Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Grading teraz czy poczekać

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Grading teraz czy poczekać 16 lat temu #2826

    Witam wszystkich serdecznie.
    Uzbierałem trochę monet i stanąłem przed pytaniem:
    Czy oddać do gradingu teraz czy za jakiś czas???
    Wiadomo, że monet do grobu nie zabiorę, więc kiedyś z nimi się rozstanę - nie da się ukryć że jest to też inwestycja. Może część będę musiał sprzedać za rok, bo zmuszą mnie okoliczności. Część będę trzymał dla dzieci (szkoła, mieszkanie...).
    Napiszcie co o tym sądzicie. Może poczekać aż pojawi się więcej firm gradingowych?
    A może wybuchnie jakaś afera z GCN i ich grading będzie bezwartościowy?
    Mam też na myśli parę konkretów: serię Zwierzęta świata posiadam w kilku egzemplarzach (niektóre ogradowane) - czy ogradować resztę?
    A co z 2zł NG - otworzyć woreczki i ogradować czy zachować tak jak jest?

    Zapraszam do dyskusji i liczę na rzeczowe porady.
    Pozdrawiam wszystkich.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading teraz czy poczekać 16 lat temu #2828

    ja odpowiem tak... jak czytałeś tu artykuły o gradingu i nie tylko tu... to wiadomo, że nie można im ufać... stan podają jak im leci, zależnie od pogody i humoru... już nie mówiąc o podmienianiu monet... dajesz w dobrym stanie, na gradingu podadzą wysoki stan a w środku włożą monetę w gorszym stanie...

    już nie mówiąc o... oszustwie - łagodnie to oceniając - wkładaniu do gradingu fałszywych podrobionych/kopii monet... a te co wysyłasz biorą sobie...

    chyba że masz dojście i możliwość gradingowania w firmie zagranicznej.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Grading teraz czy poczekać 16 lat temu #2830

    sderrek napisał:
    to wiadomo, że nie można im ufać... stan podają jak im leci, zależnie od pogody i humoru... już nie mówiąc o podmienianiu monet... dajesz w dobrym stanie, na gradingu podadzą wysoki stan a w środku włożą monetę w gorszym stanie...

    już nie mówiąc o... oszustwie - łagodnie to oceniając - wkładaniu do gradingu fałszywych podrobionych/kopii monet... a te co wysyłasz biorą sobie...


    Gdzieś czytałem, że ktoś wysłał im monetę z Bolesławem Chrobrym zlotą z 1925 a po ogradowaniu dostał pozlacaną blaszkę<br><br>Edytowany przez: Eothain, w: 2008/04/17 18:12
  • Odp:Grading teraz czy poczekać 16 lat temu #2837

    Tez o tym słyszałem, z tym to tylko do sądu iśc.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Grading teraz czy poczekać 16 lat temu #2838

    No to jak się zabezpieczyć, żeby nie być oszukanym. Przecież zdjęć nie porobiębo jakieś takie podobne te monety...
  • Odp:Grading teraz czy poczekać 16 lat temu #2844

    Trzeba po prostu oddac monety do naprawe zufanej firmy bez poszlakowanej opinii. Najlepiej bezpośrednio w stanach ale to koszty o wiele większe.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information