Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: pieniądz zastępczy

    • Eothain
    • Eothain

    Odp:\"dukat lokalny\" 15 lat, 8 miesięcy temu #6424

    srebrne??????
    Przecież ich próba to Ag 500! A według polskiego prawa probiercznego srebrno można nazywać srebrem od próby jak sie nie mylę Ag 750. więc te \"srebrne\" zastępczaki można by i wsumie prawidlowo nazywać MIEDZIANYMI Z DOMIESZKĄ SREBRA!
  • Odp:\"dukat lokalny\" 15 lat, 8 miesięcy temu #6425

    Masz rację!
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 15 lat, 8 miesięcy temu #6479

    Piotr_k84 napisał:
    Po pierwsze to nie monety tylko żętony kolekcjonerskie. Zapewne chodzi CI o inwestycję czy lokate kapitału tak??? Jeśli kupujesz po cenie okołoemisyjnej to stracicc się nie powinno, no chyba że zainteresowanie żetonami spadnie totalnie. Ale sądze, że każdego roku coraz więcej maist będzie przystepowało do akcji i zainteresowanie będzie.

    osobiście jeśli miałbym radzić jako inwestycje to wolałbym za cenę 1 srebra kupic kilkanaście a nawet kilkadziesitąt sztuk zetonów obiegowych. Stopa zwrostu o wiele większa niż jednego sreberka.


    Czy można gdzieś sprawdzić cenę emisyjną tych sreberek??
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 15 lat, 8 miesięcy temu #6480

    Eothain napisał:
    srebrne??????
    Przecież ich próba to Ag 500! A według polskiego prawa probiercznego srebrno można nazywać srebrem od próby jak sie nie mylę Ag 750. więc te \"srebrne\" zastępczaki można by i wsumie prawidlowo nazywać MIEDZIANYMI Z DOMIESZKĄ SREBRA!


    Skoro to takie kiepskie srebro to czemu osiąga cenę 1526zł. www.allegro.pl/item405492297_300_detkow_z_miasta_puck.html
    Chyba bardziej chodzi o nakład niż o ilość kruszcu??
  • Odp: 15 lat, 8 miesięcy temu #6483

    Nie wiem gdzie ową cenę można znaleźć, chyba tylko pierwszego dnia emisji, albo kupując w mieście gdzie jest emitowany, w urzędzie miasta lub jakimś biurze promocji.

    Dzesio to mnie zaskoczyłeś, taką cena to za złotko powinna być a tu srebro. Szok.....ludzie jeśli macie za dużo kasy to chętnie przyjmę i kupię sobie jakąś II RP. :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 15 lat, 8 miesięcy temu #6485

    Piotr_k84 napisał:
    Nie wiem gdzie ową cenę można znaleźć, chyba tylko pierwszego dnia emisji, albo kupując w mieście gdzie jest emitowany, w urzędzie miasta lub jakimś biurze promocji.

    Dzesio to mnie zaskoczyłeś, taką cena to za złotko powinna być a tu srebro. Szok.....ludzie jeśli macie za dużo kasy to chętnie przyjmę i kupię sobie jakąś II RP. :)


    Kolejna aukcja cena już 1373 - 4 dni do zakończenia!!!
    www.allegro.pl/item413941423_300_detkow_..._tylko_200_szt_.html
  • Odp: 15 lat, 8 miesięcy temu #6486

    Nie wiem czy to ludzka głupota czy rzeczywiście taki rarytas, ale skłaniam się ku I opcji.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 15 lat, 7 miesięcy temu #7046

    Ostatnio obserwowałem 2 aukcje zeszłorocznych monet zastępczych srebrnych z Wrocławia i Nysy - schodziły po około średnio ponad 500zł za sztukę. Skoro cena emisyjna była w zeszłym roku chyba koło 200zł?? to niezły wzrost w ciągu roku co najmniej 150%.
    Z nowymi jest podobnie już po 2-3 miesiącach nieźle schodzą więc chyba dobra alternatywa dla tradycyjnych sreberek lecz trochę cena emisyjna odstraszająca dla ewentualnych nabywców.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information