Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Obiegówki IIIRP

  • Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2414

    Temat obiegówek IIIRP plątał się tu i tam, więc postanoiwłem stworzyc nowy aby pisac o nich tu w jednym poście.

    Oto kolejne doowdy na to, lokowanie kapitału w woreczkach 1-groszówek jest wysoce opłacalne. (przypomne, ze cena nominalna worka to 1zł)

    1 grosz 2002 75zł
    allegro.pl/item334850232_1_grosz_2002_worek_menniczy.html

    1 grosz 2003 65zł
    allegro.pl/item334847561_1_grosz_2003_worek_menniczy.html

    osobiście jeśli miałbym polecici to rocznik 2006, cena obecnie ok 13-15 zł, a nkład najniższy od kilku lat. 184 mln. ( w porównaniu do 2005 gdzie było 375mln.)<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/04/04 21:26
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2440

    Witam

    Mam pytanie odnosnie takiego wzrostu ceny woreczka jednogroszowek. Bo o ile przy monetach kolekcjonerskich jest to logiczne o tyle tutaj... moze ktos wyjasnic, dlaczego tak zyskuja?

    No i jeszcze jedno, jesli pojde do oddzialu pko i poprosze o woreczek jednogroszowek to bez problemu go dostane??

    Dzieki
    Pozdrawiam
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2444

    Też się nad tym fenomenem zastanawiałem, jak zobaczyłem cenę kilkuset złotych za worki groszówek z początku lat 90-tych to aż mnie zamurowało.

    W PKO nie wiem czy dostaniesz, ale w NBP jak kasjerka ma lepszy dzień to kilka sztuk można nabyc.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2465

    Tylko tez trzeba zważyć na godzinę pójścia. Ja byłem raz w NBP w Krakowie o godzinie 9 to powiedziała mi w kasie, że limit na woreczki 1 gr został na dany dzień wyczerpany. Poszedłem wieć w inny tydzień zaraz po 8 i dostałem 5, a przedemną jakiś \&quot;inwestor\&quot; z 15 woreczków skrobnął.
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2507

    Jako inwestycja długoterminowa to mysle, ze nawet worki 2007 i 2008 kupowane po cenie nominału będa dobra inwestycją.
    Za 20 lat moga być naprawdę dużo warte:)A wkąłd finansowy naprawdę minimalny
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2567

    To jest chyba uzależenienie:). Wczoraj odebrałem 5 worków groszówek z 2006 roku a dziś zamówilem kolejne 10:). Nie wiem czy nie zamówię jeszcze kolejnych. Jak patrzę na ceny worków np z 2002-03, któe jeszcze pół roku temu kosztowały po 20zł a dziś po 70zł to aż się oko cieszy.
    Argumentem za 2006 rokeim jest to, że wybili ich tylko 184 mln, jest to więc njaniższy od 10 lat nakąłd. Inwestycja powinna się zwrócic szybciej niż mysle. Oby tak było, bo chce zamrozic w tym jeszcze kilka złotych
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2569

    takie pytanie z ciekawosci: wy te woreczki dostajecie jako osoby fizyczne? E.g idziecie do okienka w NBP/innym banku, prosicie i kasjerka wam wydaje?

    Czy dzialacie jako firmy w tym niecnym procederze zarobienia 200 zlotych przez 20 lat;P?

    Zawsze mnie to ciekawilo:)

    Co do samego tematy: fenomen po czesci faktycznie jest. Ale wcale nie taki wielki. Wiadomo, ze skoro niektore monety obiegowe z PRL-u sa sporo warte, to po wejsciu do euro niektore monety IIIRP tez beda \&quot;duzo\&quot; warte:)

    Btw: odstapi ktos po jednej monecie z 2007, 2008 w stanach mennicznych? Brakuje mi w kolekcji:P<br><br>Edytowany przez: matekm, w: 2008/04/10 10:57
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2574

    Piotr_k84 napisał:
    Jako inwestycja długoterminowa to mysle, ze nawet worki 2007 i 2008 kupowane po cenie nominału będa dobra inwestycją.
    Za 20 lat moga być naprawdę dużo warte:)A wkąłd finansowy naprawdę minimalny


    Rozumiem, że tego rocznika w cenie nominalnej nie dostanę w okienku NBP, więc pozostaje tylko allegro?
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2594

    2008 dostaniesz bez problemów, a 2007 no nie wiem, moze jakieś się jeszcze ostały.
    Matekm, masz rację obiegówki te będa z każdym rokiem zyskiwac na wartości, zwłaszcza jeśli będa w workach. Ja np jak dorwe mennicze stany poszczególnych nominałów to wkłądam do holderka albo jakiegoś innego cuda w paczuszki i za moje wnuki będą sprzedawały rzadkie mennicze stany:):):):):) Tak jak my teraz kupujemy IIRP.

