Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald.

    • Offline
    • Oklaski: 9

    Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19103

    Witam,

    Od zawsze moim marzeniem byl zakup 20zł Szlak Bursztynowy.
    Teraz kiedy obserwuje aukcje widze ze spada on powoli w dol.
    Czy myslicie ze jeszcze powinienem sie wstrzymac z zakupem czy nizej juz nie poleci?
    Zalezy mi na jak najnizszej cenie z wiadomych przyczyn - nikt na pieniazkach nie spi :)

    I jeszcze pytanie odnoscie Grunwald Ag elipsa.
    Myslicie ze powtorzy sie sytuacja jak chocby z Twardowkim ktorego juz mozna kupic duzo taniej niz w poblizu daty emisji [mowie o allegro bo z Kolekcjonera nie korzystam]czy jednak moneta ta wzbudzi zainteresowanie na dzien dobry i pojdzie odrazu w gore? To dosc wazne bo 80-85zł to dosc duzo jak za taka lustrzaneczke. Jelonek i jeze taniej wychodzily ;P

    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19104

    Jelonek i jeze taniej wychodzily.
    Tak tylko to bylo 1996 i 1997

    Szlak Bursztynowy juz chyba zbyt wiele nie spadnie.

    Grunwald przy 60 000 nakladzie nawet jesli w pierwszym momencie pojdzie w gore to w krotkim czasie cena powinna powrocic do emisyjnej. W perspektywie powiedzmy 10 lat jest to napewno moneta warta zainteresowania jesli chodzi Ci o lokate kapitalu z mysla jakiegos tam zysku w przyszlosci.

    Tendencja spadkowa nie bedzie trwala wiecznie (mimo calego balaganu jaki zafundowal nam NBP)

    Jesli NBP nie zmieni zapowiadanych na 2011 nakladow to w przyszlym roku bedziemy mieli przelom i ceny zaczna rosnac.
    Byc moze nastapi to jeszcze pod koniec tego roku,ale tak naprawde to nikt niczego nie moze zagwarantowac.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19105

    Mowisz ze grunwald moze isc ciut w gore ale i tak wroci do ceny emisyjnej.

    Mi chodzi raczej w druga strone ;)
    Czy da sie go po emisji kupic taniej na allegro czy odrazu poszybuje w gore.

    Apropo Szlaku to szacujesz do ilu oplaca sie go kupic?

    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19106

    Witam, już ktoś kiedyś pytał " kiedy kupic Szlak Bursztynowy "
    Obserwuję tą monetę i jakieś 2 miesiące temu można ją było kupic już za 1020 - 1050 zł, teraz widac ze cena tej monety poszła trochę w górę, jakieś 100 zł.

    Pozdr.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19107

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19108

    MajkelPce napisał:


    Apropo Szlaku to szacujesz do ilu oplaca sie go kupic?

    Oplacalo to sie go kupic po emisyjnej w 2001 sprzedac jak stal 3000 zl a teraz odkupic za 1000 ;)

    A ile jest naprawde warty to kwestja indywidualna
    sa tacy co nie wydali by na niego nawet 300zl bo ich kreci kolekcjonowanie czegos innego np. niemiaszki :) i tu usmiech do Borsuka.
    Sa tez tacy przeciez co placili za niego 3000 zl i dzisiaj pewnie placza.
    Jak Ci sie podoba masz kase to kupuj jesli to jest to co zbierasz co sprawia Ci frajde to jest to dobry moment bo taniej raczej nie bedzie.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19111

    jak to trafnie ująłeś MajkelPce "nikt na pieniazkach nie spi" - a ja w szczególności mając na utrzymaniu 5 osobową rodzinę i zarabiając tyle ile zarabiam. Cóż hobby kosztuje a numizmatyka zwłaszcza / nie mówiąc o sztuce i prawdziwych antykach ale to już nie ta półka /. Jeśli chodzi o grunwald i kłuszyn to wydam te 200zł na te monety bo po prostu mi się podobają i chcę je mieć, nie ważne czy na alledrogo czy w e-sklepie po prostu je kupię / na pewno nie w kolekcjonerze - wolę przepłacić :) / pomijając to że szarpnie to mój budżet dość mocno. Jesli masz kasę to kupuj i Szlak i Grunwald, taniej jak będzie to nieznacznie ale potem może być już tylko drożej :) .
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19121

    Udalo mi sie kupic Szlak Bursztynowy - 1035zł na allegro + 15 wysylka ubezpieczona.
    Wiec mysle ze cena ok. Oczywiscie za menniczy.

