Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Książka Historia monet na ziemiach polskich

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25312

    Hej,

    Jakby ktoś chciał to mam 3 szt książki:
    www.empik.com/historia-pieniadza-na-ziem...1044926686,ksiazka-p

    w dobrej cenie - 130 zł w tym są koszty przesyłki.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25313

    Polecam !!!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25314

    Ja też - mam co prawda niebieską limitowaną edycję ale środek ten sam. Super opracowanie.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25315

    Ja mam w planie zakupić tą książkę, ale dopiero jak będę w Polsce czyli w lutym.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25319

    A bardzo bardzo polecacie? :)
    Polowałem na ,,1000 lat monety polskiej", żeby prawdziwie poszerzyć swoją wiedzę numizmatyczną na temat monet polskich, ale skoro nadarza się taka okazja, to chyba grzech nie skorzystać?

    Jak do kupna tego przez neta z Empiku mają się karty upominkowe?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25322

    Ta pozycja nie zastąpi 1000 lat Kałkowskiego, może być co najwyżej uzupełnieniem "biblii" :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #25324

    Biblia jest aktualnie wystawiona na allegro.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25336

    Nie mogę znaleźć. :(
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez bartek. #25338

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25343

    A Bartek znalazl :) dokladnie o ta aukcje mi chodzilo.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25344

    Wystarczyło w allegro wpisać "kałkowski"

    black_jack - kupuj i się nie zastanawiaj. Kałkowski jest w 99% aktualny do dzisiejszych reali i jest to rewelacyjna kultowa pozycja.
  • Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25370

    Niezdecydowanych zachęcam do lektury mojej skromnej recenzji w/w książki:

    www.mennica.com.pl/historia/swiat-numizm...ki-po-30-latach.html

    Ci co źle o niej piszą, po prostu zazdroszczą - niestety takie to jest to Nasze środowisko numizmatyczne, byle by tylko drugiemu nie było lepiej.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25372

    Piotr to nie zupełnie tak jak piszesz. Większość zastrzeżeń dotyczy NBP, który zamiast kultywować pasję i kolekcjonerów wybrał inne rozwiązanie (nie chcę napisać, że się połakomił). Jakość wyrobów mennicy owszem jest na coraz wyższym poziomie, choć co do samych projektów od strony artystycznej można mieć wiele zastrzeżeń - ale to w przypadku monet nie jest rolą mennicy.
    Jednak są inne minusy. Obecnie jakość zwłaszcza GN-ów jest... marna i to nie wynika z charakterystyki samego stopu. W ciągu ostatniego roku nie udało mi się zdobyć GN-a bez uszkodzeń wynikających z przyjętej technologii (przeważają liczne uszkodzenia, skaleczenia, zarysowania, powierzchni powiedzmy lustra czy raczej tła). Patrząc natomiast na niektóre aukcje czy propozycje sklepów widać wyraźnie, że są produkowane niemal idealne, skoro dostają najwyższe noty w gradningu. Jak to więc jest Piotrze... a może jest selekcja i układ z niektórymi jednostkami, które mają dostęp do takich egzemplarzy?
  • Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25374

    W żadnym wypadku lynx, GNy są produkowane tak samo jak wszystkie inne monety obiegowe od grosza do 5 zł. Ja bardziej przyjrzałbym się firmom gradującym monety (mam tu na myśli polskie firmy), bo tam raczej szukałbym niedociągnięć - zresztą co jakiś czas słychać głosy, że opis na pudełku nie był zgodny z tym co wewnątrz - ale to nie miejsce na dyskusję tutaj. Mi bardzo chodziło o to, że większości osób wydaje się, że będą kupować monety i koniec, na tym kończy się numizmatyka. Wg. mnie numizmatyka to nie tylko sam krążek ale także wszystko to co z nim związane: literatura, tło historyczne etc. etc. Ja osobiście kładę bardzo duży nacisk na to, aby regularnie uzupełniać moją numizmatyczną biblioteczkę o starsze i nowsze pozycje numizmatyczne, bo bez tego wg. mnie nie ma prawdziwej i poważnej numizmatyki.

    Spotkałem się z głosami, że książka A.Dylewskiego jest za droga bo kosztuje......130 zł. Na Boga, takiej książki nie kupuje się co tydzień - jest to pozycja która ukazuje się raz na kilkadziesiąt lat. Pomijam fakt ile pracy wymagało zdobycie wszystkim zdjęć i innych materiałów zawartych w książce - wydawnictwo ma ponad 300 stron, formatu 25 x 35 cm w twardej oprawie. Każda inna książka w księgarni takich gabarytów kosztuje ponad 200 zł a nawet więcej. Jeśli ktoś mówi, że 130 zł za taką "cegłę" to za dużo, to moim zdaniem jest żenujący i ma po prostu węża w kieszeni.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25376

    ...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25377

    ...
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25379

    A dla mnie na przykład obiegówka wyłowiona z obiegu ma większą duchową wartość, niż przysłana w rolce bankowej :P

    ,,Tysiąc lat..." będzie pod choinkę. :)
  • Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25380

    ps. lynx obiegówki też są pakowane w woreczki zbiorcze, rolki bankowe powstają w samym NBP-ie z monet, które już były w obiegu albo są przepakowywane.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25381

    Było nie na temat więc zostało usunięte
  • Odp: Książka Historia monet na ziemiach polskich 12 lat, 4 miesięcy temu #25384

    ale to jest dyskusja na osobny wątek, proponuję, aby tu wrócić do tematu książki "Historia pieniądza..."
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information