Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kopia vs. fałszerstwa monet

  • Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8215

    Od pewnego czasu corz bardzije nasilona jets sprzedaż kopii monet, często bardzo dobrze podrobionych. Wielu niedoświadcoznych kolekcjonerów nabywa owe kopie sądząc, ze kupuje oryginał. Jakiś czas temu obserwowałem aukcję, gdzię sprzedano najwyklejszy fals \"Konstytucji\" za 1.300zł, gdzie na innych można kopię nabyć za 20-30zł.

    Rozpoczynam wątek, gdyż zaczyna mnie to trohcę niepokoić. WIększośc kopii nie jest w żadne sposób oznaczonych napisem 'kopia', jak to ma miejsce z repliką 2 zł 1936 rok z Piłsudskim. Kopia z odpowiendim napisem wybita przez MW.

    Jakie ejst wasze zdanie na temat tych monet. Czy warto dążyć do tego, aby producenci tych blaszek umieszczali napisy kopia na monecie? Jets to napewno ciężkie do wyegzekfowania, ale czy niemożliwe.

    Swoją drogą, czy sprzedąz kopii, bez opisu w aukcji, że jest to kopia ( czasem takie się zdarzają) nie podlega pod paragraf????
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8228

    nie wiem czy podlegają pod paragraf jednak gdy była kopia trauguta i osiągneła cene 111zł i 2 dni do końca rozesłałem maile do licytujących że jest to kopia. Sprzedający nie odwołał aukcji. Według mnie allegro powinno wszystkie takie aukcje usuwać i dawać za każdym razem ostrzeżenia.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8229

    w 2006 roku trafilem na jedna z pierwszych aukcji na ktorej licytowano kopie zlotego american buffalo . zdjecia oczywiscie byly zlej jakosci a opis wskazywal na to ze moneta jest orginalna . na szczescie dwa dni po zakonczeniiu aukcji za ktora mialem zaplacic ok 1500 zl nastapil ''wysyp'' tych samych monet z dopiskiem kopia i z cena kup teraz 40 zl .dyskutowalem ze sprzedawca i osobami prowadzacymi ow angielski portal aukcyjny przez trzy tygodnie i o dziwo wszyscy twierdzili ze mam zaplacic . dopiero kiedy napisalem do sprzedajacego ze daje mu 3 dni na ostateczna odpowiedz i sprawe kieruje na policje sprzedajacy zaproponowal ze uznamy sprawe za niebyla i nie musze mu placic .
    najgorsz bylo to ze pracownicy portalu mieli w d... to ze ktos chcial mnie oszukac .
    w wielu przypadkach jest tez tak ze sprzedawca moze sie tlumaczyc tym iz '' nie wiedzial:):):) ''ze to co sprzedawal to podrobka.
    proponuje stworzenie dzialu na ktorym bedziemy umieszczac linki do podajrzanych aukcji . moglibysmy wtedy zasypywa portale aukcyjne rzadaniami o usuniecie lub przeniesienie tych aukcji do dzialu kopie
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8230

    Też ostatnio się nad tym zastanawiałem jak to z tym jest że ktoś wystawia kopie i w opisie w aukcji nie ma nic napisanego co mogłoby sugerować że to kopia...
    Widziałem ostatnio aukcje jak znajde do poddepne
    z bolesławem chrobrym chyba 10-złowoka złota niby ale byla tak piekna (A przeciez to byly kiedys monety obiegowe... ale nie kazdy mogl je wtedy posiadac :P )
    i poszła za jakies 700zl z hakiem.

    Nie widać było ani 1 ryski mikrorysek chyba też nie chociaż na fotkach ciężko to zauważyć...

    A raczej nie była tak profesjonalnie wyczyszczona :/
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8231

    www.allegro.pl/item473424560_boleslaw_chrobry.html



    link to wcześniej wspomnianej aukcji
    Oryginał czy kopia ????
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8232

    ale to jakaś 50 złotówka jest, a w II RP wybito tylko 10 zł i 20 zł!
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8233

    www.allegro.pl/item478334515_boleslaw_ch...r_tylko_3000szt.html
    To chyba jest moneta z takiego zestawu. Jest to tombak pozłacany. Na pierwszy rzut oka widać, że to nie może być oryginał. Nie wiem, jak tyle osób mogło się dać na to nabrać.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8240

    Akurat flasy na allegro typu kopia konstytucji czy chrobrego są proste do odrużnienia. Najtrudniejsze według mnie są falsy min. WMG albo rubluwek pozłacane rzadkich roczników może Piotr napisze cos więcej bo on siedzie w temacie rosji.
    www.allegro.pl/item445885597_wmg_5_guldenow_1935_r_od_1_zl.html nawet wielcy sprzedają i nie podpisuja falsów.
    W tamtym roku wonsik wystawił falsa na aukcji. Była to moneta getta łódzkiego łądnie podpisana późniejszego bicia :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8252

    Jak widać nawet wielcy się mylą, nasuwa się pytanie - ciekawe ilu dało się nabrać i ile super-falsów krąży w obiegu kolekcjonerskim.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8407

    Przeglądałem allegro i znalazłem bardzo ciekawą aukcję.
    www.allegro.pl/item489505994_5zl_1930_nike.html
    To dopiero jest polowanie na jelenia :)

    Natomiast to jest bardzo ciekawy dodatek do kolekcji, tylko szkoda, że cena taka wysoka :(
    www.allegro.pl/item485665090_kolekcja_ko...nych_r_p_zobacz.html
  • Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8413

    zoolek zestaw kopii rzeczywiście bardzo ciekawy, ładnie by wyglądał jako dodatek do kolekcji. Czy wszystkie te kopie to wyroby mennicy, bo wiem że kilka oficjalnych kopii zrobili, ale czy wszystkie????
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Kopia vs. fałszerstwa monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8462

    Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Nie kontaktowałem się ze sprzedającym.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information