Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!!

    • Offline
    • Oklaski: 8

    Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Uszy1201. #24233

    Witam jestem zmuszony sprzedać moją perełkę czyli Traugutt 10 złotych 1933 w slabie pcgs lustrzankę z potwieredzonym staanem audetycznosci slabie Genuine Proof
    Wszystkie oferty Prosze składać na poczte pozdrawiam:)
    Załączniki:
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24234

    Tylko, że te monety nie są żadnymi próbami.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24235

    Kolego mam do ciebie prośbe jeśli sie nie zanasz na danym okresie prosiłbym zebys sie nie wypowiadał bo robisz z siebie ,,pośmiewisko,,
    Podstawowy katalog
    Fisher pozycja P035
    Kopicki pozycja 2987
    Pozdrawiam
    ps.nakład 100 sztuk
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24236

    idealna moneta sprzedana na aukcji WCN za 11 000 zł
    link poniżej www.wcn.pl/fmi/xsl/pl/search/browserecor...8863&-find=-find

    nadal podtrzymujesz swoją teorie?
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24240

    To, ze w katalogach jest umieszczana w kategorii monet próbnych zupełnie o niczym nie świadczy. Bardziej istotne są okoliczności i cel wybicia takiej monety.

    PS. Nigdy nie zabieram głosu w sprawach, o których nie mam żadnego pojęcia.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24241

    Czyli chcesz powiedzieć ze masz większą wiedze na temat tej monety niz specjaliści z WCN?
    ps. tak sie składa ze ja tez nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam pojęcia
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24242

    Jakoś tak się przyjęło, że każdy katalog (oprócz mojego ;)) wszystko co nie bylo stricte obiegowe wrzucał i nadal wrzuca to kategorii "próby" a tak naprawdę spora część tych monet to monety okolicznościowe i typowo kolekcjonerskie. Tak również przyjmują, dla uproszczenia, wszystkie domy aukcyjne. Niestety ja poprzestałem na zmianie nazwy kategorii bo w wielu przypadkach jednoznaczne określenie okoliczności wybicia nie było takie proste.

    Jeżeli chodzi o monetę powyższą, podobnie jak sporo innych tzw. "prób", jest emisją typowo kolekcjonerską. Wybitą ją w nakładzie prawdopodobnie 100 szt. stemplami polerowanymi i można było ją otrzymać w Muzeum Numizmatycznym Mennicy Państwowej w cenie nominału z tym, że za takie same monety bite stemplami zwykłymi. W podobny sposób emitowane również inne monety bite stemplami polerowanymi. W ofercie Mennicy monety z Sobieskim i Trauguttem bite stemplem polerowanym znajdowały się jeszcze w roku 1935 choć cennik Berezowskiego wydany w 1934 wyceniał je już na 20 złotych.
  • Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #24243

    Ewa proponuję, abyś się nie pogrążała. Kto jak kto, ale Shiver wie co pisze :)

    ps. swoją drogą wątek ten to dobry moment, aby wyjaśnić kilka aspektów związanych z monetami okresu II RP m.in. jak odróżnić monetę bitą stemplem zwykłym od lustrzanki - Traugutt jest tu doskonałym przykładem
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24246

    Oczywiscie ze Shiver wie co pisze :)
    Podobnie sprawa sie ma z monetami groszowymi bitymi stemplem polerowanym,
    to rowniez nie byly monety probne tylko kolekcjonerskie.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #24247

    Ewa-E184 napisał:
    Kolego mam do ciebie prośbe jeśli sie nie zanasz na danym okresie prosiłbym zebys sie nie wypowiadał bo robisz z siebie ,,pośmiewisko,



    Nie chciałbym być uszczypliwy, ale najpierw proszę się dowiedzieć kogo się obraża zanim się to zrobi. Akurat tutaj zarzucenie Shiverowi, że się nie zna to tak jakby zarzucić aptekarzowi że się nie zna na sprzedawanych lekach :)

    Przy okazji proponuje zapoznać się ze stroną rzekomo robiącego z siebie "pośmiewisko" Shivera, a potem grzecznie przeprosić. Adres strony: www.m4n.pl

    A tak przy okazji to coś chyba szwankuje na stronce m4n.pl po ostatniej aktualizacji. Na chromie nie da się wejść do katalogów :(
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24249

    Wiem dobrze kim jest shiver ale to nie znaczy ze nie moge mieć swojego słusznego zdania wiem jak odróznić monete lustrzanke od tej zwykłej pozatym nie potrzebnie wybuchł jakiś głupi konflikt z racjii ze chce ją sprzedac a nie prosiłem o pouczenia czy to próba czy nie bo jest to próba i tyle
    ps. nie zamierzam nikogo przepraszać bo nikogo nie obraziłem
    CZY WSZYSCY UWAŻACIE ZE NA AUKCJACH WCN NIE MAJĄ RACJI> >
    to ciekawe
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24250

    borsuk1977 napisał:
    Ewa-E184 napisał:
    Kolego mam do ciebie prośbe jeśli sie nie zanasz na danym okresie prosiłbym zebys sie nie wypowiadał bo robisz z siebie ,,pośmiewisko,



    Nie chciałbym być uszczypliwy, ale najpierw proszę się dowiedzieć kogo się obraża zanim się to zrobi. Akurat tutaj zarzucenie Shiverowi, że się nie zna to tak jakby zarzucić aptekarzowi że się nie zna na sprzedawanych lekach :)

    Przy okazji proponuje zapoznać się ze stroną rzekomo robiącego z siebie "pośmiewisko" Shivera, a potem grzecznie przeprosić. Adres strony: www.m4n.pl

    A tak przy okazji to coś chyba szwankuje na stronce m4n.pl po ostatniej aktualizacji. Na chromie nie da się wejść do katalogów :(




    JAk mozesz zapoznaj sie z poniższym artykułem,
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24251

    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #24252

    Ewa-E184 napisał:
    [...]wiem jak odróznić monete lustrzanke od tej zwykłej[...] CZY WSZYSCY UWAŻACIE ZE NA AUKCJACH WCN NIE MAJĄ RACJI> >to ciekawe

    Ależ nikt tu nie kwestionował, że nie jest to lustrzanka (choć nie do końca, angielskie "proof" jest o wiele bardziej adekwatne) ale to, że nie jest to żadna "próba". Jak już napisałem wcześniej, żaden z domów aukcyjnych nie tworzy własnej klasyfikacji tylko opiera się na referencyjnych katalogach a ponieważ nie ma w nich kategorii "II RP - monety kolekcjonerskie" więc w katalogach aukcyjnych również jej nie ma i wszystko ląduje w nieszczęsnej kategorii "prób".
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24253

    OK, zmieniam zdanie jeśłi pan tak twierdzi niech tak bedzie
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24254

    co nie zmienienia faktu ze moneta jest na sprzedaż
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: Próba międzywojenna Traugutt Sprzedam Pilne!!! 12 lat, 9 miesięcy temu #24255

    W końcu nie mam jeszcze 20 lat dlatego przyjmijmy ze sie jeszcze musze douczyć a pana Pani Shiver PRZEPRASZAM za moja wypowiedz.
    Pozdrawiam Sylwek
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information