Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM

    • Offline
    • Oklaski: 7

    O: Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17043

    a ja mam pomysła takiego: na stronie głównej, startowej czy jak tam to się nazywa zrobić zakładkę "GIEŁDA" gdzieś między sklepami a kontaktami np. Wtedy jak ktoś będzie chciał zamieścić link do swojej aukcji czy po prostu zareklamować swój towar lub też coś ewentualnie kupić to po prostu tam zajrzy i znajdzie to co chce. Jak ktoś nie jest zainteresowany w danej chwili kupnem/sprzedażą to po prostu tam nie wchodzi. I PO PROBLEMIE!!!

    /ale to już kwestia moderatorów stronki/
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17044

    Pomysł zły nie jest ale czy zostanie zrealizowany to zależy od Bartka i Randala :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O: Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17045

    Mi osobiści ten pomysł odpowiada :)
    Właśnie o czymś takim myślałem i miałem na myśli ;)
    Chce wchodzę,nie chce nie wchodze........
    I po kłopocie :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O: Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17046

    Widzę że i tak komuś moja wypowiedź nie wpadła do gustu i dał mi minusa,ale szczerze to mnie to bawi :laugh: :laugh:
    Ważne że swoimi wypowiedziami,podpowiedziami jestem w stanie komuś pomóc ;)
    Na tyle ile mogę :)
    Dzięki :P
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O: Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17047

    masz ode mnie oklaska za poparcie mojego pomysłu no i żeby ci smutno nie było :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #17048

    Wiem ze na popularnosci nie zyskam ale i tak to napisze
    ZADNE ZMIANY NIE SA POTRZEBNE :) dlaczego ?

    Zawsze warto zerknac co ktos ma do zaoferowania.
    Byc moze bedzie to cos oczym do tej pory nie slyszelismy
    i temat nas zainteresuje nie twierdze ze mamy zaraz kupowac ale zawsze warto dowiedziec sie czegos nowego to nic nie kosztuje.
    Przeniesienie dzialu GIELDA gdzies indziej spowoduje tylko strate czasu bo i tak wiekszosc z nas bedzie ja regularnie sprawdzac chocby z czystej ciekawosci i trzeba bedzie skakac z forum na gielde bez sensu.
    Rozumie ze jest to klopotliwe jesli nie jestesmy na forum codziennie to rzeczywiscie moze sie tego troche naskladac.
    Z tego co zauwazylam to temat sprzedam podbija tylko jedna osoba i robi to naprawde upierdliwie temat wraca jak bumerang chyba wszyscy wiedza o kogo chodzi sam zainteresowany z pewnoscia tez miejmy nadzieje ze wyciagnie jakies pozytywne wnioski.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17049

    W tym temacie było tyle wypowiedzi, że mi się w głowie pomieszało i już nie wiem czy jestem za czy nie. Ale pomysł naprawdę bardzo dobry. To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie. Chodzi mi oczywiście o wypowiedź bart80. :P
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17050

    "Z tego co zauważyłam to temat sprzedam podbija tylko jedna osoba i robi to naprawdę upierdliwie temat wraca jak bumerang chyba wszyscy wiedza o kogo chodzi sam zainteresowany z pewnością tez miejmy nadzieje ze wyciągnie jakieś pozytywne wnioski"

    Podejrzewam że nie zrobi tego(myślę że sądzimy o tej samej osobie i nie tylko ;) ponieważ obstaje cały czas na swoim i w bardzo "brutalny" sposób próbuje nam to za wszelką cenę dać do zrozumienia że nadal będzie tak robił :( :angry:
    A pamiętajmy że reklama jest dźwignią biznesu ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Kolekcjonestwo czy Biznes 14 lat, 2 miesięcy temu #17051

    Witam wszystkich :cheer: czytając post dotycząe reklamowania swoich aukcji i oburzenia niektóych ja też chciałem cos dodać. ;) Z moich obserwacji na allegro czy ebay zauważyłem że rynek numizmatyczny to poprostu dobry interes i niema się co dziwić Ze ludzie szukają darmowej reklamy żeby sprzedać swoje produkty to poprostu biznes .Rozumiem oburzenie kolekcjonerów na takie praktyki poniewaz inne jest ich nastawienie emocjonalne do monet,i nie traktuja ich jako towar ,ja sam mam ten dylemat bo chociaz mam kilka tych samych monet nawet wartościowych to trudno mi wystawić je na sprzedaż , :angry: inne podejście .A biznes to biznes i młode wilki niemają takiego dylematu B liczy sie tylko interes no i dobrze.W zwiazku z tym mam pytanie do moderatorów czy nie mozna by zrobić kategori WYMIANA która słuzyła by tylko wymianie a nie sprzedaży?Jak wcześniej pisałem trudno mi sprzedawać ale co innego wymiana myslę że dużo :laugho ludzi by na tym skorzystało ale to moje subiektywne odczucie :laugh: :laugh: co otym myślicie ? pozdro.. :blink:
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17053

