Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecacie?

    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecacie? 16 lat, 1 miesiąc temu #2037

    Witam,wyjątkowo zadam pytanie nie jako kolekcjoner,tylko jako inwestor.
    Chciałbym troche zainwestowac w monety(obojetnie jakie,euro,nasze kolekcjonerskie,złoto,srebro...),tak na okres:
    a)3 lata
    b)5 lat
    c)12 lat
    Co mi poleceie?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2052

    Moim zdaniem dobrą inwestycją są nasze monetki kolekcjonerskie, tyle że te co wyszły w małych nakładach i z oceną PR70.
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2065

    Ja napiszę kilka słów o inwestycji, o której niewiele się mówi, a mysle ze jako inwestycja długoterminowa naprawdę warto.

    Chodzi o woreczki mennicze monet obiegowych. Głównie mam tu na mysli monety 1 groszowe.

    Woreczki 1 groszówek z lar 1990-92 kosztuja kilkaset złotych. Jesli ktoś kilkanaście lat temu zaopatrzyl się w niego po cenie \"okoloemisyjnej\" tzn okolice 1zł (bo tyle nominalnie wart jest woreczek) zarobił nie mało.

    Jesli kupujemy woreczek w banku to jest to zwyczajna wymiana,1zł za woreczek. Wkład fnansowy praktycznie żaden. Zakupione worki do szafy na 10 lat i kilkuset procentowy zysk murowany.

    Jeśli chodzi o strsze worki ro polecam 1 groszówki z 2006 roku, cena za sztukę 12-14 zł, ale nakałd monet najniższy od kilku lat. Poza tym polecam worki z lat 2007 i obecne 2008 po cenie okołoemisyjnej, nawet jak nakałd jest kosmiczny to za kilka lat możemy zarobic na tym krocie, a nawet jeśli nie krocie to napewno nie stracimy.

    Ja po świętach zabieram się za systematyczne kupowanie worków, planuję kilka sztuk z 2006 roku i po kilkanaście z 2008 oraz 2007.

    To jest długoterminowa inwestycja z małym wkłądem finansowym.

    Jako krótkoterminową np 3 lata polecam 2 warianty, które uważam za dośc pewne.

    - niskonakałdowe sreberka, któe jeszcze nie poddały się spekulacjom: myslę tutaj o monetach francuskich, zwierzakach ukraińskich i białoruskich.

    - 2 euro okolicznościowe o dośc niskich nakałdach, które jeszcze są w przystępnych cenach: np. 2008: LUksemburg, 2007: LUksemburg, traktaty Finlandia, POrtugalia, Finlandia, 2006: LUksemburg,<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/21 09:28
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2067

    Ciekawy pomysł z tymi obiegówkami ale mam pytanko, czy euro nie wpłynie na cenę tych worków??
    Bo skoro to jest inwestycja na min 10 lat to już będzie sporo po wprowadzeniu euro
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2069

    MYślę, ze wpłynie ale pozytywnie podniesie jeszcze ich wartośc, takie jest moje zdanie.
    Nie jest to moze dobre porównanie, ale coraz większe zianteresowanie jest obecnie monetami PRLu, a przez długi czas uznawano je za złom. Tak smao może by z workami obiegówek
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2070

    To moze inwestowac w kolekcjonerskie PRL?Zlote i srebrne.tylko ktre monety konkretnie?
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2071

    myślałem bardziej o okolicznościowych i obegowych w dobrych stanach, poza tym jeśli chodzi o PRL to uważam że srerbne próby i próby niklowe to dobra inwestycja
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2072

    A jakie one moga przyniesc zyski?
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2100

    Więc narazie mamy to:
    1.Worki obiegowe grosików

    2.Okolicznosciowe Euro:
    a)2008-Luxemburg
    b)2007-Luxemburg
    c)Traktaty-Finlandia,Portugalia
    d)2006-Luxemburg
    Widze ze sa tanie na allegro.

    3.Kolekcjonerskie:
    -Euro
    Te zwierzaki to troche za drogie :)

    Jaki zysk moga przyniesc okolicznosciowki euro i kolekcjonerskei euro?

