Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Sklep numizmatyczny-jak założyć?

    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9832

    Witam!

    Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad otwarciem własnej działalności. Wpadały mi do głowy różne pomysły i przyszedł mi do głowy pomysł na otwarcie sklepu numizmatycznego. Wiem, pomysł stary, jak świat. Zastanawia mnie tylko kilka spraw:
    1.Jak podpisać umowę z NBP? Jak się do tego zabrać tak od początku.
    2. To samo tyczy się umów z bankami zagranicznymi, np. Francji.
    3. Jakie są ceny w NBP przy takim zakupie "na firmę"?

    Oczywiście mam więcej wątpliwości, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał, jak się do takiego interesu zabrać. Taki ogólne informacje.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9834

    Nie mm doświadczenia w tek kwestii ale jak pogrzebiesz troche na stronie NBP to wiele odpowiedzi na swoje pytanie znajdziesz. Z tego co pamiętam jak to kiedyś czytałem to masz 20% taniej niż emisyjna i chyba musisz minimum wziąść jedno pudło (40 sztuk)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9836

    Witam wszystkich.
    Dzisiaj zalogowałem się na forum, na które wczoraj natrafiłem.Zaciekawiło mnie parę tematów więc postanowiłem dołączyć.Ja też mam zamiar otworzyć taki sklep, choć w dobie kryzysu oraz radykalnego spadku cen monet mam trochę wątpliwości.Mimo tego będę próbował.Teraz jestem na etapie rozgryzania problemów prawnych.Nie jestem pewien,czy na sam sklep numizmatyczny i tylko numizmatyczny a nie np.kolekcjonerski nie jest potrzebne specjalne zezwolenie na obrót monetami.Jak czegoś się dowiem to dam znać.Jeżeli ktoś jest w stanie napisać coś na temat otwarcia sklepu numizmatycznego to byłoby super.Mam również trudności ze znalezieniem dostawcy hurtowego akcesoriów numizmatycznych.Mam zamiar ruszyć w połowie roku.:) :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9839

    Wpisujesz do PKD:
    52.48.G - Sprzedaż detaliczna artykułów nieżywnościowych w wyspecjalizowanych sklepach, gdzie indziej niesklasyfikowana

    i tyle pozwoli Ci sprzedawać monety w sklepie stacjonarnym.

    jak chcesz sklep albo stronę numizmatyczną to chętnie ją wykonamy dla Ciebie - nasza strona www.bestbit.pl
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9868

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeszcze będę musiał przemyśleć czy na pewno będzie mi się zwyczajnie opłacać otwarcie takiego sklepu.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9873

    Czasy są ciężkie. Nie pisze tutaj o globalnym kryzysie ale o polityce NBP i ogólnie braku zainteresowania obecnymi emisjami.

    Jak Twój poziom wiedzy merytorycznej na temat numizmatyki?
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9891

    Mój poziom wiedzy nt numizmatyki myślę że nie jest duży. Interesuję się IIRP i III(dla niektórych IV)RP. Już jakiś rok zgłębiam tajniki wiedzy o monetach. Interesuje mnie sprzedaż w zasadzie tylko IIIRP i ew. z innych krajów(bieżących roczników).
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Sklep numizmatyczny-jak założyć? 15 lat, 2 miesięcy temu #9895

    To sklep stacjonarny odradzam. Nie w własnego doświadczenia ale z wiedzy teoretycznej :)

    Często będą przychodzić ludzi chcący sprzedać stare monety - trzeba się na tym znać.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information