Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ?

    • Fce2
    • Fce2

    Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3359

    W jakie monety zainwestowaliście ?
    Ja skupiłem sie na szymanowskim. Według mnie moneta ta ma przed soba dosć duża stope wzrostu (zreszta mam kilkanaście sztuk po cenie emisyjnej)

    Obecnie mozna go zakupić po cenie emisyjnej a jeszcze na przełomie stycznia/lutego smigał po 90/100zł
    Kupno tej monety jest obarczone bardzo małym ryzykiem ponieważ:
    1. kupujesz ja po cenie praktycznie emisyjnej wiec nic nie możesz stracic a cena emisyjna wynosiła 54 zł
    2. ma bajer, kontynuacje seri itp
    3.ma bardzo niski nklad bo tylko 53 tyś.
    4. zreszta jeszcze nikt nie stracił kupujac monety do 2008 roku po cenie emisyjnej
    5. jest to moneta bardzo mloda bo wydana dopiero w 2007 toku i skoro w tym samym roku co zostala wydana, przyniosla zysk w granicach ok 100% od sztuki (teraz jej cena oczywiscie spadła )to za jakies poł roku bedzie mozna na niej tylko zarobić.

    Druga moneta z która wiaże silne nadzieje to leszczynski zarówno popiersie jak i polpostać.
    Mam tez jeszcze kiilka popiersi poniatowskiego
    Kilkanascie woreczkow menniczych 1 gr.2006 (inwestycja kilkuletnia, conajmniej )

    Jak wyglada sytuacja u Was i z jakimi monetami wiążecie najwieksze nadzieje ?

    pzodro
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3360

    Na pewno nie kupowałbym żadnego polskiego srebra z kilku ostatnich lat. Są monety, które przyniosą znacznie większą stopę zwrotu (liczoną w setkach procent), więc jaki sens inwestować w srebra III RP, gdzie o takim zysku można już tylko pomarzyć.
    • Fce2
    • Fce2

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3361

    wiec w takim razie podaj przyklad jakie i pochwal sie zawartościa swojego portfela inwestycyjnego
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3362

    Fce2 napisał:
    wiec w takim razie podaj przyklad jakie i pochwal sie zawartościa swojego portfela inwestycyjnego

    Jeszcze nie mogę - dopiero zaczynam gromadzić zapasy i chcę skupić monety jak najtaniej. :D
    • Fce2
    • Fce2

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3363

    hehehe tak myślalem :] domyslam sie ze chodzi o zagraniczne sreberka. wkoncu kazdy ma swoj rozum i niech kieruje sie swoimi przeczuciami co do inwestycji, ja wole III RP
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3370

    Fce2 napisał:
    hehehe tak myślalem :] domyslam sie ze chodzi o zagraniczne sreberka

    Właśnie że nie chodzi tylko o zagraniczne sreberka. Jest też wiele atrakcyjnych inwestycji w Polsce, pod samym nosem. ;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3373

    Fah to pochwal się wreszcie co wg Ciebie w dzisiejszym czasie dałoby taki kilkuset % zysk. Jak nie chcesz na forum to na priva napisz ;-). Bo ja jak dotąd nie znlazłem takiej inwestycji
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3377

    riko_2 napisał:
    Fah to pochwal się wreszcie co wg Ciebie w dzisiejszym czasie dałoby taki kilkuset % zysk. Jak nie chcesz na forum to na priva napisz ;-). Bo ja jak dotąd nie znlazłem takiej inwestycji




    Fah chwalił się, że będzie miał kilku %zyski.

    ale z dukatami nie wyszlo, monety z usa tylko sprowadza:)
  • Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3378

    No to ja się pochwalę teraz, mój portfel narazie jest bardzo niwielki.

    W perspektywnie kilkuletniej kupiłem kilka sreberek francuskich z zabytkami, worki mennicze 1 groszówe 2006, 4 Kazimierze z I emisji, i kilka pojedynczych drobiazgów m.in kilka szt. 10 zł zakończenie wojny.

    Zastanawiam się powaznie nad kupnem kilku sztuk 20zł KOściół w Haczowie.....dla mnie spośród sreberek to jest neimalże pewniak.

    Myśle, ze systematycznie mój portfel w miarę przypływu gotówki bedzie się rozrastał, a do jakich rozmarów to zobacyzmy.

    Mój majowy wypad na Ukrainę nie doszedł do skutku, ale mam nadzieję, że w ciągu klku tygodni to się ziści i wtedy chciałbym się zaopatrzyc w kilka sreberek ze zwierzakami ukrainskimi.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 12 miesięcy temu #3382

    Piotr_k84 napisał:
    Mój majowy wypad na Ukrainę nie doszedł do skutku, ale mam nadzieję, że w ciągu klku tygodni to się ziści i wtedy chciałbym się zaopatrzyc w kilka sreberek ze zwierzakami ukrainskimi.

