Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Inwestowanie w Au

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 3 miesięcy temu #25458

    Witam,
    Po wczorajszych sporych spadkach na kruszcach, dzisiaj lekkie uspokojenie. Mimo to Au zeszło poniżej 1600 $/oz, a Ag trzyma się poniżej 30 $/oz. W krajowej walucie dzisiaj w/w metale odpowiednio są wyceniane na 5470 zł/oz i 101 zł/oz.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 3 miesięcy temu #25507

    Witam,
    Mam nadzieję, że już wkrótce zostanie wyedytowany kolejny komentarz. Tym razem mniej o otoczeniu, a więcej o sytuacji na złocie;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25756

    Lynx znasz ta strone www.coinflation.com/
    Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25757

    Witam,
    Valkiria, nie, nie znałem tej strony i dziękuję za namiar. Ciekawe podejście do monet w kalkulatorze :)
    Muszę powiedzieć, że od jakiś 2-3 lat przybyło sporo nowych stron o tematyce poświęcanej kruszcom, ale to normalne, gdy rośnie zainteresowanie. Szczerze mówiąc (a właściwie pisząc;) od jakiegoś czasu staram się ograniczać swoje wizyty na innych stronach. Powód jest prozaiczny - łatwo można przyjąć czyjś punkt widzenia za swój, a tego chcę uniknąć. Pisząc swoje komentarze staram się przekazywać tylko i wyłącznie swoje poglądy czy takie wnioski, które mnie się nasuwają a nie komuś innemu. To oczywiście nie znaczy, że są one odmienne od czyjegoś punktu widzenia i równocześnie nie oznaczają, że ktoś może mieć odmienne stanowisko do mojego.

    I jeszcze jedna ważna sprawa, o której wielokrotnie przypominałem, ale nie zaszkodzi jeszcze raz o tym napisać. Ja nie jestem zawodowym analitykiem, a raczej praktykiem i samoukiem. Staram się przy tym swoje praktyczne doświadczenia przekazywać innym, ale równocześnie przestrzegam, że konkretne decyzje inwestycyjne każdy podejmuje na własną odpowiedzialność. Podobnie z zasady nie udzielam indywidualnych porad natury inwestycyjnej, a moje komentarze są tylko i wyłącznie wyrażeniem mojego osobistego zdania, i nie są w świetle obowiązującego prawa w żadnym wypadku jakąkolwiek formą rekomendacji, o czym również przypominam praktycznie pod każdym swoim tekstem.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25758

    I jeszcze jedna moja refleksja. Jak widzę, to na tym wątku nie ma praktycznie większej aktywności innych osób. Szkoda, bo wymiana zdań zawsze coś wnosi, czegoś nas uczy i prowokuje do dyskusji. Skoro praktycznie nikt inny nie chce się wypowiadać, więc zacząłem się zastanawiać czy nie przyszła najwyższa pora kończyć również i swoje wpisy... a zwłaszcza, że nie byłby to jedyny powód do zaprzestania swojej aktywności na tym wątku.
    Na razie dałem sobie jeszcze trochę czasu...
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25765

    Ryśku miej świadomość, że jesteś z chęcią czytany :)

    Moje pytanie jest takie... czy ludzie odstawili nieco złoto na bok? Srebro idzie za złotem więc celowo pytam o samo złoto. Przecież nie kończą się problemy natury gospodarczej. Czy wiara w pewność tej inwestycji nieco osłabła... a może ludzie przywykli do 'kryzysowej' codzienności i uspokoili swe wydatki inwestycyjne?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25768

    Ziemniok, skoro tak twierdzisz :)
    Niemniej bardzo dziękuję za odzew:))

