Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu

    • Dodeq
    • Dodeq

    nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 7 miesięcy temu #12558

    Witam Wszystkich!
    Ostatnio czytałem na "naszej" stronie post na temat jej rozbudowy o różne działy, tak pomyślałem, moglibyśmy wklejać w galerie monet np zdjęcia naszych blaszek z kolekcji (z różnych okresów), jak ktoś posiada- rodzaje stempli danych monet itd, falsy, może jakieś rzadkości, unikaty, i inne - moglibyśmy przyczynić się do rozbudowywania "Katalogu Monet" - moim zdaniem :) zwiększy to zainteresowanie stroną. Zdaję sobie sprawę, że zajmie to trochę czasu, ale można zastanowić się nad tym :). Każdy posiada coś ciekawego w swojej kolekcji, czym można by "pochwalić się" na forum, sam co jakiś czas przeglądam naszą skromną galerie :) w oczekiwaniu na coś nowego :)
    Co na to admini, webmasterzy i Wszyscy Szanowni Koledzy i koleżanki Kolekcjonerzy? Oczywiście aby nie zaśmiecić galerii - nie dublować monet, podziałów itd można by konsultować się z osobą odpowiedzialną za to, nadsyłać jej zdjęcia itd w celu ich akceptacji, umieszczenia w danym dziale.

    Pozdrawiam, i mam nadzieję że rozwiniemy jakoś dalej ten temat :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16098

    Dziękuję za pomysł - nie wiem jak go wcześniej przeoczyłem.

    Zapłon mam niezły - 4 miesiące :)

    W kwestii Twojej propozycji to pomysł jest bardzo dobry ale niestety ciężki technicznie do realizacji. Pomysł już mieliśmy dawno na zbudowanie czegoś w podobie co ty piszesz ale wszelkie próby jego realizacji na skutek braku kompetentnych programistów znających perfekcyjnie system Joomla spełzły na niczym.

    Może coś się zmieni niebawem :)
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16100

    jak co to mogę udostępnić moją galerię zdjęć monet jak sklasyfikuje je to zapodam :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16101

    dziękuję za propozycję. A jakie masz zdjęcia? Możesz podesłać przykład abyśmy zobaczyli jak to wygląda na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16104

    Witam wszystkich Szanownych Kolekcjonerów.
    Osobiście uważam że kwestia wrzucania prywatnych zdjęć jet genialna ale zapewne kosmicznie spowolni to stronę !!! Należało by trochę popracować nad szybkością!!! Wiem że ten Portal nazywa się Internetowy katalog monet ale moim zdaniem powinniśmy się skupić także w pewnym stopniu na Banknotach chociaż tych kolekcjonerskich. Ponieważ duża część z nas kolekcjonuje także Banknoty czego dowodem są nowe posty o banknocie 20 PLN Fryderyk Chopin 200 rocznica....., tak samo było ze Słowackim!!! Ale powtarzam to jest moje subiektywne zdanie !!! :)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16105

    kolego widzisz jakiś zwiazek z nowym działem a szybkością tej strony bo ja nie;p sztrona porusza się bardzo szybko ;p i to ze dojdzie nowy dział nic nie zmieni
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16106

    A co do zdjeci panie Bartku to załuje ze monecie którą dzisiaj odesłałem do spzredającego nie zrobiłem zdjecia była to moneta 2 zł jaszczurka w gradingu ms68 PCG i miała 3 kosmiczne rysy plus ślady lini papilarnych , myslalem ze tylko GCN to cwaniaczki a tu sie dzisiaj zawiodłem
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16108

    Jak dla mnie to wszystko powyżej MS67 w przypadku GN to mocno podejrzane manipulacje liczbami :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16221

    Witam wszystkich Szanownych Kolekcjonerów.

    Co sądzą Państwo o coraz bardziej popularnym w Polsce kolekcjonowaniu banknotów kolekcjonerskich, są Państwo za czy bardziej przeciw temu aby bank centralny rozwijał się w tym kierunku. Za kilka dni wychodzi nowy czwarty banknot z Fryderykiem Chopinem czy ktoś z Państwa podchodzi poważnie do kolekcjonowania banknotów ( tak jak monet !!! ) czy jest to dla Państwa taką alternatywą do kolekcji numizmatów???. Ja osobiście złapałem tego bakcyla właśnie jakieś 2 tygodnie temu, miałem co prawda już 1 banknot 50zł z 2006 i 1 banknot 10zł z 2008 oraz 5 słowackich z 2009 ale właśnie kilkanaście dni temu zaczęło mnie to jakoś bardziej kręcić. To co jest fajnego w banknotach to numery seryjne ( monety tego nie maja chociaż mogły by mieć wybijane na rancie numery seryjne tak jak jest to na banknotach , było by to dobrym zabezpieczaniem i powodowało by to łatwość w identyfikacji monety). Ostatnio ( w środę ) zakupiłem 3 banknoty z Piłsudskim z bardzo fajnymi numerami : ON0010003 , ON0010004 , ON0010005 bardzo ciekawe numery!!! aczkolwiek szkoda że nie mam numeru ON0010000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Zasadniczą wadom banknotów kolekcjonerskich jest to iż są dużo słabiej wykonane niżeli te obiegowe : Papier jest cieńszy co widać bardzo dokładnie oraz ten druk jest gorszej jakości !!!! są to banknoty bardziej delikatne. Co prawda nakłady nie są małe ale i tak ceny banknotu w ostatnim czasie wzrosły!!! na allegro w ciągu 2 ostatnich miesięcy nawet o 30% ( Słowacki ) sądzę że po emisji Chopina ceny wrócą do normy.

