Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19053

    NBP cena podstawowa zlota monetarnego (1 gram pr.1000)

    02.01.2009 82,37
    31.12.2009 100,42
    + 18,05

    04.01.2010 101,16
    26.05.2010 131,73
    + 30,57

    Gielda NY cena uncji troy w USD

    02.01.2009 874,90
    25.12.2009 1104,10
    + 229,20

    01.01.2010 1096,50
    18.06.2010 1256,50
    + 160,00
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19054

    Oto dylemat! W długiej perspektywie z pewnością warto, ale czy przy tych cenach? Ekonomiści przewidują, że jeszcze w tym roku Au osiągnie cenę 1500 $/oz. Do czasu definitywnego zakończenia kryzysu jest pewne, że Au będzie cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19058

    Oj dylemat ...
    zastanawiam sie czy jesienia/zima nie sprzedac sreberek poza zwierzakami ;) i nie przeinwestowac w zlotka,ale faktycznie przy tych cenach to dylemat.
    Sa tez takie opinie ze w perspektywie dlugiego czasu cena moze siegnac nawet 2000$
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #19059

    Ja nawet gdzieś przeczytałem, że i 3000 $/oz będzie w przyszłości. Tylko kiedy... Patrząc na obecny wykres Au, to jednak byłbym dosyć ostrożny. Pozostaje pytanie, czy pompowanie kursu jest naturalnym wynikiem kryzysu i chęci zabezpieczenia aktywów, czy instytucje finansowe czynią to tylko i wyłącznie spekulacyjnie. Dużo wskazuje na ekstra spekulację, która skończy się jak zwykle. Bańka pęknie i... ceny zanurkują.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #19062

    No i to jest wlasnie problem patrzac na wykres ostatnich 10 lat
    wydaje sie ze banka moze a nawet powinna peknac w kazdej chwili a tak sie nie dzieje.Jesli ktos lubi hazard to moze sprobaowac swoich sil ;)
    Ale czy to tak do konca niewiadoma ?
    Ostatnio rozmawialam z wlascicielem malego sklepu jubilerskiego
    starszy czlowiek w biznesie od ponad 30 lat i on stanowczo twierdzil ze zloto nie ma prawa spacs w najblizszych latach.
    Zapotrzebowanie jest owiele wieksze niz wydobycie.
    Nawet w UK otwarli na nowo stara kopalnie i zaczeli wydobywac zloto z duzych glebokosci bo przy obecnych cenach jest to znow oplacalne.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19063

    Ostatnio gdzieś mignęła mi wiadomość, że w UK są rekordowe zamówienia na złote monety, które sprzedają się jak świeże bułeczki :) Ponoć wprowadzić trzeba było zapisy, a kurs i marże powędrowały ostro w górę. To świadczy, że ludzie boją się spadku wartości pieniędzy, które posiadają. Najpierw silne osłabienie dolara, teraz euro. Jak wszyscy rzucają się na coś co zaczyna mocno rosnąć, to... trzeba się zwijać ;) To już przestaje być hazardem, to przypomina szaleństwo lemingów.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19066

    Nie sledze jak to jest z monetami,ale szalenstwo zlota troche ich ogarnelo ludzie zweszyli dobry zarobek i naprawde nie ma tygodnia zeby ktos nie wrzucil ulotki typu skup zlota najlepsze ceny w hisrorii.Nawet ostatnio jakis facet zapukal do dzwi i pytal czy nie mam starych urwanych lancuszkow,niepotrzebnych pierscionkow itp. na sprzedaz bo skupuja.W prasie w TV na okraglo reklamy oferujemy najlepsze ceny za zloty zlom.
  • O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Tajniak. #19067

    Podobno wszędzie jest duży popyt na złoto.

    Powstają nawet specjalne automaty ze sztabkami złota, dla spragnionych. :cheer:
    www.tvp.info/informacje/rozmaitosci/auto...abkami-zlota/1790403
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19068

    To może być oznaką nadchodzącego przesilenia. Kwestia tylko czy wielcy tego świata już doszli do tego wniosku. Jeżeli nie, to będzie jeszcze jakiś czas pompowanie, a później dla wielu płacz i zgrzytanie zębami ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19070

    Ciekawe czy te automaty sie przyjma :)

    Jesli z podkresleniem na jesli dobrze obliczylam to procentowo srebro tez nie wyglada tak zle.
    Od 1 stycznia tego roku zloto poszlo w gore o 14.5% a srebro o 13,76%
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19071

    Tak, tylko procenty liczone od kwoty 16 $/oz nie są tak spektakularne jak od kwoty 1200 $/oz. W przypadku Ag, zdaniem analityków, też jest nieuchronna zwyżka kursu w dłuższym okresie.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19073

    No dokladnie :)

    01.01.2010 16,85 USD
    18.06.2010 19,17 USD
    + 2,32
    13,76%

    Tylko jak to sie ma do cen NBP i ich sreberek :silly:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19075

    Nijak :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19077

    Swietna pleta :lol:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19080

    Jest jednak ogromna przewaga zlota nad srebrem jesli chodzi o monety NBP.
    Juz spiesze wyjasnic.

