Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Obiegówki IIIRP

  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3544

    Tak jak pisałem wcześniej wyobraź sobie jakbyś miał teraz menniczy pakiet dajmy na to SZTANDARU z 1930 roku, ocinałbyś teraz kupony tylko i leżał do góry brzuchem:):):):). Przykłąd moze odległy, dam bliższy 1zł 1957 rok........
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3590

    Witam wszystkich, mam na imię Marcin, od dłuższego czasu obserwuję forum ale jeszcze sie nie wypowiadałem.

    Moje pytanie przedstawia się następująco... przypuśćmy że kupiłem 100 takich woreczków 1 groszowych z 2006 roku, po 2-3 latach cena tychże woreczków wzrosła powiedzmy 10-cio krotnie i tutaj stawiam moje pytanie : Czy po tym okresie nie bede miał problemu z szybkim ich sprzedaniem, nie chcialbym sie z nimi \"bujać\" przez pół roku, a patrząc na aukcje na allegro, chętnych jest dość mało. Co prawda kupują woreczki tańsze w dosyć przyzwoitych ilościach, jednak te droższe można policzyć, maksymalnie, na palcach dwóch dłoni. Chodzi mi poprostu o to, czy będzie na nie popyt podczas gdy ich cena bedzie wyższa.

    Przepraszam za wszystkie błędy, prosze o wyrozumiałość.

    Pozdrawiam Marcin.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3591

    e tam... widocznie źle patrzysz... od dawna obserwuję woreczki z lat 90'tych i po mimo cen nawet 400-600 zł większość się sprzedaje... pomimo takich cen jedni je kupują i po niedługim czasie sprzedają drożej... a inni rozrywają i monety sprzedają na sztuki...

    a co do tańszych to \"w dosyć przyzwoitych ilościach\" to mało powiedziane... parciaki idą jak świeże bułeczki... wszystko zależy kto sprzedaje i za ile... ja bym np nie kupił drogiego woreczka od początkującego sprzedawcy albo od takiego co sprzedawał ubrania a nagle wystawił drogie woreczki...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3598

    Dziekuje za odpowiedz, bede jednak musiał od czegoś zacząć moją sprzedaż na allegro.
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3638

    wiesz na obiegówki zawsze będą chętni, obiegówkami w dużej meirze zajmują sie kolekcjonerzy a nie spekulanci, a kolekcjonerzy potrfią ocenic ich wartosc i zapłacici stosowną cenę. Także ebz obaw, kupca zawsze znajdziesz.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3842

    A jakie jest Wasze zdanie na temat parciaków ? Głównie rocznik '07 i '08
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3894

    08, jeśli masz po \"emisyjnej\" to brac. 07 też bym brał ale po emisyjnjej.
    Jeśli chce się inwestowac w woreczki lub parciaki to trzeba szukac tych dziur \&quot;niskonakładowych\&quot; rzadkich. Niestety coraz więcej ludzi w tym siedzi i coraz trudniej o to bo coraz więcej worków i parciaków jest w obrocie lokacyjnym<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/05/18 11:45
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3942

    i szukać, nawet na siłę ;), dobrych okazji... tak samo szukać po strychach u dziadków i gdzie sie tam da...

    wczoraj miałem okazję stać się właścicielem 15 woreczków po 50 sztuk monet 20 000 zł Zamek w ŁAŃCUCIE :)) i 10 ruloników monet 50 gr z 1968 roku :)). Leżakowały sobie w metalowej kasetce u prababci :).

    dlatego namawiam do popytania i poszperania bo nie wiadomo jakie rarytasy się kryją o których nikt nie pamięta
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3943

    uuu a ską ona miała tyle worków z Łańcutem???