    Ten neicny proceder jak to nazwałeś można wykonywac jako oosba fizyczna (ale dla 200zł przez 20 lat bym sobie głowy nie zaprzątał) POmnóz to razy ileśset woreczków.
    Z reguły 5 sztuk można w okineku NBP dostac

    Groszówek z rocznika 2006 mam juz 15 woreczków i zastanawiam się nad kupnem kolejnych. W końcu najrzadszy rocznik od kilku lat<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/10 23:07
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2655

    Piotr, natknąłem się na Twój nick na aukcji z woreczkami z 2006 roku... widzę że hurtowo je kupujesz :))
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2658

    2006 kupiłem już 25 sztuk i może kupie jeszcze trochę, bo to jedne z lepszych roczników do inwestowania, cena ok 11-12 zł/sztukę jest teraz niemalze promocyjną. Odkłądam je na kilka a może kilkanaście miesięcy. 2006 ma tylko albo aż 184 mln nakałdu więc w porównaniu do innych jest prawie 2x niższy.
    Jeśli nie wołają, stracic sie nei straci bo niżej napewno nie spadną można tylko zyskac.

    Zerknij np na worki 1 groszówek z 2002-03 roku. Jeszcze 3-4 miesiące temu schodizły po ok 30 zł, dziś 60-70 zł.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2670

    ja mam 5 sztuk woreczkow (1gr z 2006r) i 50szt(1gr 2007)

    mało ale zawsze to coś
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2672

    Z tego co widze to nawększe zyski sa na groszówkach, przede wszystkim 1 oraz 2 i 5. Jest opczywiście kilka worków, któe też swoje ceny osiagaja, np 20grószówki z początku lat 90-tych.

    Ja jednak nadal uważam 1 groszówki z 2006 roku jako jedną z lepszych lokat.

    DObrymi są tez worki z początku lat 90-tych lecz na to trzeba juz miec większa gotówkę:)<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/13 18:06
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2675

    Piotr, z roku 2006 warto kupować woreczki 1 gr czy woreczki z innymi nominałami także?

    właśnie looknąłem i 1 gr z 2006 mam kilka woreczków... tylko nie wiem nawet skąd hehe
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2679

    Niby 5 groszówki maja niezły nakałd ale z tego co obserwuję to 1 groszówki dają % największe zyski. CIekawe dlaczego inwestorzy upatrzyli sobie właśnie je:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2680

    a co tam... kilka z 2 gr 2006 też kupiłem...
    a oprócz woreczków w rolkach też kupujesz?
    ja trochę rulonów/rolek mam... z 2006 też
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2681

    rolki z reguł schodzą taniej niż worki to monety zebrane z obiegu. Jak masz wybór to tylko worki
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2686

    wiem że taniej... ale jak ktoś sprzedaje za grosze rolki to jak nie kupić hehe... np kupiłem 10 rulonów w zgrzewce z 2006 r za 12 zł :)
  • Odp:Obiegówki IIIRP 16 lat temu #2756

    no to jak za taką cene to warto.

    Mi paczka przyszły dziś kolejne worki z 2006 roku 1 groszówek. Czekam jeszcze na jeden rzut 10 worków i komplet:):). Fajnie wygląda tyle worków razem. A teraz spokojnie położyłem je w pudełko kartonowe, do szafy i niech zarabiają na siebie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 12 miesięcy temu #3202

    Ja mam nadzieję że i parciaki po wakacjach powrócą do ceny \&quot;normalnej\&quot; 350 - 420 zł takie kiedyś ceny królowały. Teraz zaledwie 150 - 160 zł za parciaka. Odsłon jest bardzo mało co oznacza że ludzie zrobili \&quot; sobie wolne\&quot; więć i najprawdopodobniej po wakacjach powrócą trendy wzrostowe. Worków trochę poskupywałem - miły widok kiedy jeden na drugim - \&quot;urzędują \&quot;
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information