Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Inwestowanie w złoto

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4294

    Jednak co do srebra to nie wiem czy dobrze myślę, ale sądzę że ze spieniężeniem go jest większy problem niż ze spieniężaniem złota. A może się mylę?[/quote]

    Moim zdaniem srebro jest łatwiej sprzedać niż złoto. Cena emisyjna monety srebrnej waha się koło 70-100zł. Złota koło 800-1400. Jeśli masz działalność gosp. to nie ma problemu ale jeśli nie to sprzedając każdą monetę która osiągnie cenę powyżej 1000zł. kupujący jest zobowiązany zapłacić 2% podatku. Większość kupujących o tym nie wie ale Ci co wiedzą już tak chętnie nie kupują.
    Za jakiś czas może się okazać że Urząd Skarbowy zacznie ścigać tych wszystkich co kupowali i nie odprowadzili podatku. Wszystkie aukcje na allegro są rejestrowane i zapisywane do archiwum.
    Dodatkowo przez większą wartość jest o wiele mniej kupujących.
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4370

    Ja myślę, ze kwestie finansowe sa tutaj drugorzędne, pierwszorzędny jest rynek zbytu, złoto od zawsze było głównym metalme lokacyjnym i lokowano w nim grube pieniądze.

    Złoto zawsze było i będzie popularniejsze i łatwiej sprzedawalne niż srebro. Zobacz złoto mozesz sprzedac w każdym NBP a srebra nei skupują. Fakt najczeście za cenę złotmu, ale zawsze:)

    Piszesz tutaj po podatku itd. To wchodzi w grę tylko wtedy kiedy sprzedajesz na potęge popzrez allegro. Sprzedajac gdzie indziej musisz miec tylko rachunek cy jakiś kwit, żeby ewentualnie pzredstawic US jak CIę wezwie po kupnie nowego autka:).

    Sprawa podatku od kruszcu jest trochę inna niż normalny 19% podatek. Jak znjade pzrepisy do podeslę linka.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4454

    A w Raiffeisen Banku złoto austryjackie Pharmoniker mają taniej jeśli licząc za gram niż w NBP! www.raiffeisen.pl/ w zakładce Serwis Ekonomiczny notowania tego kruszcu. Mają też inne monetki, sztabki i kopie ze złota.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4456

    1 gram - 115 w nbp jest po 60
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4463

    ale mówię o troszkę większych wagach. wtedy taniej wychodzi, przynajmniej taniej jak kiedyś liczyłem cenę za gram w monecie Pharmoniker
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4474

    dziobak napisał:
    1 gram - 115 w nbp jest po 60


    w któym miejscu masz po 60zł w NBP, to chyba cena skupu złomu:).

    Zerknij na ceny bielików w NBP i podziel przez ich wagę, wyjdzie CI orientacyjna cena 1 grama ( no w tym tez koszt produkcji i opakowania).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4479

  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4481

    dziobak napisał:


    No tak to są ceny za jakie NBP skupuje od Ciebie złoto.

    Ze złota w NBO mozesz zakupic Bieliki, oto dziesijesze ceny , któe zmieniają sę codziennie:

    Tabela cen sprzedaży monet uncjowych (\"Orła bielika\")
    z dnia 2008-05-27

    1. 50 zł 3,10g 309,83 zł
    2. 100 zł 7,78 652,15
    3. 200 zł 15,55 1.203,20
    4. 500 zł 31,10 2.306,13
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4482

    Tabela cen SKUPU złota w NBP w dniu 2008-05-27
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4520

    właśnie, ceny skupu... a nas interesują ceny kupna...
    \"1 g złota monetarnego w próbie 1000\" a to jest taka próba?? bo złote monety nie mają próby 1000
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #4527

    Ważne jest tez to, ze im większego Bielika się kupuje, albo większa sztabkę to cena grama je niższa.

    Tak jak w przypadku 50zł Bielik, orientacyjna cena grama złota to ok. 100zł. Tak w przypadku monety 500zł Bielik to już tylko ok. 75zł/ gram złota.

    A więc jako dobra lokata to sztabki lub monety o większej wadze.
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 11 miesięcy temu #5003

    allegro.pl/item375407119_lot_inwestorski...006_niemcy_st_l.html

    440gram złota do kupienia.
    Numizmatyka pl wystawiła 50 sztuk złotek MŚ Niemcy 2006, z tymże bez certyfikatów i pudełek.

    No to widac kto wykupuje lub skupuje nakałdy:):)

    Zastanawiam się jednka nad tym dlaczego sa one ebz pudełek i certyfikatów. OK jeden dwa się mogły popsuc ale 50???


    NO i aukcja zakończona, wyszkło 521zł/ monetę, a więc ktoś zrobił niezły interes. Jak tylko cena złota wzrośnie to na pzretopienei i na kanary:)<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/08 12:56
    • ajihad
    • ajihad

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5431

    Witam, jeśli chodzi o nowe bieliki z NBP to mógł by ktoś powiedzieć jak wygląda sytuacja z dostępnością?(np. NBP Poznań). Rozumiem że są to bieliki 2008r.? Ale z takimi nie spotkałem sie na allegro?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5432

    Idziesz do nbp i w kasie kolekcjonerskiej (po lewej ten mały pokoik) masz kartkę po ile sprzedają. I pytasz się o nie w okienku.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5440

    Skąd numizmatyka_pl wytrzasnęła 50 MŚ 2006 rok ?

    Wogóle skąd oni tyle tych monet mają ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5441

    to raczej normalne -- kupiła ;P
    zastanawia mnie tylko fakt że są bez certfikatów i etui
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5444

    Ja myślę, ze to jedna z tych monet, któe zalegały w skarbcach, kupili pewnie po cenie kruszcu+ mała marża i tyle. Ale to tylko moje przypuszczenia.

    hehe numizmatyka-pl jest niemalze przez płot z mennicą.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5449

    Niezastanawiało was nigdy skąd oni tyle tych monet mają - jakie jest ich źródło pochodzenia - i to takiej ilości ?
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 10 miesięcy temu #5451

    NO własnie zastanawiało, pisałem o tym na popzredniej stronie u góy jak i w popzrednim poście
  • Odp:Inwestowanie w złoto 15 lat, 9 miesięcy temu #6292

    Dzisiejsze notowania złotych bielików w NBP.

    1. 50 zł 290,41zł
    2. 100 zł 611,29
    3. 200 zł 1.127,81
    4. 500 zł 2.161,64

    Ceny coraz atrakcyjniejsze do inwesotwania. jeszcze tydzień temu 50złotówka kosztowała 305 zł, niby niewiele, ale na większych nominałach czy zakupie kilku sztuk już różnicę cenową widać. Jeżeli cena spadnie jeszcze o 5-7 zł na monecvie 50zł to moim zdaniem będzie to już bardzo atrakcyjna cena.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/07/28 13:13
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information