Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Grading GCN, PCG a wiarygodność

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8139

    Witam

    Chciałbym zapytać użytkowników forum o opinie na temat wymienionych firma gradingowych gdyż jak widzę w internecie są one przedmiotem sporu jeśli chodzi o wiarygodność ich oceny. Otóż spotkałem się z wieloma opiniami iż ich oceny są często zaniżone z wiadomych powodów. Biorąc pod uwagę firmy te, rodzi się pytanie jak można ocenić ich wiarygodność skoro same handlują monetami? Dlaczego oceniać wysoko monety, które mogą stać się konkurencją dla własnej sprzedaży a jednocześnie jak nie ocenić wysoko własnych monet żeby dobrze na nich zarobić. W Polsce gdzie mamy tyle przekrętów nic mnie nie zdziwi. Jakie są wasze doświadczenia i opinie na ten temat?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8142

    Mam tylko jedna monete zapakowaną i jest oceniona bardzo dobrze inne widziałem tak o 2 oczka zawyzone a słyszałem ze PCG pakuje stany 2 w ms-y. GCN to już inna bajka firma jest już troche na rynku związku z czym zdąrzyła zaliczyć już dużo wpadek i mnóstwo ocen zawyrzonych. nasza-klasa.pl/profile/13776697/gallery tutaj jest kilka fotek :)
    Uważam za bezsens jeżeli osob sobie ocenia monety a potem sprzedaje i tyczy sie to obydwóch firm.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8143

    Właśnie zauważyłem żę GCN to niezła lipa jednak jak ma się sprawa z PCN, widzę, że większość polskich monet na sprzedaż jest ocenionych przez PCN.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8159

    Witam!
    Osobiście czekam już 3 tydzień na monety od PCG. Oddawałem w obu firmach, w PCG większy rygor. Wiele osób oddaje do gradingu np 10monet 3 dostają PR70 a reszte chowa do szafy i potem są opinie, że PCG to same 70. O GCN się nie wypowiadam:)
  • Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8160

    endles polecam przejrzeć ten wątek na nasyzm ofrum, gdzie toczy sie burziliwa dyskusja na temat gradingu
    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...p;amp;limitstart=144
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8164

    Dzięki. Przeczytałem cały wspomniany przez ciebie wątek ale mało tam opinii na temat PCG, GCN wiadomo ale o PCG chciałbym uzyskać trochę więcej informacji
  • Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8166

    stosunkowo młoda firma wiec trudno wiecej powiedzieć. GCN miało już na tyle wpadek, żeby wiele osób wyrobiło sobie o nich zdanie.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8177

    Młoda firma-zgadza się.
    Robią porządnie. Nie ma żadnych syfów w postaci białych kropek, kurzu, palców.
    Odbiorę za 2 tygodnie 20 monet od firmy IIIRP obiegówek i powiem jakie noty i wrażenia.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8180

    Prosze pojechać na giełde jeżeli macie jakąś w okolicy i zobaczcie na blaszki w trumnach. Na allegro tak nie widać zabardzo co tam jest jednak na ostatniej giełdzi oglądałem dużo GCNu i mi sie przykro zrobiło. Z PCG kolega kupił monety ocenione na ms które były w 2 stanie co już jest przesadą. Firmy te nie mogą być dobre ponieważ osoby oceniające sprzedają monety wiec nie jest to niezależna firma.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8256

    patriota napisał:
    Prosze pojechać na giełde jeżeli macie jakąś w okolicy i zobaczcie na blaszki w trumnach. Na allegro tak nie widać zabardzo co tam jest jednak na ostatniej giełdzi oglądałem dużo GCNu i mi sie przykro zrobiło. Z PCG kolega kupił monety ocenione na ms które były w 2 stanie co już jest przesadą. Firmy te nie mogą być dobre ponieważ osoby oceniające sprzedają monety wiec nie jest to niezależna firma.


    Proszę o jakieś dowody (fotki) tych monet niby w 2 stanie. A kto niby w PCG ocenia i sprzedaje monety??
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8277

    Znam nick z allegro tylko nie bede podawał. Ale jeżeli jest ktoś z lublina to sie dowie w sklepie wszystkiego od pana :Zbigniew Nestorowicz wice prezesa PTN. Na fotki czekam od kolegi.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8279

    patriota napisał:
    Znam nick z allegro tylko nie bede podawał. Ale jeżeli jest ktoś z lublina to sie dowie w sklepie wszystkiego od pana :Zbigniew Nestorowicz wice prezesa PTN. Na fotki czekam od kolegi.