    Wyżej przedstawiony tekst jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym odczuciem jeśli ktoś ma inne zdanie lub nie zgadza się z tym to proszę aby je przedstawił, cenie sobie indywidualne spostrzeżenia kolekcjonerów.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16222

    "ceny banknotu w ostatnim czasie wzrosły!!! na allegro w ciągu 2 ostatnich miesięcy nawet o 30% ( Słowacki ) sądzę że po emisji Chopina ceny wrócą do normy."

    Zauważyłem taką prawidłowość, że po emisji kolejnego banknotu ceny poprzedniego (poprzednich) idą właśnie w górę by dopiero po kilku miesiącach trochę spaść. Co do samej idei zbierania banknotów kolekcjonerskich NBP to nie jest taka zła. Pod warunkiem, że NBP wciąż będzie wydawać jeden banknot na rok i nie przesadzi z nakładami (przy Chopinie już widać te destrukcyjne tendencje). To takie miłe hobby w innym hobby Jakim jest numizmatyka.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16224

    Witam
    Osobiście uważam, że banknoty kolekcjonerskie to dobry pomysł (zapewne nakłoni niektórych kolekcjonerów do spojrzenia w tę stronę numizmatyki). Jedynym minusem jest jak zawsze nakład :( Podpisuję się pod pytaniem o katalog banknotów! W końcu w nagłówku strony widnieje "Portal numizmatyczny". I powiem szczerze, jest to moje ulubione miejsce gdzie można dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego na tematy numizmatyczne. Do tego zachęca wyglądem, reklam nie jest za dużo, naprawdę miło się czyta!! Gratuluję i pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16244

    jesli ma to byc jedna emisja w roku a nie 15 to jestem za
    wszystko w granicach zdrowego rozsadku naklad , cena , temat itp.

    jednak obawiam sie ze zdrowy rozsadek i NBP nie ida w parze
    i moze pojawic sie chec szybkiego i latwego zarobku (czytaj wysyp emisji i wysokie naklady jak obecnych lustrzanek)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16263

    adi_ap napisał:
    Witam
    Osobiście uważam, że banknoty kolekcjonerskie to dobry pomysł (zapewne nakłoni niektórych kolekcjonerów do spojrzenia w tę stronę numizmatyki). Jedynym minusem jest jak zawsze nakład :( Podpisuję się pod pytaniem o katalog banknotów! W końcu w nagłówku strony widnieje "Portal numizmatyczny". I powiem szczerze, jest to moje ulubione miejsce gdzie można dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego na tematy numizmatyczne. Do tego zachęca wyglądem, reklam nie jest za dużo, naprawdę miło się czyta!! Gratuluję i pozdrawiam


    Dziękuję za miłe słowa. Myślałem kiedyś o zbudowaniu internetowego katalogu banknotów ale temat na chwilę obecną przerasta nasze możliwości zarówno czasowe jak i wiedzowe. Katalog banknotów by się przydał bo tak naprawdę nie ma nic kompletnego w internecie. Dla zainteresowanych polecam katalog Lucow. Najnowszy tom jest poświęcony najnowszym banknotom emitowanym po 1944 roku.

    Jednak pragnę przy okazji nadmienić, że obecnie emitowane przez NBP banknoty niewiele mają wspólnego z kolekcjonowaniem banknotów. Nie mam nic przeciwko ich zbieraniu ale taka jest prawda.... ale oczywiście to jest tylko moja subiektywna opinia :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16264

    uszy napisał:
    A co do zdjeci panie Bartku to załuje ze monecie którą dzisiaj odesłałem do spzredającego nie zrobiłem zdjecia była to moneta 2 zł jaszczurka w gradingu ms68 PCG i miała 3 kosmiczne rysy plus ślady lini papilarnych , myslalem ze tylko GCN to cwaniaczki a tu sie dzisiaj zawiodłem


    Dlatego nie warto wierzyć w siłę plastiku :)
    • Shiver
    • Shiver

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16270

    bartek napisał:
    Katalog banknotów by się przydał bo tak naprawdę nie ma nic kompletnego w internecie.

    Jest dostępny właściwie kompletny katalog C. Miłczaka.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 14 lat, 2 miesięcy temu #16272

    o tym mowa?

    http://banknoty.republika.pl/glowna.html

    Chyba dość kompletne opracowanie - teraz strona działa dobrze ale jakiś czas temu jak sprawdzałem to nie dało się strony otworzyć.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 13 lat, 2 miesięcy temu #22128

    Jestem tutaj świeży, więc mam nadzieję, że się zbytnio nie wygłupie bo pewnie taki pomysł był :) A chodzi mi mniej więcej o coś podobnego, ale typowo portfelowe :] Tzn portfel monet, jak to robią niektórzy z akcjami. Taki portal już działa, nazwy wymieniać nie będę, ale sądzę, że tutaj też by się to świetnie sprawdziło jako dodatek, w końcu wiele tu też piszecie o inwestycjach :)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 13 lat, 2 miesięcy temu #22130

    Ten post jest kompletnie nie zrozumialy^^ czy mi sie wydaje ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 13 lat, 2 miesięcy temu #22131

    Ja też nic nie rozumiem :-(
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: nasze kolekcje- ciekawostki- rozbudowa Katalogu 13 lat, 2 miesięcy temu #22132

    Cóż bywa, czasem sam się nie mogę zrozumieć. Chodzi mi o możliwość dodania w zakresie własnego profilu katalogu [portfela] swoich monet, dla tych którzy kupują monety z zamiarami inwestycyjnymi, na większą czy też mniejszą skalę.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information