    Tu ładny woreczek. 20 groszy 2003 zszedł za 600zł.
    allegro.pl/item363362625_20_groszy_2003_worek_menniczy.html

    jeśli masz tenw orki i rulony to patrząc na ceny allegro....jesteś bogaty
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3945

    szok... niezłe ceny... i tak szkoda, że tylko tyle znalazłem...

    prababci syn pracował kiedyś w mennicy... jak zmarł to jego najbliższa rodzina dobrała się do jego majątku... jak byłem jeszcze mały chodziłem oglądać do niego \&quot;sreberka\&quot; i inne \&quot;fajne krążki\&quot; nazywane monetami... miał wszystko co w tamtych czasach wychodziło, łącznie z próbami i unikatami... niestety po tym nie ma już śladu... rozkradzione i część pewnie dawno już opylona... wczoraj pomagając robić porządki znalazłem je w starej zabytkowej metalowej kasetce... dostałem je z adnotacją, że jak moja córka dorośnie to mam je dostać :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3963

    Zdesperowani ludzie zadają pytania \&quot;kolekcjonerzy pytanie\&quot; - Szczególnie do tematu polecam 3 pytanie

    www.nbportal.pl/pl/np/numizmatyka/vademe...lekcjonerzy-pytaja-3
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #3972

    Tak zamiana możliwa bez upzredniego zamawiania, tylko że jak powiesz ze chcesz więcej niz 5 worków to juz nosem kręcą:):):)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4119

    Ale odpowiadają tak jak wszyscy w banku, owszem jest taka możliwość - gdy przyjdzie co do czego - \&quot; to jest awykonalne, jedynie saszetkę \&quot;
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4124

    a tak trochę w ramach pzrerywnika \&quot;workowego\&quot;, ale związanego z obiegówkami IIIRP.

    Dziś nektóre rocnziki obiegówek groszowych IIRP, ale też alusy PRL kosztuują ....set złotych. Ciekawe jak będzie wyglądała za kilkanaście, kilkadziesiat lat sytuacja z groszowymi monetami IIIRP. Czy mennicze okazy też będa kosztowac set złotych??? Co najwyżej dziesiąt złotych

    Moja teoria jest taka: napewno nie a dlaczego???

    - obecnie nakłady sa dużo wyższe niż wcześniej.

    -niektóre roczniki z dawnych lat przetapiano, wycofywano z obiegu z różnych powodów.

    - dawniej nie było aż takie nazwijmy to świaodmości inwestycyjno-kolekjonerksije, że kupowało się obiegówki ze świadomościa kilkunastoletniej lokataty. dziś wiele osób celowo zbiera obiegówki w workach, pauje w holdery tylko po to aby w ten sposób ulokowac gotówkę (sposób słuszny).
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4126

    ja wiem czy taki słuszny :)

    w tej chwili u inwestorów jest taka ilość saszetek i parciaków nowszych roczników że chyba trzebaby ze 200 lat, żeby coś na tym zarobić

    co innego starsze saszetki np. 1990 - wtedy świadomość zbierania worków nie była tak popularna
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4127

    Masz rację oczywiście, że obecnie jest zbyt duzo obiegówek w parciakach i woreczkach, ażeby szybko je spienieżyc z zyskiem. Szybko to kilkanaście lat:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4128

    Proponuję zerknąć okiem na aukcję z saszetką 2 zł ( 200 złotych) z 2005 roku - ciekawa aukcja, fakt tylko 5 mln monet, ciekawe jak się zakończy

    Niewątpliwie zły okres na sprzedaż numizmatów - jakichkolwiek
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4203

    dziobak napisał:
    Proponuję zerknąć okiem na aukcję z saszetką 2 zł ( 200 złotych) z 2005 roku - ciekawa aukcja, fakt tylko 5 mln monet, ciekawe jak się zakończy

    Niewątpliwie zły okres na sprzedaż numizmatów - jakichkolwiek




    sprzedawca ma kilka takich saszetek kupionych podobno za 200zł
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4206

    Ja obserwowałem to:

    allegro.pl/item361852089_2_zlote_woreczki_2008_rok.html

    worki 2zł z 2008 roku/ cena 230zł/ sztuka.
    W sumei gra w ciemno, nakałd neiznany, ale zbyt dużo powyżej emisyjnej się nie przepałca.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4218

    a ja z woreczkami z lat 2007 i 2008, no i późniejszymi postanowiłem tak... niech sobie spokojnie leżakują... jak córka skończy 18 lat (czyli za 17,5 roku) to wtedy je dostanie i jak będą coś warte to je spienięży :)
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information