    No no, nie było mnie 4 dni, wróciłem z miniurlopu i patrze a tu powstała dyskusja bezpośrednio mnie dotycząca na 3 strony. Dziękuję desperado za poruszenie tematu i innym za odpowiedzi i konstruktywne uwagi. Będzie długo - więc tylko dla cierpliwych :)

    Dział giełda
    Prawda jest taka, że dział giełda powstał aby właśnie Ci co chcą promować swoje aukcje nie robili tego na forum merytorycznym. Niestety takiego spamowania nie da się uniknąć bo strona ma 15 000 zarejestrowanych użytkowników i ponad 1000 unikalnych odwiedzin co dzień. To kusi aby promować swoje aukcje i sprzedawane bezpośrednio monety.
    Można oczywiście zmienić regulamin i blokować takich użytkowników ale czy uważacie to za dobre? Czy ktoś pamięta jak została odebrana zmiana regulaminu forum e-numizmatyka.pl kilka lat temu?

    To o co możemy się postarać to to aby dział giełda nie pokazywał się w ostatnie dyskusje. Nie wiem czy skrypt tego silnika forum to umożliwia ale moglibyśmy to sprawdzić.
    Czy to załatwi problem?

    Oklaski/piny
    Mechanizm jest znany w wielu for dyskusyjnych. Czasami są tylko oklaski zwiększający punkty a nie ma pin. Może coś takiego byłoby lepsze?
    W dyskusji tak wielu osób nawet wśród tych nie wypowiadających się zawsze znajdzie się ktoś złośliwy który poklika wszystkim który mu nie odpowiadają minusy. Wg mnie nie powinniście się tym przejmować i wytłumaczyć sobie, że to osioł i tyle. Czy te punkty są tak ważne? Jeśli powodują tyle emocji to może warto zrobić ankietę i je po prostu wyłączyć?

    Strona schodzi na psy
    Staramy się aby było ciekawie i miło - wiadomo, ze czasem są problemy techniczne, przez filtr przedostanie się spam, brakuje zdjęć monet, znajdzie się jakiś dywersant lub trol na forum.
    Tego się nie uniknie. Strona to nie tylko treść, zdjęcia i wiedza - to również ludzie którzy się tutaj poznają, wymieniają poglądami itp. Nie przejmujmy się pierdołami a jeśli jest coś ważne to powinno stać się powodem dyskusji jak teraz.

    Reasumując - prosze o głosowanie z uzasadnieniem
    1. Czy chcielibyście aby całkowicie usunąć dział giełda i blokować wszystkich reklamowiczów na działach tematycznych?
    2. Skoro zablokujemy dział to czy w podpisach również powinny być blokowane reklamowanie aukcji, sklepów i innych stron nie numizmatycznych? A może również numizmatycznych?
    3. Czy usunać oklaski/piny?
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ziomal1225. #17055

    1.Nie
    2.Nie
    3.Nie

    Moja odpowiedź. Uważam tak, ponieważ jak dla mnie całkowite usunięcie działu giełda to jednak za dużo. Zamiast usunięcia dobrym rozwiązaniem byłby pomysł bart80. A co do oklasków uważam, że są konieczne. To, że niektórzy nieprzyzwoicie dają oklaski na minus tylko dlatego, że ktoś sądzi inaczej niż on to trudno. Z tym się nie da zrobić nic.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17059

    Czy myślicie, że jest sens wyciągać tak nieużyteczny dla ogółu dział jak giełda do głównego menu? Chciałbyś aby wydzielić go całkowicie z forum?
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17060

    Tak. Dla mnie jest w tym sens. Wydaję mi się, że to naprawdę jest dobrym rozwiązaniem. Giełda dosłownie spamuje forum IKM. Nieraz giełda zasłania naprawdę fajne tematy. Niby można wejść w głównym menu na forum, ale czy każdy to robi?? :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17062

    ziomal1225 napisał:
    Tak. Dla mnie jest w tym sens. Wydaję mi się, że to naprawdę jest dobrym rozwiązaniem. Giełda dosłownie spamuje forum IKM. Nieraz giełda zasłania naprawdę fajne tematy. Niby można wejść w głównym menu na forum, ale czy każdy to robi?? :)


