Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Prośba o pomoc - jestem początkujący

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 11 miesięcy temu #3841

    Nie czepiam się sformułowań ale jest takich (sformułowań)i podobnych na tym forum mnóstwo, zastanawiam się więc ilu jest tak naprawdę miłośników numizmatyki, a ilu szuka tylko łatwego zarobku.
    Moim zdaniem zbyt łatwego, bo tak szybko jak się zaczął tak szybko skończył i nie żal mi tych którzy umoczyli, mają nauczkę.
    Polecam początkującym zbieraczom bliższe zapoznanie się z tematem numizmatycznym, to naprawdę wciąga.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 11 miesięcy temu #3853

    Witam Nowych użytkowników wśród nas...

    napiszę o moich spostrzeżeniach i przemyśleniach...

    ja obstawiam... i raczej się nie mylę... że amatorów Kolekcjonerów i miłośników numizmatyki jest ułamek procenta... niestety większa reszta kupując już liczy zyski... szukają i dopytują się czy i ile da się z tego kasy wyciągnąć...

    kiedyś monety zyskiwały na wartości dzięki ciekawej tematyce, niskim nakładom, gdy moneta była coraz starsza lub dzięki szczególnym warunkom... teraz niestety ceny często zawyżane są przez spekulantów handlarzy... możecie być źli na mnie ale takich będę tępił, dopóki będzie sytuacja że zanim dana moneta się ukarze, już nie jest do kupienia w Mennicy czy w sklepach internetowych... bo spekulanci (czytaj: spekuzłodzieje) zamawiają je przed emisją i sprzedają po cenach często zawyżonych kilkakrotnie!!! Specjalnie w nawiasie tak napisałem, bo jak można inaczej nazwać spekulantów, którzy nie wiedzą dokładnie jak będzie wyglądała i kiedy wyjdzie dana moneta a w aukcjach wymyślają i tworzą \"cool\" opisy, podają często złe daty emisji, a nawet złe stopy (jak można mylić np srebro ze złotem)... podanie złych dany ukazania się monety np o pół roku, złego stopu itp, pomimo że oficjalne dane są dostępne, jest dla mnie oszustwem i okradaniem kupujących...

    ja... jak podoba mi się jakaś moneta i bardzo chcę ją mieć... to nie patrzę na koszty i ją \"zdobywam\"... oczywiście w granicach rozsądku i na pewno nie kupuję tej monety u handlarza spekulanta...

    ludzie nauczyli się i przyzwyczaili, że allegro itp to \"świętość\" i jak kupować to tylko tam... na allegro jak kupuję to tylko u sprawdzonych osób, z którymi jestem już na Ty, z którymi mam stały kontakt i które nie zawyżają cen... poza tym trzeba tylko trochę chęci i można znaleźć dobre i rzetelne źródła poza allegro... i do tego tańsze...

    sorry za długi post ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 11 miesięcy temu #3883

    w 100% sie z toba zgadzam sderrek. Ja rowniez jestem za \"tepieniem\" takich wyzyskiwaczy. Jesli o mnie chodzi to w zyciu nie kupilem monety, ktorej wczesniej nie widzialem, badz nie wiedzialem jak bedzie wygladala. Jesli chodzi o allegro to tutaj nie zawsze sa zawyzone ceny. Tak jak wspomniales trzeba wiedziec od kogo sie kupuje.
    Prawda jest tez taka, ze allegro ustala ceny i duzo osob np ze sklepow numizmatycznych sugeruja sie tymi cenami, wiec nie zawsze da sie kupic po cenie emisyjnej.
    Wyjsciem jest abonament, albo w moim przypadku stanie przy oddziale NBP w dniu emisji :)
  • Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 11 miesięcy temu #3895

    Sęk w tym aby robic wszystko aby nie dopuścic do sytucajci, któa miałą meijsce kilka meiisecy temu, bo powoduje to niezdrowe relacje numizmatyczne.

    Kolekcja powinna zyskiwac na wartości to nie ulega wątpliwości, ale musi to byc stopniowy i niegwałtowny proces.

    Osobom, któe rozpoczynają przygodę z monetami trzeba pokazac, ze istnieją nie tylko lustrzanki IIIRP, ale tez starsze, piękne monety, któe warto zbierac. Wtedy i wilk będzie syty i owca cała. Trzeba znaleźc złoty środek, aby połączyc kolekcjonowanie z rzsądnym inwestowaniem.
  • Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 11 miesięcy temu #4508

    Dobrze zainwestować jeśli chodzi o 2 zł 20 zł i 10 zł w lata 1996.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 11 miesięcy temu #4518

    a jeszcze lepiej było je kupić w roku 1996 :)
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 10 miesięcy temu #5113

    A co sądzicie o np. Bronisławie Piłsudskim 10zł? Nakład 58 szt. wydaje się dość atrakcyjny, szczegónie patrząc na ostatnie emisje. To samo tyczy się do innych 10złotówek, które dopiero mają być emitowane.
  • Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 10 miesięcy temu #5133

    Nakałdy będą podniesione zapewne x2:). Do kolekcji a i owszem czemu nie, ale jeśli chcesz inwestowac w to to klapa.
  • Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 10 miesięcy temu #5153

    Inwestuj w starsze roczniki Teraz warto inwestować w zwierzęta Na początek może do kolekcji kup sobie wilki cena około 50 zł ale warto bo cena ciągle rośnie ja kupuję wilki za około tydzień i czekaj na okazje, n.p ja dzisiaj miałem okazje i kupiłem jeża za 100 zł(manniczego) a zobacz sobie jego cene tu w katalogu:-) Na okazję trzeba czekać,pozdro.
  • Odp:Prośba o pomoc - jestem początkujący 15 lat, 10 miesięcy temu #5158

    Czesiofan napisał:
    Inwestuj w starsze roczniki Teraz warto inwestować w zwierzęta Na początek może do kolekcji kup sobie wilki cena około 50 zł ale warto bo cena ciągle rośnie ja kupuję wilki za około tydzień i czekaj na okazje, n.p ja dzisiaj miałem okazje i kupiłem jeża za 100 zł(manniczego) a zobacz sobie jego cene tu w katalogu:-) Na okazję trzeba czekać,pozdro.


    No wiesz to jest grzązki temat, co osoba to inna teoria. Napewno nie mozna powiedziec, że cena napewno wzrośnie. Ja bym tu raczej zamiast słowa \"napewno\" używał \"byc może\".
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information