    To czekamy na jakieś dowody. Przy takiej ilości monet jakie sprzedaję jeszcze mi się z PCG bubel nie trafił a w GCN to było nagminne.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8280

    Potwierdzam słowa Kolegi wyżej.
    Mam trochę monet od PCG i wszystko ok.
    Czekam od kilu tygodni na kolejne monety i ciesze się, że długo to trwa a nie odwalona robota...jak w GCN
  • Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8334

    DOchodza mnie słuchy, że polskie firmy gradingowe już czują oddech NGC na swoich plecach. NGC na wyższe ceny gradingu, ale każdy wie że warto zapłącić czasem wiećej, ale miec pewność, ze oceny dokonają naprawde profesjonalni ludzie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8347

    www.allegro.pl/search.php?string=NGC&...ountry=1&p=1 na allegro jest już wiele monet w nowych slabach NGC pokazują sie na rynku monety rzadkie. Może ceny już spadna.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8353

    Piotr_k84 napisał:
    DOchodza mnie słuchy, że polskie firmy gradingowe już czują oddech NGC na swoich plecach. NGC na wyższe ceny gradingu, ale każdy wie że warto zapłącić czasem wiećej, ale miec pewność, ze oceny dokonają naprawde profesjonalni ludzie.


    Nie sadzę żeby czuli jakikolwiek oddech przy tańszych monetach przy tej cenie gradingu. Może jedynie na monetach które są dużo więcej warte? A skąd te słuchy dochodzą??
  • Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8378

    Powiem wymijająca, słuchy te dochodza od powaznych sób ze srodowiska.

    Masz rację tanie blaszki będa pakowane w polski grading, lecz zapewne większosc osób, które graduje z myślą o kilkunastoletnim leżakowaniu i ewentualnej lokacie zapewne dołoży kilka złotych wiecej na poważny grading, który jest także powaznie traktowany zagranicą.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8399

    Piotr_k84 napisał:
    Powiem wymijająca, słuchy te dochodza od powaznych sób ze srodowiska.

    Masz rację tanie blaszki będa pakowane w polski grading, lecz zapewne większosc osób, które graduje z myślą o kilkunastoletnim leżakowaniu i ewentualnej lokacie zapewne dołoży kilka złotych wiecej na poważny grading, który jest także powaznie traktowany zagranicą.




    Poważne osoby?Małżeśtwo sprzedające buble gcn na allegro...Jakie poważne słuchy?Co mogą na to?Nic...

    Pięknie to w teorii brzmi ten drogi ale dobry grading...i tak większość woli do naszych polskich firm, gdy pcg powstało to zostało zasypane monetami, ocenia fachowo, monety nie z IIIRP ocenia przecież jeden z największych speców(patriota, dobrze napisałem;))?Następnie ludzie wystawili same 70 a gorsze do szafy, i tak powstało wrażenie, że pcg daje same 70. Radzę zajrzeć na nk i zobaczyć jakie buble robi gcn...
    ps ja na monet z pcg czekam juz hoho i jeszcze dłużej-na szczęcie jestem spokojny bo do mnie zadzwonili jaki jest tego powód, w GCN odbierała zawsze jakaś wnerwiona babka...
    Ps dobranoc;)<br><br>Edytowany przez: golden, w: 2008/11/22 23:20
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8419

    Tu sie zgodze w PCG ocenia naprawde osoba znająca sie na monetach. Tylko nie wiem ile osób ocenia monety z IIRP i starsze.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Grading GCN, PCG a wiarygodność 15 lat, 5 miesięcy temu #8434

    patriota napisał:
    Tu sie zgodze w PCG ocenia naprawde osoba znająca sie na monetach. Tylko nie wiem ile osób ocenia monety z IIRP i starsze.


    Ta osoba o której pisano w wątku na forum allegro właśnie ocenia głównie II RP i najstarsze monety a chodzi o Pana Piotra Komincz, na Allegro działa pod nickiem Abe777
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information