    Aha,tak pomyślełem o mojej kolekcji sreberek i tak mysle czy nielpeij by teraz uzupelnic monty kolekcjonerskei z seri zwierzeat,bo sa tansze o kilakset zlotych niz wczesniej.Co o tym sadzicie?

    Moze Mieszka i Dobrowka bd dobar tez?<br><br>Edytowany przez: warszawa24, w: 2008/03/23 17:09
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2103

    Mieszko i Dąbrówka z PRLu to dla mnie jedna z piękniejszych monet jakie wogóle zostały w XX wieku w POlsce wyemitowane. Nakąłd ok. 100.000 a więc naprawdę niewielki. Ja bym na ślepo postawił na te monetę. Są jeszcze okzje gdzie można za trochę ponad 130-150zł kupic monetkę w doskonałym stanie.

    ps. Obserwujmy obiegówki okresu PRL, z każdym rokiem cena monet w dobrych stanach wzrasta.

    Jaki zysk mogą przynieśc okolicznościowe 2-eurówki???
    Myśle, ze te \&quot;niskonakładowe\&quot; kupowane teraz po 15-20 w perspektywnie 3-4 lat mogą dac spokojnie ok. 400% zysku.
    Przykjładem jest okolicznościówka Finlandii, wyemitowana w nakładzie ok. 1 mln sztuk. Pamiętam jak można ją było kupic za ok. 25-30zł po emisji, dziś ponad 100zł w KT.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/23 20:50
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2110

    Aha,dzieki.
    A co z naszymi monetami kolekcjonerskimi,sa teraz tansze niz pare mies temu,niektorym cena juz wraca do tych starych,moze np na 5 lat w nie zainwestowac?
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2112

    z obecnych monet polskich ja osobiście poleciłbym: Łódzkie getto, Haczów, Toruń, i kilka 10zł w nieskich cenach np Łaski, wojna,

    MOżliwości jest naprawdę duzo trzeba tylko rozsądnie do tego podejśc. Njabezpiecznije jest połączyc kilka źródel inwestowania np polskie + zagraniczne z różnych krajów.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2116

    Dzieki za wszytsko,teraz biore sie za zakup kilku wsochdnich monet.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2123

    Aha,czy mam zakupic 1 Rublówki z zwierzkami CuNi o nakladie 5000 czy te srebrne 20 o nakladzie 20000 bajki swita?Prszoe o pilna odp
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2128

    MYślę, ze pewniejszą będą zwierzaki
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2129

    Ok,dzieki.Widzę ze zwierzaki sa 1 rublowe i sa tez 20.Ktore wziac?<br><br>Edytowany przez: warszawa24, w: 2008/03/24 20:53
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2134

    żalezy na któe CIę obecnie stac. Musisz sam zdecydowac, nie mozesz liczyc w 100% na kogoś, bo jak cos nie wypali możesz miec do mnie czy do kogoś pretensje, ja moge podpowiadac, ale nei decydowac do samego końca:)
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2135

    Wiem,spoko nic takiego nie bd,kasa jest,tylko ktore dadza wiekszy zysk?
  • Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat, 1 miesiąc temu #2136

    ja wychodzę z załozenia, ze lepiej za cene np. 220zł (sowa) kupic kilka sztuk 1 rublówek niż 1 20 rubli. Dlaczego. ??? Z każdym rokiem cena i tej i tej powinna rosnąc, ale % zysk po zsumowaniu powinien byc większy na monetach 1 rublowych .
    To jest tylko moja opinia.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Inwestycje długo i krótko terminowe-co polecac 16 lat temu #2489

    Ok jeszcze tylko jedno pytanie.
    Tak myslem nad monetmi okolocznosciowymi 2 euro i wg tego co przeczytalem na forum to beda one kiedys drozsze,moze jak wejdziemy do strefy euro walutowej to ludzie bd zbeirali 2 euro wiec one bd drozsze bo bd duzo chetnych,wiec moze by w je zainwestowac?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information