcją jest kupno kilku albumów od do.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Edytowany przez: mariobball, w: 2008/11/02 12:53


    Sprzedaję sporo tych albumów i powiem że naprawdę świetnie prezentują i są naprawdę dobrze zabezpieczone na wiele lat Wasze monetki w takim albumie.
    www.allegro.pl/item467388561_mega_zestaw...lbumie_na_rynku.html
    Czasami się zdarza że jakaś moneta luźniej wchodzi w album (czasami kapsel jest źle odlany czasami otwór troszkę inny)ale to nie jest żaden problem wystarczy przeźroczystą taśmą biurową okleić krawędź kapsla i już więcej razy nie będzie wypadał kapsel.
    Co do uderzania monet o kapsel to odgłos jest taki sam jak weźmiecie każdą jedną monetę srebrną i potrzęsiecie nią jest taki sam odgłos a czy moneta się uszkadza?? Myślę że nie bo opiera się na rancie.
    Czy monety srebrne po kilkunastu latach trzymanych w kapslach się zniszczyły?
    Po za tym album zazwyczaj stoi na półce a oglądacie w nim monety raz na jakiś czas.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #7999

    reklama?
  • Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #8000

    Jak już kiedyś pisałem, nie jesteśmy fanami IV RP, więc nie walczymy z żadnymi układami. Wszelkie reklamy będa usuwane jeśli zaczną pojawiac się zbyt często i nachalnie.

    Odrobina człowieczeństwa, to naprawdę nie jest trudne.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #8001

    Mam prawo do własnego zdania.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Album na 2zł od1995-2008 15 lat, 6 miesięcy temu #8024

    mariobball napisał:
    Mam prawo do własnego zdania.


    Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i każdy sam decyduje w jaki sposób będzie przechowywał swoje monetki.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information