Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Medale z aukcji na Allegro

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16029

    Dzisiaj zakończyła się kolejna aukcja na Allegro z ciekawym medalem. No i oczywiście i ciekawa cena...
    www.allegro.pl/item910962318_jan_jakub_reichel_1746_1801.html
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16030

    A tutaj jeszcze inny ładny medal wg projektu francuskiego medaliera Barre:
    www.allegro.pl/item910968376_adam_hrabia_potocki_1822_1872.html
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16031

    Bardzo ładny medal, cena też niezła. Ciekawe z którego jest on roku, wiesz może?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #16033

    Obydwa są ładne :) Niestety, nie wiem z którego roku jest ten pierwszy. Dopiero staram się kompletować jakieś źródła informacji. Teraz bardziej bazuję na informacjach, jakie uda się znaleźć w necie.

    Borsuk, jeżeli chodzi o medal z Hr. Potockim to znalazłem - 1872 r.
    A oto krótki opis medalu:
    Adam hr. Potocki - medal autorstwa Barre'a wybity w 1872 r., z okazji śmierci; Aw: Głowa w prawo i napis w otoku, u dołu BARRE, Rw: w wieńcu napis poziomy ŻYŁ W KRAJU I DLA KRAJU, w otoku ŚWIADECTWO IŻ NAM BYŁ POŻYTECZNY, MIŁY I POTRZEBNY./PIOTR SKARGA/, brąz 74,49 g., 55,4 mm, H-Cz.6739.
    Była jeszcze wersja srebrna o parametrach: średnica 55 mm, waga ok. 85 g.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16034

    Niby literatury nie brakuje, ale ceny są dość wysokie.
    Pojawiają się katalogi medali emitowanych przez Mennicę Państwową, ale żeby skompletować wszystkie od 1946 r to trochę spory wydatek.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16035

    Szczerze mówiąc ciekawym rozwiązaniem byłoby umieszczenie na portalu katalogu medali. Nigdzie nie spotkałem czegoś podobnego. Może na początek nie wszystkich, bo to byłoby karkołomne zadanie, ale np. z okresu międzywojennego naszej mennicy... Z tego co wiem, to wszystkich emisji było ok. 130.
    • Shiver
    • Shiver

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16041

    Katalog Strzałkowskiego obejmujący lata 1901-1944 zawiera 920 pozycji a po 30 latach od jego wydania przydałoby się pewnie spore uzupełnienie.
    W Warszawskich Zeszytach Numizmatycznych publikowany jest od paru lat w częściach rejestr medali XIX-wiecznych. Kiedy zostanie ukończony w całości ukaże się drukiem.
    Z tego co słyszalem pan Jacek Strzałkowski również opracowuje wiek XIX.
    Absolutnie klasyczna pozycja z zakresu medalierstwa jest opracowywana tutaj: www.gabinetmedalow.pl
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16045

    Dzięki Shver. Znam Twoją stronę, którą polecam, bo sporo z niej można się dowiedzieć, ale wcześniej coś z gabinetem medalów u mnie na kompie nie chciało zadziałać. Teraz widzę, że otwiera się kilkadziesiąt pozycji.
    Co do tych ilości, to 130 emisji medali napisałem na podstawie informacji podanej z katalogu mennicy. Możliwe, że ta ilość medali dotyczyła tylko Mennicy Państwowej i tylko okresu międzywojennego.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16065

    No i proszę, zakończyła się kolejna aukcja medalu:
    www.allegro.pl/item912098530_medal_grunw...410_1910_unikat.html
    Jak widać ceny niektórych medali są również wcale niczego sobie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16066

    Bardzo ładny medal i cena wcale nie taka powalająca jakby mogło się wydawać. Wszak ma 100 lat i jest w pięknym stanie :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16067

    Zgadza się, stan bardzo ładny. Co do ceny... No cóż wszystko co ładne musi kosztować ;)
    A tu jeszcze kilka przykładów aukcji polskich medali:

    www.allegro.pl/item912145939_1881_koscio...gsb_w_warszawie.html

    www.allegro.pl/item912137387_1930_kazimierz_twardowski.html

    www.allegro.pl/item912137294_1900_uniwersytet_jabiellonski.html

    A tu coś nowszego, ale oryginalnego:

    www.allegro.pl/item912228933_katyn_rzadk...iemia_z_katynia.html
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16073

    Mam nadzieję, że kopiujesz sobie zdjęcia z aukcji medali wraz z cenami osiągniętymi (do ewentualnych porównań). Może się to kiedyś przydać :) Mi ostatnio szlag trafił moją listę monet niemieckich w stanach I-II sprzedanych na ebay'u w ostatnich 6-8 miesiącach, kupa roboty poszła psu na budę. Chyba synio mi usunął niechcący - lista była na pulpicie, pozostał mi jedynie katalog ze zdjęciami bez opisów aukcji (to pół biedy bo sam mogę sobie je opisać) i osiągnięych cen (ale z tym to już nic nie zrobię) :(
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #16076

    Nie próbowałeś odzyskać, są programy do odzyskiwania plików. Niby radzę, ale mnie podobna rzecz spotkała :laugh: wysypał się dysk i wszystko... przepadło. Teraz staram się robić kopie bezpieczeństwa, ale i z tym jest różnie ;)
    Ja robię oczywiście swój katalog, ale po jakimś czasie sporo tego się zbiera i trudno nad tym zapanować. Jak porządku nie zrobi się od początku, to potem wcale.
    Z medalami jest pewien problem. Nakłady są na tyle małe, że kolejna okazja do zakupu może dopiero trafić się za parę lat, o ile w ogóle się trafi. Wiele medali w srebrze było w nakładach rzędu 20-50 szt (nawet tych z okresu PRL-u), a i są takie, których było jeszcze mniej. Ceny w tym przypadku w ogóle bywają bardzo rożne. Wszystko zależy od ilości chętnych w danym momencie. Wystarczy, że dwóch klientów "napali się" na jakiś medal i cena szybuje pod sufit. Czasami natomiast jest tak, że nie ma właściwie żadnego zainteresowania i można tanio nabyć coś co oko ucieszy.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16078

    No i medal z 1988 r Katyń kupiono... za 157,5 zł. Jak na taki nakład i datę emisji wysoka cena. Przypuszczam, że właśnie ta odmiana z ziemią i to że Katyń miało wpływ na osiągniętą cenę. Zainteresowanie też było stosunkowo duże.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Medale z aukcji na Allegro 14 lat, 3 miesięcy temu #16083

    I o to chodzi dzięki bazie danych można czasem prześledzić drogę konkretnego medalu od aukcji do aukcji a po zdjęciu poznać że to ten sam :) Oczywiście, że próbowałem ale nie znalazłem mojego pliku w tym co mi pokazał program - ponad 14 tyś. plików usuniętych i tempów :) Popróbuje ewentualnie jeszcze z innymi programami, przy okazji jak ktoś zna coś naprawdę dobrego to chętnie skorzystam :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information