    Zadałeś pytania, więc postaram się krótko na nie odpowiedzieć.
    W ostatnim swoim komentarzu w tradycyjnym miejscu :) wspomniałem o pewnych czynnikach, które wpłynęły na taką a nie inną sytuację na złocie.
    Po pierwsze - był koniec roku i część inwestorów realizowała zyski chcąc polepszyć swoje bilanse (tu chodzi oczywiście głównie o fundusze inwestycyjne, które chcą się pokazać z dobrej strony u swoich uczestników).
    Po drugie - trochę uspokoiła się sytuacja w Europie i nie było tak silnego parcia na ucieczkę w bezpieczne aktywa jakim jest złoto.
    Po trzecie - wystąpiły trudności z płynnością w operacjach bankowych i w takim przypadku gotówka a zwłaszcza amerykański dolar stał się bardzo pożądaną walutą, którą nota bene można było uzyskać sprzedając złoto i inne kruszce (które są przecież rozliczane w dolarach).
    I wreszcie po czwarte - umocnienie amerykańskiej waluty, co spowodowało wzrost cen złota i innych kruszców w innych walutach (patrz notowania choćby w Polsce), a to z kolei spowodowało zmniejszenie zakupów.
    Oprócz tego były również pewne sygnały techniczne (o czym pisałem w swoich komentarzach) świadczące o konieczności wystąpienia choć płytkiej korekty. Nie ma tak, że coś nieprzerwanie rośnie bez zdrowej korekty - takie są prawidła rynków ;)

    To prawda, że teraz szlak wytycza złoto. Inne kruszce nie będą podążały inaczej niż ono wskaże. Możliwe, że z upływem czasu złoto będzie coraz bardziej postrzegane jako surowiec (metal), podobnie jak stało się ze srebrem.

    Nie, problemy zwłaszcza w Europie się nie skończyły, a tego dowodem mogą być ostatnie informacje. Ważne jeszcze co będzie w Chinach i Indiach, bo w obecnym czasie, to są najpoważniejsi gracze na rynku fizycznego złota.
    Mam nadzieję, że moja odpowiedź była satysfakcjonująca...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25826

    Witam,
    Zacznę od informacji...
    Z różnych powodów musiałem ograniczyć swoje wpisy na forum oraz emisję komentarzy i taki stan rzeczy może się niestety, a może stety ;) przedłużyć. Jeżeli kogoś to rozczarowało lub czuje się zawiedziony jest mi niezmiernie przykro, ale na niektóre rzeczy po prostu nie mamy wpływu, a tak się stało w moim przypadku.
    To tyle wyjaśnienia, a teraz krótkie info.

    Złoto znalazło się w dość ważnym miejscu. Blisko oporów, które o ile pokona... to będzie otwarta droga do dalszych wzrostów. W przeciwnym wypadku nastąpi odwrót i spadki poniżej poziomu 1600 $/oz.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25879

    Witam,
    Kruszce podnoszą głowę :) To zapewne ucieszy posiadaczy :)
    Złoto przebiło poziom 1700 $/oz, a srebro dzisiaj wyceniano na 33,5 $/oz.

    A w kraju i prawie całej Europie ogromna konsternacja w związku z porozumieniem ACTA...
    To co teraz nie będziemy nawet linkować????
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25883

    strach sie bac ;)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25924

    W zasadzie to nie na temat wątku, ale chyba warto napisać parę słów.
    Tak Valkiria... aż strach się bać. Patrząc na to co ma spotkać tego angielskiego studenta, można zwątpić we wszystko, a szczególnie... w swój kraj i instytucje w nim funkcjonujące. Facet nic nie zrobił niezgodnego z prawem UK, a zostanie deportowany do USA, a tam co najmniej 10 lat do odsiadki... Jedyne co mnie zadziwia, to fakt, że tylko w naszym kraju doszło do wyrażenia niezadowolenia w takiej skali.
    Powiem tak, jak nie wiadomo o co chodzi to z pewnością chodzi o...kasę, duuużą kasę, tak dużą, że aż niewiarygodną. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o ograniczenie wolności, bo to i tak się dokonuje na naszych oczach. Ograniczenia takie są wprowadzane wszędzie i na każdym kroku, monitorowanie zachowań obywatela jest przecież na porządku dziennym. Proszę choćby poszukać rzetelnych informacji na temat tzw. inteligentnych liczników, o których wprowadzenie zabiega UE czy choćby przeczytać ten artykuł: www.bankier.pl/wiadomosc/Uniewazniono-ko...iczach-2478703.html.
    W przypadku ACTA chodzi o interes karteli i korporacji oraz umocnienie monopolu i możliwość niszczenia konkurencji, a zwłaszcza tej nie popartej kapitałem, która zagrażałaby tym pierwszym. W konsekwencji ucierpi gospodarka i przeciętni obywatele, bo innowacyjność, która i tak ostatnio jakby osłabła, zostanie ograniczona do minimum, a w dodatku będzie ściśle kontrolowana nie inaczej jak właśnie przez korporacje.