    Może będę niedługo na Ukrainie, ale tam te zwierzaki cieszą sie olbrzymim zainteresowaniem, a ceny są często wyższe niż na Allegro, a i tak w większości sklepów numizmatycznych nie da się ich dostać. :(
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3620

    Dziś do mojego portfela dołączyło 100 woreczków 1 gr z 2006r.
    Powiedzmy \"po pieniądzach\" :D
  • Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3621

    NO to ąłdny zakup, po ile kupowałeś. Jak długo planujesz je trzymac? Czy myslisz o któtkotrwałem inwestycji, czy moze chcesz jesz na 5 i więcej latek odłozyc???
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3622

    Z przesyłką wyszło mnie 980 zł czyli po 9,80 zł.

    Chciałbym aby to była inwestycja długoterminowa (parę lat), lecz jeśli mnie brak gotówki kiedy przyciśnie to sprzedam wcześniej ;-/

    Jak Piotrze uważasz ? po 9,8 zł to dobra cena jak za 2006 rocznik?

    ...jestem jeszcze studentem więc wszystko możliwe.<br><br>Edytowany przez: riko_2, w: 2008/05/13 22:42
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3625

    riko_2 napisał:
    Z przesyłką wyszło mnie 980 zł czyli po 9,80 zł.

    Chciałbym aby to była inwestycja długoterminowa (parę lat), lecz jeśli mnie brak gotówki kiedy przyciśnie to sprzedam wcześniej ;-/

    Jak Piotrze uważasz ? po 9,8 zł to dobra cena jak za 2006 rocznik?

    ...jestem jeszcze studentem więc wszystko możliwe.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Edytowany przez: riko_2, w: 2008/05/13 22:42



    mhm...gdzie taką ilość kupiłes?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3626

    riko_2 napisał:

    po 9,8 zł to dobra cena jak za 2006 rocznik?


    Wg mnie to dobra inwestycja. Ceny wywolawcze zaczynaja sie w granicach tej wlasnie ceny a niekiedy dochodza do kilkunastu zlotych. Napewno na tym nie stacisz, wrecz przeciwnie zyskasz mniej wiecej tyle samo ile na to wydales (jesli chcesz sprzedac to w przeciagu kilku lat)
    Osobiscie bym poczekal min 10 lat i potem pomyslal o sprzedazy.
    Ja tez przymierzam sie do kupna tych woreczkow.
  • Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3637

    To bardzo dobra cena ja płąciłem za swoje po ok. 11zł/sztue ale też nei narzekam:). Odłozyłem do pudełeczka i niech sobie lezą. Skoro planjesz jest odłozyc na kilka lat to napewno nie stracisz.

    O obiegówkach IIIRP rozmawiamy tutaj jakby co, tu jest dużo informacji.

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...mp;amp;limitstart=72


    ps. wrcając do tematu portfela inwestycyjnego, któy przynosi najwięszy zysk w krótkim czasie. To moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest ciągłe obracanie zainwestowaną gotówką. Lepszym wyjściem jest kupowanie np GNów czy woreczków menniczych po cenie emisyjnej i sprzedawanie jest z neiwielkim zyskiem. PO kilku takich transakcjach zbierze się odpowiednia ilośc gotówki, która będzie można zainwestowac na dłuższy okres czasu a resztą obraca dalej.

    Dla przykładu.

    Mamy dojście do GNów po 2zł/ sztukę, albo woreczków groszówek po 1zł/sztukę.

    GNa spzredajemy za 2,4zł, woreczek za 1,7 zł. Zysk jednostkowy niewielki ale jak pomnożymy x ilosc sztuk to zysk jest już znaczący.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/14 09:45
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3647

    Też nad takim obiegiem sprawy się zastanawiam. Często bywam w Krakowie i myślałem żeby tak nobić. Kipować w NBP po emisji woreczki odiegówek i monety GN i sprzedawać na allegro. Duzo zabawy ale faktycznie zysk Piotrze może być niezły
  • Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3648

    dochód jednostkowy mneijszy ale przy dużym obrocie moze byc nieźle, no tylko trzeba temu poświęcici trochę czasu.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3650

    Piotr_k84 napisał:
    dochód jednostkowy mneijszy ale przy dużym obrocie moze byc nieźle, no tylko trzeba temu poświęcici trochę czasu.




    Z obecnymi Gn to nie możliwe:(
    Nawet e-numzimatyka.pl sprzedaje po 2,00zł....
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Portfel inwestycyjny/ najwiekszy zysk ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3655

    i w jakim banku mozna dostać taką dużą ilość woreczków groszowek, albo gn-ów, żeby mozna na tym konkretnie zarobić, (dla mnie konkretnie to 1000zł) :D
  • Strona:
  • 1
  • 2
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information