Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Obiegówki PRL

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #3546

    Witam wszystkich. Mam pytanie otóż posiadam w domu dosyć sporo monet obiegowych PRL(będzie tego kilka kilogramów). Może ktoś z was mi pomoże gdyż nie mam zielonego pojęcia które roczniki monet są atrakcyjne pod względem ceny? Nie znam się na monetach PRL więc proszę was o radę. Z góry dzięki
  • Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #3550

    Po pierwsze w przypadku obiegówek PRLu kluczowe znaczenie odgrywa stan, jesli jest to stan menniczy to blaszka moze osiągac wysokie ceny, czasem bardzo wysokie. Nawet neiwielki defekt powoduje, ze cena drastycznie spada i neiwiele brakuje aby stałą się tzw złomem.

    Które rocznikie są cenne, oj duzo ich jest, większośc to te pochodzące z pocżatku okresu PRL.

    Umieściłeś to w dziale inwestycje jako, że chesz dowiedziec się w któe zainwestowac? Czy moze pzrenieśc wątek do Monety Polskie?<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/05/11 22:14
  • Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #3623

    Przepraszam, zę jeden po drugim, ale kij.

    Jesli miałbym poleciic jakas blaskze obiegową jako inwestycję z okresu PRL to bezapelacyjnnie poleciłbym Mieszko i Dąbrówka 100zł. jest to wprawdzie okolicznościówka, ale prawie:). Nakąłd bardzo mały, a wizerunek, cóż dla mnie jedna z najpiekniejszych monet XX polskiego.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #3628

    popieram... nabyłem po znajomości kilkanaście sztuk w dobrej cenie plus 5 sztuk prób :)... niech sobie spokojnie leżą i jak córka dorośnie to je dostanie... np za 20 lat :)
  • Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #3639

    a próby zawsze będa w cenie, poza tym prób do tej okolicznościówki wyszło kilkanaście, nie wszystkie doczekały się realizacji.
  • Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #4835

    Bartek natchnął mnei do napisania tego postu. Co sądzicie o kupowaniu rolek bnkowych popularnych (bo niedrogie) roczników obiegówek PRLu, jako o kilkuletniej lokacie kapitału???

    Niektóe roczniki sa tanie jak barszcz, a za kilka lat nadal z rolki bedziemy meic piekne mennicze blaszki.
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5056

    Dokładnie. Ceny powinny skoczyć także po wejściu Polski do strefy Euro. Ja także zamierzam sobie zakupić rolki mennicze póki są tanie i odłożyć na dobrą chwilę:)
  • Odp:Obiegówki PRL 15 lat, 11 miesięcy temu #5058

    Ja jeśli będe kupował to te z tzw. półki złomu PRL. Wydatek rzędu kilku złotych, jak cena nie wzrośnie to zakopię i basta:).ktoś za 300 lat odkopie i będzie się cieszył.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/06 22:29
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information