Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Inwestowanie w złoto

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #1732

    Witam

    interesuje mnie temat zainwestowanie z sztabki złote... nie jestem żadnym tam inwestorem a zwykłym amatorem kolekcjonerem...

    czy, jako lokatę długoterminową 5-10-15 lat, warto zainwestować w złote sztabki, np takie:
    www.allegro.pl/item324583027_zlota_sztab...a_polska_od_ss_.html

    proszę o radę jak zainwestować to w jakie sztabki wagowo... czy w sztabki Mennicy Polskiej czy Switzerland

    Pozdrawiam
  • Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #1733

    Teraz cena złota jest dośc wysoka, ok./ 940 dolarów za uncję +/-. Gdybys kupił 3 lata temu (wtedy uncja kosztowała ok 640 dolarów to zysk łątwo przeliczyc.
    Myśle, ze przed zakupem złota inwestycyjnego warto zaznajomic sie z rynkiem złota, prognozami itd. W kilku artykułach ekonomicznych wyczytałem, zę cena złota będzie rozła, ale jak i o ile to rynek zweryfikuje.

    Ja tez jestem laikiem jeśli chodzi o złoto, ale ostatnio śledze to co emonety zrobiło. Kursy złota.pl czy jakoś tak, namiary dokłądne znajdziesz na stronie emonety.pl .

    A moze lepiej w srebro lokacyjne niż złoto???? Cena za uncję to ok 20 dolarów, więc nawet przy nieiwelkim wzroście zysk % może bc większy niż na złocie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #1738

    dzięki za odpowiedź...

    wiem, że kilka lat temu złoto było znacznie tańsze... a teraz jest drogie... ale... poszukuję inwestycji na okres do około 15 a może nawet 20 lat... z monetami różnie bywa... a mówi się że na złocie nie straci się...

    srebro lokacyjne czyli mówisz o srebrnych sztabkach? bo w sklepach jako srebro lokacyjne dają srebrne monety bez/z dodatkami... np te w emonety w tej kategorii wyglądają jak świecące blaszki na straganie

    1 uncja złota tam kosztuje około 2.500 zł... z jednej strony dużo... ale z drugiej czy za 15 lat chociaż trochę zarobi na sobie czy cena spadnie??
  • Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #1742

    NO a jak odkryją nową kopalnię złota, ze będzie go tyle co węgla???? hehe

    Na tak długi okres czasu to nic nie jest pewne, złoto było dawniej modne, potem przez pewien czas ucichło i znów wraca do łask. A jak będzie za 20 lat tego nikt nie wie
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #1778

    ja uważam, ze na złocie się nie straci - na złoto jest coraz większe zapotrzebowanie a złota jest coraz mniej.

    Szansa odkrycia kopalni jest mała ale wszystko jest możliwe :)

    poczytaj:
    www.katalogmonet.pl/inwestowanie/z_oty_i...towaa_w_z_oto_6.html
    www.katalogmonet.pl/inwestowanie/inwestu...owke_w_z_oto_13.html
  • Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #2034

    Obecnie złoto pnie się do góy, kilka dni temu 1002 dolary za uncję były. Oj gdyby tak 3 lata temu kupic:):). Myślę, ze teraz przez najbliższe klkanaście dni należy obserwowac rynek, jeśli cena spadnie powiedzmy do 950 dolarów to wteyd można pokusic się o zakup:). Ale czy spadnie aż o tyle
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #2079

    :) Uncja 919 $ ---- Brać, kupować? :)
  • Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #2080

    jeszcze kilka dni temu było 1000 $, myślę, ze kilka złotych powinna spaśc jeszcze, ale to nie jest pewne. Nastomiast kolejne wzrosty są nieuniknione i 1000$ może w niedługim czasie powrócic
  • Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #2200

    no i po spadku z 1000$ do ok 910$ w ciągu istatnich kilku dni, dizs złoto zakończyło dzięn na poziomie ponad 950$/uncję. Widac wyraźny trend wzrostowy.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat, 1 miesiąc temu #2346

    i znów złoto leci w dół... prawie spadło do 900$...
    ale i tak inwestycja opłaciła się... udało mi się sprowadzić 100gr sztabkę za 4.500 zł w przeliczeniu na nasze. Jak dostanę następną w tej cenie to w czerwcu lecę po następne.
  • Odp:Inwestowanie w złoto 16 lat temu #2362

    no to jak za taką cenę kupiłeś to jesteś szczęściarzem, prawie jak w promocji.

    Wychodzi 45zł/ gram, gratulacje.