    A co do Grunwald i Kłuszyn nadal nie moge podjac decyzji. Cos mnie odpycha od tych monet.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19122

    No to calkiem przyzwoita cena jak za monete ktora jeszcze nie tak dawno sprzedawala sie po 3000zl ;)

    A co Cie odpycha od Grunwaldu i Kluszyna elipsa ?
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19124

    Valkiria napisał:
    A co Cie odpycha od Grunwaldu i Kluszyna elipsa ?


    Dokladnie tak.
    Lubie miec swoja kolekce ladnie ulozona na paletkach zebym na wszystko mial wglad.
    A tych elips nawet nie bede mial gdzie wsadzic.
    I cena wydaje mi sie dosc duza jak za monete ktora dopiero wychodzi.

    A wracajac do szlaku:

    allegro.pl/item1085527812_20zl_szlak_bursztynowy_2001r.html

    Czy moneta z tej aukcji nie byla czyms czyszona?
    Wydaje mi sie jakas za jasna z elementami az czarnymi np. napis.

    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19126

    mysle ze te elipsy beda zapakowane w kwadratowe pudelka takie same jak malarze , historia jazdy polskiej wiec nie ma problemu
    paleta z kwadratowymi otworami zalatwia sprawe.

    a jesli chodzi o ten szlak to moze zdjecie tak przeklamuje.

    wracajac jeszcze do Grunwaldu tak cena wysoka ale to polityka NBP i wspanialego systemu kolekcjoner ;)
    jedynym "pocieszeniem" jest to ze wszyscy musimy zaplacic taka sama cene i jest szansa ze cena nie spadnie ponizej emisyjnej.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19127

    Co do spadku ponizej ceny emisyjnej.
    Kupujacy w kolekcjonerze napewno placa tyle samo.
    Ale kupujacy na allegro nie.
    Tam sprzedaja firmy ktore kupuja od banku taniej te monety.
    Dlatego nigdy nie kupie nic w kolekcjonerze bo po co.
    Lepiej nawet na "przedsprzedazy" na aukcjach wieloprzedmiotowych.
    ZAWSZE jest taniej.

    A co do kwadratowych kapsli - Expo 2005 wachlarz - tego nie zrobili w kwadracie a napewno lepiej byloby przyjete niz w tym czyms w czym sie znajduje. Wiec ja juz sam nie wiem co nbp wymysli. Moze zrobia kapsel elipse i bedzie padaka stulecia :dry:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19128

    wlasnie o to chodzi ze firmy nie kupuja juz taniej :)
    i to jest chyba jedyny plus kolekcjonera.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19129

    Niestety ale w to nie uwierze.
    Wiec wytlumacz mi jaki jest sens (zakladajac ze nie kupuja od NBP wczesniej) wystawienia np 450szt Twardowkiego przez jedna z Polskich firm numizmatycznych na allegro na licytacje ktora konczy sie duzo taniej niz cena emisyjna. Myslisz ze tak poprostu dokladaja do interesu?
    :unsure:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19132

    zarabiaja na kosztach przesykli 450 x 7zl = 3150zl ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19133

    Niestety ale nie zrozumialem. Mozesz sie rozpisac jak to wyglada?:)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19134

    daj linka do tych aukcji ponizej emisyjnej to Ci napisze ile dokladnie zarabiaja na jednej monecie.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19135

    Oj nie mam linka do tego ale Twardowki 57,06 + 6zł wysylka priorytetowa.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19136

    duze firmy sprzedajac nawet po cenie emisyjnej zarabiaja spore pieniadze na kosztach przesylki powiedzmy ze na jednej sprzedanej sztuce zarabiaja 5 zlotych na czysto to po sprzedaniu
    1000 sztuk maja 5000zl
    zobacz ile emisji mamy w roku i pomnoz to razy 5000zl a zobaczysz o jakich pieniadzach jest mowa a powiem Ci ze duza firma sprzedaje sporo wiecej niz 1000 monet i tak co miesiac ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Inwestycja AG, Szlak bursztynowy i Grunwald. 13 lat, 10 miesięcy temu #19137

    Jak moga zarabiac 5zł na wysylce skoro pobieraja od kupujacego 6zł za priorytet.

    Wysylaja monety w 2 kopertach babelkowych co juz daje z 60 gr minimalnie bo sa to dosc duze koperty do tego oplata na poczcie okolo 4,50 to daje 5,10 czyli zarobku maja kolo 90gr na paczce nie liczac tasmy,kartonikow,stempelkow itd.

    Wiec ja czegos nie rozumiem.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information