Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Stan monety

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #953

    Witajcie!
    Na wstępie chciałbym się przywitać i przedstawić jako dopiero raczkujący wśród numizmatów ;-P
    Kupiłem sobie 2zł GN w oddziale NBP, czyli moneta nie była w obiegu. Czy dwie ryski znajdujące się na takiej monecie powodują, że nie można o niej powiedzieć, że jest w stanie menniczym?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #957

    Tak,ponieważ stan menniczy to moneta nie uszkodzona
  • Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #961

    www.nbportal.pl/pl/np/numizmatyka/vademe...tan-zachowania-monet

    tu jest fajnie opisane jka określac stan monety
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #964

    Dziękuję za odpowiedzi!
    Ale mam jeszcze pytanie.
    Posiadam w swojej kolekcji już około 35 dwu złotowych monet. Wszystkie były kupione w oddziale NBP. Z przykrością stwierdzam, że na KAŻDEJ z tych monet znajdują się uszkodzenia.
    Moim zdaniem sam transport monet w woreczkach menniczych jest karygodny. Przecież w ten sposób chyba 100% monet ociera się o siebie i się przez to niszczą.
    W jaki sposób można zdobyć monetę w doskonałym stanie?
    Czy mam kupić 100 albo więcej monet i wybrać tę jedną bez zarysowań?
  • Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #966

    monety bez mikrorysek praktycznie nie ma. Są one produkowane masyznowo jak zwykłe obiegówki, maszynowo także pakowane w worki. Kupując patrz czy nie ma szramy przez całą powierzchnię, bo to będzie dyskwalifikowało monete. A jak juz zaopatrzysz się w worek to ułóż monety jak na zdjęciu, zminimalizuje to uszkodzenia.


    <br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/09 17:36
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #968

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
    Zauważyłem, że na monetach są ślady palców. W większości artykułów wyczytałem, że monet nie powinno się czyścić, ale... na tym portalu wyczytałem, że monety NG można czyścić Coca Colą. Więc wybrałem się do spożywczaka i kupiłem butelkę. nalałem do spodeczka i moczyłem przez jakieś 1-1,5h. Po wyjęciu, opłukaniu wodą i osuszeniu poznikały te ślady, przez co moneta bardziej błyszczy i ładniej wygląda.
    Czy moneta po takiej kąpieli nadaje się do gradingu i czy jej wartość spada?
    Jeśli nie, to jak usunąć ślady po palcach?<br><br>Edytowany przez: blizz4rd, w: 2008/02/09 18:43
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #972

    woda i mydlo
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #975

    Ale mam rozpuścić mydło w wodzie i w tym moczyć monetę, czy mam ją umyć ręcznie?
  • Odp:Stan monety 16 lat, 3 miesięcy temu #983

    www.katalogmonet.pl/poradnik/stany_zacho...k_ocenia_stan_5.html

    odnośnie stany zachowania monet tutaj jest ciekawe zestawienei wraz ze zdjecimai.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information