    Ja tez czekam aż złotko jeszcze kilka groszy spadnie i zakup.
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4155

    Dziś rano oglądajc TVN24 natknąłem się na reklamę telewizyjną jakiegoś funduszu, czy czegoś w tym stylu. Sęk w tym, że inwestuje się tylko w złoto. Czyżby oznaczało to większe ruchy w cenach złota, któą przewidują analitycy?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4170

    Uważam że kupno teraz złotych sztabek mija się z celem - lepiej poczekać. Jest wystarczająco nadmuchane. Choć niewątpliwie w przypadku jakiejś klęski żywiołowej taka forma płatności z pewnością będzie akceptowana
    Pozdrawiam serdecznie
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4205

    Piotr_k84 napisał:
    Dziś rano oglądajc TVN24 natknąłem się na reklamę telewizyjną jakiegoś funduszu, czy czegoś w tym stylu. Sęk w tym, że inwestuje się tylko w złoto. Czyżby oznaczało to większe ruchy w cenach złota, któą przewidują analitycy?



    edytuje.
    W tvn24 są reklamy INVESTORS TFI który jak sama nazwa wskazuje zajmuje się wyłącznie złotem.
    www.investors.pl/investorGold2.php?f=pod...;<br>Edytowany przez: Golden, w: 2008/05/23 22:45
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4217

    dziobak napisał:
    Uważam że kupno teraz złotych sztabek mija się z celem - lepiej poczekać. Jest wystarczająco nadmuchane. Choć niewątpliwie w przypadku jakiejś klęski żywiołowej taka forma płatności z pewnością będzie akceptowana
    Pozdrawiam serdecznie


    nie do końca się zgodzę... może i napompowane ale sztabki złote i monety złote cały czas są w cenie i drożeją... a jako inwestycja wszystko zależy też za ile się kupi... ja prowadzę rozmowy odnośnie zakupu kolejnych kilku sztabek 100 gr w cenie do 50 zł za 1 gr... za taką cenę opłaca się nawet polecieć do USA
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4235

    Za taką cenę owszem , ale po cenach rynkowych - osobiście nie kupowalbym.
    A czy cena nie jest trochę podejrzana - ani źródło pochodzenia także ? Lepiej zastanowić się sto razy - tak niska cena też smierdzi , już więcej dostanie się w NBP - to czemu niby ktoś miałby sprzedawać taniej jak bezproblemu może drożej ? Sprawdź źródło pochodzenia tego kruszcu - rozczarować się jest łatwo, uzyskac stracone pieniądze - prawie niemożliwie.

    Udanych łowów - Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4276

    źródło sprawdzone bo już kilka sztabek ze mną stamtąd przyleciało... za pierwszym razem dałem je u nas do sprawdzenia wagi, autentyczności i wartości... wszystko z nimi ok...

    sprawa wygląda tak, że gdybym podał źródło to Wy byście kupili po cenie \&quot;normalnej\&quot; rynkowej... ja mam po niższej cenie... szkoda, że jedynie 3-4 sztabki na rok w tej cenie...

    mogę dodać, że częściowo ceny złota też są zawyżane przez spekulantów i pośredników... zanim od \&quot;producenta\&quot; trafią do sklepów i odbiorców po drodze wiele rąk na tym zarabia...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4280

    Bardzo ciekawe info Golden :)

    www.investors.pl/investorFIZ.php?f=parkiet

    Polecam zajrzeć i poczytać artykuł
    z tej strony \&quot;Złoto bedzie jeszcze drożało przez kilka lat\&quot;

    Jak już ktoś sie zapozna to niech przedstawi swoją opinię.Czy lepiej złoto czy srebro?
    Piszą że w dłuższej perspektywie srebro ma przynieść więcej zysku niż złoto,aż sam się zdziwiłem jak to przeczytałem
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4284

    Kawa19_2008 napisał:
    Jak już ktoś sie zapozna to niech przedstawi swoją opinię.Czy lepiej złoto czy srebro?
    Piszą że w dłuższej perspektywie srebro ma przynieść więcej zysku niż złoto,aż sam się zdziwiłem jak to przeczytałem

    Moim zdaniem srebro może przynieść znacznie większy zysk niż zloto. Jednak radziłbym się rozejrzeć również za platyną i za bardzo niedocenionym, a nawet mało znanym jeszcze wśród prywatywnych inwestorów PALLADEM.<br><br>Edytowany przez: fah, w: 2008/05/24 16:19
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4291

    Jestem po lekturze powyższego artykułu. Cóż kilka tys. dolców za uncję to moim zdaniem bardzo optymistyczna wersja:), ale wszystko jest możliwe. Jakby nie patrzec złoto zawsze było, jest i będzie bardzo popularnalokatą kapitału. W czasach kryzysu to właśnie w złocie lokowali majątek gdyż to jedna z bardziej pewnych lokat.

    Ja lada dzien przymierzam się do zakupu kilku gramów złota i myśle, że co jakiś czas będe po troszku dokupywał. Musze jednak dokładnie porównac ile wyniesie mnie gram złota w sztabce a ile w bieliku. Beliki zawsze przy sprzedaz (czyt. allegro) schodzą trochę drożej niż cena kruszcu).

    Co do srebra, hmmm obserwując rynek widze, że jest to jeszcze dośc mało popularny kruszec lokacyjny, a szkoda. Obecna cena za uncję to ok 20 dolarów (+/-). A więc za cenę uncji złota możemy kupic kilkadziesiąt uncji srebra, niewielki wzrost ceny srebra może nam w takim przypadku przynieśc większy zysk niż lokowanie w złocie. Bo cena srebra będzie z pewnością rosła, gdyż zapotrzebowanie na ten kruszec dynamicznie rośnie.

    Jednak co do srebra to nie wiem czy dobrze myślę, ale sądzę że ze spieniężeniem go jest większy problem niż ze spieniężaniem złota. A może się mylę?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information