Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20883

    Witaj, Valkiria:)
    Patrząc na nakłady Bielika, to z powodzeniem stały się monetami kolekcjonerskimi, mimo, że to monety bulionowe;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20886

    Tak ;) Ciekawe z czego to wynika,male zainteresowanie jak do tej pory?
    moze wraz ze wzrostem zainteresowania zlotem wzrosna naklady?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20887

    Nie wiem od czego to zależy, ale nakłady marzenie i jak na NBP bardzo ale to bardzo stabilne. Kiedyś pytałem się o możliwości nabycia i... nic nie uzyskałem. Nakład po prostu zniknął i to bardzo szybko. Fakt, nie było wtedy kolekcjonera;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20888

    No to może dzisiaj jeszcze kilka słów o... srebrze:)
    Ciekawe właściwości fizyczne srebra czynią z niego pożądany surowiec. Coraz szersze zastosowanie w elektronice i medycynie stało się faktem. W ogólnym zużyciu 82% stanowi zapotrzebowanie gospodarki, a tylko 15% cele inwestycyjne. Należy zwrócić uwagę, że pomimo, iż jesteśmy 9 potęgą w produkcji srebra na świecie, to mało propagujemy ten fakt. Oferty inwestycyjne innych państw są o niebo lepsze niż w Polsce i trudno się z tym pogodzić.
    O tych i innych sprawach związanych z inwestowaniem w srebro można przeczytać w artykule, do którego podaję link:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-warto-inwes...ro-cz-1-2175353.html
    a tutaj do 2 części:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-warto-inwes...ro-cz-2-2175998.html

    Proszę zwrócić uwagę, kiedy zostały napisane te artykuły;)

    Uważa się, że 2011 rok będzie rokiem srebra, a cena może nawet przekroczyć 40$/oz.
    Czego wszystkim życzę, a zwłaszcza posiadaczom srebrnych cacuszek;)

    PS.
    Zapomniałbym;) Dzisiaj obydwa metale poddały się korekcie. Czy to chwilowy spadek, to pokażą najbliższe dni. Spadki nie są dramatyczne, więc na razie nie ma mowy o jakimś odwróceniu trendu.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20929

    Witam,
    Coś słabo z komentarzami:(
    Potwierdza się co pisałem na końcu swojego ostatniego postu. Kilka najbliższych dni może dać odpowiedź w jakim kierunku będzie zmierzać złoto, a i to samo dotyczy srebra. Patrząc na 5-letni wykres, kurs Au nie naruszył kanału wzrostowego. Jednak zrozumiałe jest, że wiecznie nie może rosnąć w dodatku bez jakiejś korekty.
    Tutaj link do artykułu:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Dekada-zlota-i-srebra-2259831.html

    Jedyne co mógłbym dodać, to jak widać, inwestować w złoto można na różne sposoby. Ja jednak skłaniałbym się do kupowania fizycznego złota, a udział w papierowych udziałach funduszy ograniczył do jakiegoś rozsądnego poziomu (powiedzmy góra 7-10% całego portfela). Dywersyfikacja taka może trochę zmniejszyć ryzyko, a posiadanie fizycznego złota da większe bezpieczeństwo.

    Na razie kurs złota poniżej 1375 $/oz, a srebra ok. 28,8 $/oz.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20931

    Widze ze robi sie swiatecznie ;) gratuluje pomyslu Lynx.
    Z komentarzami faktycznie slabo,ale zapewniam ze czytamy ;)
    Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20932

    Lynx, a czy nie jest tak ze sama koncowka roku zawsze sa lekkie spadki by zaraz po nowym roku wystrzelic w gore ?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20933

    Przepraszam,jak kolwiek dziwnie by to nie zabrzmialo, chodzilo mi o gielde metali szlachetnych ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20934