    Kupujac monety Au 100zl lub 200zl placimy praktycznie cene kruszcu z ktorego sa zrobione.

    Kupujac monety Ag 10zl lub 20zl placimy owiele wiecej niz warty jest kruszec.

    Przyjmujac kurs dolara na 3,30 PLN a cene uncji srebra na 19,17 dolara = 63,26 PLN
    Przy zakupie srebrnej 20zl zakladajac ze kupujemy ja za 120zl
    placimy o 56,74 PLN wiecej niz warty jest kruszec.

    zakladajac aktualny sredni wzrost ceny srebra na poziomie 1,27 PLN na miesiac, potrzebujemy 3 lat i 9 miesiecy by wartosc kruszcu pokryla sie z cena zakupu.

    Przy zakupie srebrnej 10zl sprawa ma sie jeszcze gorzej
    gdyz potrzebujemy 6 lat i 5 miesiecy by wartosc kruszcu pokryla sie z wydanymi przeznas pieniedzmi.

    Moje wyliczenia to czysto matematyczne fakty nie biorace pod uwage walorow kolekcjonerskich a co za tym idzie tredow cenowych.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19081

    Może i przyjdzie korekta na złoto, ale wątpie by była ona duża i na długo. Po krótkim czasie wszystko wróci do normy, znanej aktualnie i ceny zaczną dalej stopniowo rosnąć. Od dawien dawna złoto było najlepszą lokatą kapitału i chyba jedną z nielicznych, na której nie dało się stracić (może poza krótkoterminowymi spekulacyjnymi wpadkami). Niemniej w długoterminowym zestawieniu zawsze złoto idzie w górę, a złote monetki (moze poza rodzimymi lusterkami) również. Jeśli już kupować to najlepiej właśnie monetki złote o wysokiej próbie z XVIII-I poł.XX wieku. Sporym potencjałem wykazują się monetki francuskie z końca XVIII i pocz. XIX w., tradycyjnie rosyjskie i amerykańskie oraz hiszpańskie w tym kolonialne. Osobnym tematem są monetki złote z okresu Polski królewskiej tutaj ceny są horendalnie wysokie ale i mozliwości zarobienia po kilku latach na nich znacznie wyższe (przynajmniej teoretycznie) :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19083

    Borsuk a co sadzisz o inwestowaniu w szwajcarskie 20 frankowki?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19084

    Borsuk, oczywiście masz rację, ale... Dzisiaj wcale nie trzeba widzieć złota, by w nie inwestować i w tym jest problem. Duzi spekulanci (a są tacy) obracają miliardami dolarów i to oni kreują trendy. Owszem, problemem są sytuacje kryzysowe, ale właśnie wtedy, ten fakt wykorzystuje się ze szczególnym upodobaniem i ze wzmożoną siłą. Przy stałym i łatwym do przewidzenia wzroście mniej się zarabia niż obracając po kilka razy dużym kapitałem przy sporych ruchach cen.
    Ostatnio przeczytałem, że większość rezerw w złocie europejskich krajów nie leży w narodowych sejfach bankowych lecz jest zdeponowana w USA. Problemem jest fakt, że gdyby wszystkie zażądały ich wydania, to... nie byłoby pokrycia. Odkąd nie ma parytetu złota, ten kruszec nabrał innej roli - oczywiście oprócz czysto technicznej czyli w przemyśle.
    Valkiria Twoje wyliczenia ciekawie to prezentują ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19085

    Borsuk a co sadzisz o inwestowaniu w szwajcarskie 20 frankowki?

    Najlepiej sobie prześledzić ich notowania z ostatnich lat. Ja ostatnimi laty tworzę sobie bazę danych o monetach sprzedanych na ebayu - głównie niemieckich :) Ale od jakiegoś roku także ciekawszych egzemplarzy z całego Świata, przy czym interesują mnie tu wyłącznie monety wyemitowane do II w. św. Mam już całkiem sporą bazę i mogę wysnuwać pewne wnioski na podstawie osiąganych cen. Jedynym haczykiem jest to, że koncentruję swoją uwagę na kilku wybranych sprzedawcach, przy czym są to powiedzmy "giganci" w branży.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:Inwestowanie w Au 13 lat, 10 miesięcy temu #19090

    kursyzlota.pl/

    Fajna stronka jesli ktoś jest zainteresowany "złotymi inwestycjami" :) Wykresy kursu złota procentowe i walutowe w różnych opcjach i konfiguracjach, kalkulator.
    polecam
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information