    Co do wątku, to w tradycyjnym miejscu pojawił się kolejny tekst (z ostatniej niedzieli). Jak na razie wszystko wygląda nieźle i idzie w ustalonym kierunku. Mimo to zalecana duża ostrożność. Jedna informacja i... boom ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #25926

    Brak protestów w innych krajach da się też wytłumaczyć - brak informacji jak u nas co do skutków, a także w przypadku Zachodu większa innowacyjność i poziom życia. Tak naprawdę to własnie Polska jako duży kraj na dorobku najbardziej na tym ucierpi. I oczywiście nie chodzi tu o sam internet, ale o wszystkie inne dziedziny życia. Nie mówiąc już o zgodzie na ekstradycję obywateli RP do innych krajów na podstawie podobnych zarzutów jak w UK odnośnie tego biednego studenta... Smaczku sprawie dodaje to, że USA nie zezwala na ekstradycję swoich obywateli oraz to że na jej terenie ACTA pradopodobnie obowiązywać nie będzie.

    ACTA to koń trojański amerykańskich korporacji. Sam sposób procedowania nad tą umową (przez lata tajny), jak i sposób upchnięcia jej przez Polskę podczas naszej prezydencji do porządku obrad PE pozostawia wiele do życzenia. Dość, że procedowano ją w Komisji Rolnictwa i Rybołóstwa pod przewodnictwem posła Sawickiego (notabene tego samego, który o ile dobrze pamiętam tak bronił roślin modyfikowanych genetycznie i takiej żywności), a głosowano w PE jako jakąś tam ustawę z kolejnym numerem bez nazwy ACTA. Jednym słowem przepchnięto ją tylnymi drzwiami i za pomoca prostych trików-praktyk unijnych stosowanych podczas głosowań. Tak jak stwierdził nad wyraz szczerze poseł Migalski - głosowali tak jak ich poseł sprawozdawca, nie wiedząc co tak naprawdę głosują... A tłumaczenia ze strony naszego rządu w stylu: ACTA nic nie zmienia oraz że nasze prawo już posiada wszystkie te regulacje jest wręcz śmieszna i obraźliwa dla przeciętnie inteligentnego człowieka. Zresztą skoro już mamy takie zapisy w swoim prawie to po kiego diabła nam ich powielanie przez przepisy ponadnarodowe? Najbardziej mnie jednak ubawiło stanowisko polskich organizacji "broniących" praw artystów - wg. nich dzięki ACTA dorobek naszych twórców będzie wreszcie chroniony za granicą... No niesamowite, pytanie tylko przed kim? Poza kilkoma zespołami muzycznymi i to dość niszowymi, grami komputerowymi (które i tak na zachodzie każdy kupuje za połowę dniówki albo i mniej), to nie bardzo wiem przed kim mamy się chronić, chyba przed samymi sobą!

    I jeszcze jedno, gdzieś ktoś napisał że ACTA załatwi nas jeśli chodzi o wydobycie gazu łupkowego, bo taką technologię mają tylko USA i bez nich tzn. ich "pozwolenia" nawet mając odpowiednie wyposażenie nie będziemy mogli nic wydobyć, bo będzie to nielegalne...
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25927

    Jeszcze na koniec rysunek satyryczny, który dość dobrze obrazuje pułapkę jaką może być ACTA:

    Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25929

    Dzięki Borsuk za to co napisałeś:) Szczerze mówiąc, to liczyłem na Twój głos :) Satyra extra :))
    Właśnie to jest najgorsze, że nikt z tych co powinni nie wyjaśnił istoty sprawy, a zagrożenia są naprawdę zajebiste. Wczoraj w TV w 2. części programu Lisa bardzo dobrze ujął całość problemu jakiś muzyk (niestety nie znam nazwiska) i w odróżnieniu do Hołdysa wcale nie zasłaniał się prawem autorskim do swojej twórczości. Przykład z babcią, która nie otrzyma zamiennika drogiego lekarstwa był naprawdę powalający - patrz satyra.
    Ja tylko chciałbym jeszcze na jedno zwrócić uwagę. Buta i arogancja władzy (nie tylko u nas) jest zaiste zastanawiająca. Rządzący myślą, że wszystko im wolno... Nie chciałbym być źle zrozumiany, ale... to kiedyś się skończy!
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 2 miesięcy temu #25932