    To, że problemy finansowe nadal wiszą nad szerokim rynkiem, świadczą decyzje władz Węgier (link do artykułu podałem na innym wątku), a dodatkowo potwierdza to kolejny artykuł dotyczący Irlandii - link poniżej:
    finanse.wp.pl/kat,102634,title,Ozywienie...58614,wiadomosc.html
    Niemniej dużo jest prawdy w gorzkich słowach publicysty "Guardiana" Martina Kettle. Agencje ratingowe same dolewają oliwy do ognia, będąc aktywnym uczestnikiem rynków. Prawdą też jest to, że niczego złego nie widziały przed kryzysem, więc jak można je oceniać i czy mają do tego prawo?
    Przykładem totalnej ignorancji i wprowadzania w błąd są również rekomendacje wystawiane przez instytucje finansowe. Chciałem przypomnieć głośną sprawę z naszego podwórka. 24.11.2008 r. analityk UniCredit wycenił jedną akcję Lotosu na zero zł! Co to miało znaczyć? Bankructwo?! To doprowadziło do skokowego spadku notowań tej spółki i w konsekwencji jej kurs zanurkował, jeśli się nie mylę do poziomu ok. 7,00 zł...
    Spekulacja, ale a innym poziomie. Nikt nie rozlicza tych instytucji z tego co piszą, a przydałoby się;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20935

    Valkiria, giełdy są dość dziwnym tworem;) Kiedyś można było mówić o inwestowaniu na giełdzie, dzisiaj... to spekulacja i czasami jazda bez trzymanki. Drobny inwestor właściwie nie ma nic do powiedzenia. Grę prowadzą wielcy spekulanci, których nic i nikt nie potrafi powstrzymać, a mały uczestnik może co najwyżej się podwiesić pod ich poczynania. Mając odpowiednio dużo kasy można zeszmacić każdą spółkę będącą na rynku i odwrotnie, zrobić nie wiadomo jak wysoki kurs byle jakiej.
    Moim zdaniem, tego pokroju poczynania są również na rynkach metali. Suma sumarum nigdy nie można być niczego pewnym - z wyjątkiem tego, że trzeba płacić podatki i że kiedyś umrzemy;) Wirtualny pieniądz ma jedną niepodważalną zaletę, można nim dużo szybciej manipulować a transfery odbywają się elektronicznie;)
    Wracając do Twojego pytania, to ostatnie zawirowania na kruszcach mają podstawę w notowaniach euro i dolara. Owszem cała otoczka jest wiadoma, ale na notowania mają wpływ tak różne czynniki, że nie sposób ich tutaj nawet opisać.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20937

    Valkiria, nie ma głupich pytań, są co najwyżej głupie odpowiedzi;)

    Spojrzałem na wykres Au, ale o takiej zależności o jakiej wspomniałaś powyżej raczej trudno mówić - tj. spadek w XII i wzrosty w I.
    - 2006 r - I wzrost; XII spadek;
    - 2007 r - I wzrost; XII wzrost;
    - 2008 r - I wzrost; XII wzrost;
    - 2009 r - I spadek; XII spadek;
    - 2010 r - I wzrost; XII spadek?
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20939

    Czyli reguły nie ma ;)

    Ja się przyznam, że troszkę skupuję srebra po cenie złomu- bo tak chodzą dziś lustrzanki na allegro... :)

    Dziękuję za analizę :) i poproszę więcej ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20940

    Leniuszek ;) wszystko jest w sieci ...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20941

    Oj, Ziemniok, co ja z Tobą mam;))
    Ty chyba najlepiej znasz rynek:) i nie jesteś taką nieznaną osobą;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20942

    Wiedzy nigdy za wiele, a w temacie giełdy ekonomii raczkuję ;)

    lynx, masz może gg? :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20943

    Nie przenoscie rozmowy na GG inni tez sa zadni wiedzy ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20944

    Nie:) Jak kiedyś miałem i jakiś czas nie zaglądałem, to... mi skasowali;) ale jakby coś, to pozostaje priv:)

    PS.
    Valkiria, niby wszystko jest w sieci, ale... jednak czegoś brakuje;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20946

    Valkiria napisał:
    Przepraszam,jak kolwiek dziwnie by to nie zabrzmialo, chodzilo mi o gielde metali szlachetnych ;)


    A ja myslałem, że piszesz o korkach od szampana ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20949

    Bartek,ciekawa interpretacja ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Inwestowanie w Au 13 lat, 4 miesięcy temu #20953

    A o czym Ty pomyślałaś jak przeczytałaś swój post? Jakieś kosmate myśli? ;)
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information