Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: grading za 15 lat ?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3603

    Czy warto kupować monety w pr 70 jeśli nie zamierzam ich sprzedawać przez długi okres czasu (ok 15 lat). Myślicie że moda na grading się skończy czy wręcz przeciwnie. Ja myślę że za taki okres czasu wymyślą coś lepszego do oceny monety i jej zabezpieczenia a wtedy GCN .......? Czy wystarczy może dobrze zabezpieczyc monetę \" w stanie menniczym\" i niech sobie czeka ? Jeśli to drugie To pojemnik próżniowy bez światła to dobry pomysł ? Czekam na opinie
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #3605

    Pudło prózniowe jest wg mnie dobrym rozwiązaniem, sam sie do niego przymierzam.

    Czy kupowac w PR70 czy tylko kaplse to już jest wiesz loteria. Ale uważam, zę grading jest dośc bezpieczna metodą, jesli planujesz trzymanie blaszek kilkanaście lat.

    w tym wątku proponuję rozwinąc temat inwestycji długoterminowej w grading

    Uwaga jesli mamy rozmawiac o pzrechowywaniu monet to tutaj:

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...;<br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/05/13 20:07
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4501

    Post za postem, ale to nadzwyczajna sytuacja.
    Tydzień temu zostałęm wujkiem, chcrzesnym jednoczesnie. Mojej siostrze narodził sie syn: Jaś.

    Ale przejdę do sedna. Przejrzałem dziś szczegółowo aukcje dotyczące lustrzanek PR 70 i utwirdziłem się w pzrekonaniu, że warto kupowac co jakiś czas mojemu chrześniakowi monety ogradowane.

    Skupiłem sie głównie na monetach do roku 2007 włącznie. Jak patrzę na ceny niektóych monet z 2004-05 roku i widze, że w gradingu pr70 schodzą niewiele więcej niż kapsel, niemalże po kosztach to nie ma mocnych na to, żeby była to zła lokata, zwłaszcza jeśli myślę o lokacie dla malca do 18-stki.

    Nie pisze inwestycja tylko lokata, podobnie jak w złoto. Jak widze, ze np zakończenie wojny, Turyn itp itd można kupic po 70zł, a Haczów i Dożynki po 150zł to nie będę się dłużej zastanawiał. Raz na akis czas malcowi kupic takie pudełko, zbierze sie w ciągu kilku lat trochę tego a potem niech robi co chce:).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4502

    Wszystko - tylko nie GCN, bo może okazać się tak że np sokoła jakego ty masz w nocie PR 70 ma 120 000 innych osób ;)

    Tak rozrywkowo
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4505

    to też będę brał pod uwagę:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4519

    i dobrze Piotrek robisz... ja teraz część monet kupuje dla córki... też jak skończy 18 lat to je dostanie... przez 18 lat trochę monet się uzbiera i wartość też wzrośnie...
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4522

    ...teraz to moze są nadal gnioty, ale mam nadzieję, ze za te n... lat to lokata sie opłaci.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4568

    Można trafić nawet za 62zł. w PR70
    www.allegro.pl/item369977711_10zl_turyn_2006r_pcg_pr70.html
    i to nie z GCN-u tylko z nowej firmy z Kalisza
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4571

    ... i takie okazje ( bo to totalna okazja) warto wychwycac:).
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4573

    www.allegro.pl/item370003875_20zl_getto_2008r_pcg_pr70.html

    licząc, że firma ma rabat to i tak wychodzi taniej;)
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4575

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4577

    Cena emisyjna getta to 95 zł...
    www.nbp.pl/Banknoty/kolekcjonerskie/plan_2008.pdf

    ..gradnig 30 zł

    cóż za takie pieniądze to i to getto w pr 70 mozna uznać za dobrą inwestycję :D
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4579

    Jak kupimy w pudełku za taką cenę jak powyższa i odłożymy na 15 lat ( a moze krócej) to będzie to doskonałą inwestycja
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4794

    Dziś pobiłem rekord za 59zł PR70 2004 rok!
    www.allegro.pl/item371132163_10zl_2004r_...dealna_pr70_gcn.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4814

    i tak czasami bywa ; P
    no to wychodzi ze za sama monete zapłaciłes 30 złotych czyli niemal cena kruszcu, pomijając to ze tematyka sportowa jest mało popularna
  • Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4948

    Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego, firmy osoby prywatne decydują się na sprzedaz w takim dole, po kosztach a czasem ze stratą?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4952

    aby utrzymać płynność i nie zbankrutować, pracownikom tez trzeba zapłacić nawet w dołku ; P
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 11 miesięcy temu #4996

    Hossa i monopol GCN-u na Grading też się skończył. W niedzielę kończyło się sporo ich aukcji po 10szt. takich samych monet w PR70 a ceny były powalająco niskie. Mieli je wcześniej wystawione na \&quot;KUP Teraz\&quot; po 90-110zł. i nic nie sprzedali a w aukcjach poszły po 60-70zł.
    Ludzie tak się zniechęcili do GCN że przestają kupować ich monety.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 4 miesięcy temu #8916

    Jak najszybciej i najtrafniej oszacować czy cena moenty z gradingiem jest warta, żeby monetę kupić?
    Po drugie jakie gradingi jeszcze są warte inwestycji? Z tego co mam wiedzę dość szczątkową, to MS to monety w stanie menniczym, ale i one mogą być \&quot;ryśnięte\&quot;, więc które numerki jeszcze warto.
    I pytanie numer 3, co uważacie na temat gradingowanych NG?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:grading za 15 lat ? 15 lat, 4 miesięcy temu #8917

    Jak najszybciej i najtrafniej oszacować czy cena moenty z gradingiem jest warta, żeby monetę kupić?
    Po drugie jakie gradingi jeszcze są warte inwestycji? Z tego co mam wiedzę dość szczątkową, to MS to monety w stanie menniczym, ale i one mogą być \&quot;ryśnięte\&quot;, więc które numerki jeszcze warto.
    I pytanie numer 3, co uważacie na temat gradingowanych NG?
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information