    Czy ktoś ma jeszcze jakieś zdanie na ten temat?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Kolekcjonestwo czy Biznes 14 lat, 2 miesięcy temu #17063

    Cezary napisał:
    Witam wszystkich :cheer: czytając post dotycząe reklamowania swoich aukcji i oburzenia niektóych ja też chciałem cos dodać. ;) Z moich obserwacji na allegro czy ebay zauważyłem że rynek numizmatyczny to poprostu dobry interes i niema się co dziwić Ze ludzie szukają darmowej reklamy żeby sprzedać swoje produkty to poprostu biznes .Rozumiem oburzenie kolekcjonerów na takie praktyki poniewaz inne jest ich nastawienie emocjonalne do monet,i nie traktuja ich jako towar ,ja sam mam ten dylemat bo chociaz mam kilka tych samych monet nawet wartościowych to trudno mi wystawić je na sprzedaż , :angry: inne podejście .A biznes to biznes i młode wilki niemają takiego dylematu B liczy sie tylko interes no i dobrze.W zwiazku z tym mam pytanie do moderatorów czy nie mozna by zrobić kategori WYMIANA która słuzyła by tylko wymianie a nie sprzedaży?Jak wcześniej pisałem trudno mi sprzedawać ale co innego wymiana myslę że dużo :laugho ludzi by na tym skorzystało ale to moje subiektywne odczucie :laugh: :laugh: co otym myślicie ? pozdro.. :blink:


    Zmiana samej nazwy chyba nie będzie miała sensu. Prawda jest taka, że mi nigdy nie zdarzyło się skorzystać z oferty wymiany monet na forum. Ktoś ma jakieś inne doświadczenia?
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Kolekcjonestwo czy Biznes 14 lat, 2 miesięcy temu #17064

    Mi wymiana monet kojarzy się z dziecinnymi wymianami kapsli itd.
    Wątpię, aby ktoś chciał się wymienić monetami. Jeszcze dochodzi do tego sprawa wartości monet, wymienić się tak, aby każda ze stron skorzystała na wymianie. Jak dla mnie to jest nie realne. Mój kolega mi opowiadał, że jak zaczął zbierać monety, czyli dawno dawno temu to z kolegami zamieniał się GN.
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17065

    bartek napisał:
    To o co możemy się postarać to to aby dział giełda nie pokazywał się w ostatnie dyskusje. Nie wiem czy skrypt tego silnika forum to umożliwia ale moglibyśmy to sprawdzić.
    Czy to załatwi problem?

    IMO tak, choć może żeby nie dyskryminować całkowicie giełdowiczów, można by na samym dole działu ogólnego dodać okienko, w którym widniałyby dajmy na to 3 najświeższe tematy z aukcjami.
    Oczywiście "aktywni" sprzedający podbijali by swoje tematy, żeby były na topie ale nie stanowiłoby to takiego problemu jak teraz: wchodzimy po kilku dniach a tu 50 nowych tematów z czego 20 to np. podbite tematy z działu "giełda".
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17066

    Pomysł z przepięciem działu Giełda nie jest może i zły tylko czy mamy jakieś gwarancje, że ten kto będzie się reklamował nie zamieści i tak ofert na forum albo w obu miejscach? Co do oklasków to można je zlikwidować (mniej maili mi przyjdzie na skrzynkę z pytaniami ;) ) pytanie tylko czy to dobry pomysł? Moim zdaniem lepiej może znieść tylko piny, żeby nikogo nie kusiło głupie i dziecinne ich rozdawanie.

    Z innej beczki: dobrym pomysłem było zamieszczenie na dole tego okienka z najczęściej czytanymi tematami, ale może przydałoby się zrobić coś podobnego jak zrobiono na forum Cafe alledrogo tzn. zrobić jeden temat wiszący nad forum głównym z tematami i linkami głównych najciekawszych wątków z tego forum od początku jego funkcjonowania, żeby nie zaginęły w odmętach innych postów i wątków.

    Co do głosowania to wstrzymam się z głosem.
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17068

    "KOLEKCJONERSTWO CZY BIZNES"
    Może być i tak ;) :P
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Zamieszczanie swoich aukcji na forum IKM 14 lat, 2 miesięcy temu #17069

    Trzy razy NIE !

    Borsuk slusznie zauwazyl ze nawet calkowite usuniecie dzialu GIELDA sprawy nie zalatwi bo amatorzy darmowej reklamy beda to robic na forum.
    Wszystko da sie obejsc ;) Naprawde nie szukajmy dziury w calym
    forum swietnie funkcjonuje a poziom dyskusji zalezy tylko od nas samych !!!
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information