Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Gzie uzyskać inf. nt. najstarszych Polskich monet

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Gzie uzyskać inf. nt. najstarszych Polskich monet 15 lat, 5 miesięcy temu #8297

    Czytając wątek o aukcji WCN zainteresowałem się monetami z czasów naszych królów, jednak po krótkim przejrzeniu dostępnych monet doszedłem do wniosku iż ilość tych monet jak i rodzajów jest ogromna. w związku z tym mam pytanie gdzie można szukać inform. na ich temat chronologii, rodzajów itp.? Czy są jakieś książki bądź inne rzetelne źródła.<br><br>Edytowany przez: endless, w: 2008/11/16 19:43
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8298

    forum.tpzn.pl/index.php/board,6.0.html wiele dyskusji na temat Polski Królewskiej
    www.zbior.com/ tutaj moze stronka sie przyda aby zobaczyć jakie monety za jakiego władcy były.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8299

    Temat tych monet jest chyba ogromny jak widziałem na WCN te z pozoru identyczne monety różnią się np. jakimś łacińskim szczegółem itp.
  • Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8300

    proponuję najpierw IIRP, XIX wiek i SAP. Starsze monety wymagają już ujmę to \&quot;profesjonalnej' wiedzy.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych 15 lat, 5 miesięcy temu #8301

    a macie jakiś link do monet antycznych? tam też trzeba profesjonalnej wiedzy!
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych 15 lat, 5 miesięcy temu #8302

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8303

    Piotr_k84 napisał:
    proponuję najpierw IIRP, XIX wiek i SAP. Starsze monety wymagają już ujmę to \&quot;profesjonalnej' wiedzy.


    A gdzie mogę znaleźć informacje nt. IIRP, XIX wiek i SAP ? książi?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8304

    Na e-numizmatyce i cafe allegro jest wiele wartosciwych wątków. Katalogi J. Chałupskiego oraz jego artykuły strona www.m4n.pl/monety/index.php ksiązka mennica warszawska. Wybrane BN i Przeglądy numizmatyczne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8446

    Skoro juz rozmawiamy o literaturze, to mam kilka pozycji, miedzy innymi'monety Zygmunta III Wazy' E. Kopicki, Podrecznik numizmatyczny Klimka, ale mam klopoty z zakupieniem 'Ilustrowanego skorowidza pieniędzy polskich i z Polską związanych' Kopickiego. I teraz nie wiem, czy za slabo sie przykladam, czy tez naprawde tak ciezko je dostac?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Gzie uzyskać informacje nt. najstarszych Polskich 15 lat, 5 miesięcy temu #8457

    Bywa na allegro cena koło 70-80zł
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information