Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Euro francuskie

  • Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1627

    Jakie jest wasze zdanie dotyczące monet euro z Francji jako inwestycji. ???

    Jeszcze kilka dni temu można je było dostac po 129 zł, dzisiaj zauważyłem aukcje:

    Wzgórze Św. Michała: 171 zł

    allegro.pl/item318396420_klasyka_1_5_eur...michel_2002_bcm.html

    I Wzgórze Monemarte: 164zł

    allegro.pl/item318395731_klasyka_1_5_eur...martre_2002_bcm.html

    Obydwie z serii zabytków, rocznik 2002, a więc lata swoje mają.
    MOim zdaniem ze względu na niski nakałd, stracic na nich nie stracimy. Ja sam zastanawiam się nad zakupem większej ilości, ale zobaczymy jak z funduszami będzie.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1634

    Ja uważam że z Francja jest tak, ze się na tym nie straci. Polska numizmatyka jeśli utrzymają się takie nakłady umrze na jakiś czas aż NBP zobaczy ile monet u nich zalega i zmniejsza nakład do poniżej 100 000.

    Ja osobiście kupiłem kilka sztuk Francji - po 1 sztuce jako ciekawostkę i monety są piękne. Na pewno to hit inwestycyjny ale czy to będzie hot 10 % w skali roku czy megahit kilkaset procent tego nie wie nikt.

    Wszystko z polskimi monetami okaże się po 40 rocznicy marca 1968 czyli już jutro. Jeśli horrendalny nakład tej nieciekawej monety zejdzie to znaczy, ze rynek jest w stanie wchłonąć i sybiraków i inne ponad stutysięczne gnioty z tego roku. Jeśli większość monety zostanie w NBP to rynek się załamie, ceny będą leciały powoli w dół aż do zmniejszenia nakładów kolejnych monet.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1636

    Tu masz taniej i bez licytacji ;]

    www.emonety.pl/product/991_wzgorze-swietego-michala
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1638

    duda86 napisał:
    Tu masz taniej i bez licytacji ;]

    www.emonety.pl/product/991_wzgorze-swietego-michala


    było, bo sa kepertki a to oznacza,że wykupione
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1648

    to nie wiedzialem ;]
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1654

    może po niedzieli wystawią???
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1671

    jeśli jeszcze mają :)
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 2 miesięcy temu #1678

    Ciekawy jestem wizerunków nowych emisji. Niektóe sa znane ale nie wszystkie jeszcze
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1875

    Po coż kupować w sklepie skoro mozna kupic bezposrednio z mennicy francuskiej.
    Wystarczy tylko troche angielskiego :D lub oczywiście fancuskiego zajrzyjcie na stronke www.monnaiedeparis.com monety mozna zamawiac bezposrednio na stronce.
    Powodzenia !!
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1876

    tylko podlicz sobie co Cię taniej wyniesie, zakup w mennciy paryskiej czy w sklepie.

    cena emisyjna 1,5 eurówki to 45euro, co daje +/- 160 zł. Do tego koszty przesyłki z pewnością paczki ubezpieczonej, a kto wie czy nie ma jeszcze jakichs opłat nazwijmy to \"celnych\".
    JUz przejrzałem tę stronę :).
    Sklepy podpisujące z nimi umowę mają tak jak u nas kilkanaście % taniej niż cena emisyjna i dlatgo moga sobie pozwolic na sprzedaz za owe 179 zł. Uwierz mi oni tez kalkulowali sobie czy ludzie będa kupowali u nich cyz bezpośrednio w mennicy<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/12 23:15
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1878

    Wiec koszt monety 45euro+przesylka 12euro = 57 euro co daje przy srednim kursie euro 202złote
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1880

    Otóż to, sklepy nie są tak głupie, oni sobie wszystko powyliczali aby u nich było taniej niż bezpośrednio w mennicy
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1898

    z emonety z abonamentu sa po 168 zl ;) i przesylka gratis ale oczywiscie jesli sie ma abonament MdP

    niech NBP wezmie sobie ten artykul do serca ;D
    Francuskie euro - alternatywą dla polskich monet<br><br>Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/03/13 20:58
    • rambix
    • rambix

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1929

    Jak juz pisalem wczesniej w innym wątku kupiłem
    Kanei - Tsuho 150 rocznica dyplomatycznych stosunków Japonia - Francja na:

    allegro.pl/item325657971_nowosc_1_5_euro...thuho_2008_bcm_.html

    wydaje mi sie tanio, a może gość to oszust? jeszcze nie przelalem kasy, ale widac ludzie jakos nie licytuja za dużo. Na emonety kosztuje 175.

    Pozdro
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1931

    Nie gośc nie jest oszustem, zapewniam. Trafiłes po prostu na niezła okaze, bo cena praktycznie okazjnalna.
    Ja też dzis licytuje u niego Wzgórze Sw. Michała i Montmarte, zobaczymy ile mi sie uda wylicytowac. :):)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1932

    ja to widze przyszlosc we francuskich sreberkach! one sie dopiero u nas rozkrecaja w dobra strone! gdzies czytalem jak pewna osoba pisala ze owe sreberka na dobre rozkreca sie w roku 2009...

    dlaczego?

    mozliwe ze one dopiero wchodza do Polski i potzrebuja czasu! w UE sa one dosc popularne wsrod numizmatykow europejskich. Sam naklad i wyglad mowi sam za siebie!

    tak wiec jak masz okazje za ta cene je kupic to kupuj! jak Piotrek wspomnial \&quot;to jest okazja\&quot; bo pozniej moze byc za pozno! ;)) abonamenty MdP rozeszly sie w dobe! wiec...

    l'art pour l'art!!!!!!!!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1992

    tomas_bak napisał:
    abonamenty MdP rozeszly sie w dobe! wiec...

    l'art pour l'art!!!!!!!!!

    Dla zainteresowanych wiadomość że koszyczek sie odblokował przy abonamentach francuskich ... :)
  • Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #1998

    ok dzięki za info, podliczę swój budżet i moze się skuszę:):):)

    wiesiekb witamy na naszym forum:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #2001

    po koszyczku jest koperta! pewnie ktos zrezygnowal... hmmm jush kopertka! wykupuja ludzie!! ;o)<br><br>Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/03/19 20:49
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Euro francuskie 16 lat, 1 miesiąc temu #2107

    Witam, a co myslicie o monetach z serii Bajki Swiata np;1,5 euro 2002r PINOKIO ,czy warto kupowac te monetki,pozdrawiam
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information