    W internecie poprawnym politycznie jakoś głucho na temat dzisiejszych protestów w Gdańsku i Sopocie oraz rozbicia ich przez siły policyjne... Przypomina się Marsz Niepodległości i brutalne ataki PO-licji na niewinnych ludzi. Oczywiście w mediach okrzyknięto uczestników Marszu bandytami itd., a próbowano wybielać niemieckie bojówki. Cóż na filmikach nakręconych wówczas widać niemieckich zadymiarzy z pałami, kastetami, toporkami itd. Skopanego Polaka sąd skazał na karę więzienia, bo uwierzył na słowo policjantowi i nie dopuścił jako dowodu filmu ze zdarzenia, na którym widać było jak policjant go zaatakował bez powodu, a nastepnie leżącego kopał. Natomiast niemieckich lewaków polski sąd właśnie uniewinnił... Ciekawe czy oddali im broń, którą znaleziono w lokalu Krytyki?

    I jeszcze na temat dzisiejszych protestów w sprawie ACTA: niezalezna.pl/22673-gdansk-policja-rozpedzila-protest
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 1 miesiąc temu #25941

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 1 miesiąc temu #25942

    Widzę że poruszamy się po tych samych stronach ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 1 miesiąc temu #26020

    Witam,
    Ukazał się kolejny komentarz. Na rynkach poprawił się sentyment do ryzyka i kruszce dostały lekko po łapkach. Sprawa Grecji, to w najbliższym czasie ziarno, z którego wszystko może jeszcze wyrosnąć. Negocjacje w sprawie redukcji długów się przedłużają i to jest element niepokojów. Niemniej metale szlachetne z tego powodu nie chcą rosnąć. Podejrzewam, że rynki (zwłaszcza europejskie, bo Ameryka prawie cały czas do góry) były już tak wyposzczone brakiem wzrostów, że postanowiły trochę ugrać na fali dobrych danych. Tradycyjnie ważne jest co robią wielcy kontraktowcy.

    Na forum pojawił się artykuł o kupnie złota. Ja już wcześniej przestrzegałem przed okazyjnym traktowaniem takich zakupów. Jest wiele sposobów oszustwa kupujących i dlatego zalecam (jak zawsze!) ostrożność w zawieraniu takich transakcji.

    PS.
    Borsuk, nie pierwszy i chyba nie ostatni raz :)
    O ACTA pewnie nie raz jeszcze będzie głośno, na razie podpis złożono, a teraz mają trwać... konsultacje;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 1 miesiąc temu #26243

    Dwa tygodnie i... dużo się przez ten czas nie zmieniło.
    W nawiązaniu do mojego ostatniego komentarza, zamieszczonego w tradycyjnym miejscu, Grecja uzyskała pomoc finansową - co było do przewidzenia. Zatem nie zbankrutuje w marcu, ale...
    Dzisiaj rynki dały sygnał co sądzą o ratowaniu tego kraju. Giełdy na minusach, a ceny kruszców do góry. Wielu szacownych fachowców zastanawia się czy jeszcze warto tracić i czas i pieniądze podatników. Wybory we Francji, a później w Niemczech nie sprzyjają podejmowaniu drastycznych decyzji. Z tego też powodu jeszcze nie czas na bankructwo.
    Złoto dzisiaj przekroczyło poziom 1750 $/oz, a srebro 34 $/oz.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Inwestowanie w Au 12 lat, 1 miesiąc temu #26292

    Zgodnie z ostatnim komentarzem (treść w wiadomym miejscu :) jutro dość istotny dzień dla rynków. Jak dobrze pójdzie z LTRO, to niedługo świeży pieniądz zasili giełdy. Zacznie się zasysanie aktywów takich jak akcje, surowce i metale szlachetne. Już teraz widać tego efekty po cenach kruszców: złoto coraz bliżej bariery 1800 $/oz, a srebro dobiło do 37 $/oz.
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.33 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information