Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Obiegówki IIIRP

  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4434

    Tak tylko uważam, zę nawet jeśli nakałd obiegówek w 2008 roku będzie niski to i tak niewiele to zmieni, gdyż zbyt dużo worków i parciaków znajdzie się w obrocie lokacyjnym. To staje się juz zbyt populrne, dlatego trzeba szukac luk w starszych rocznikach, ale nie skreślam 2008 roku, sam zaopatrzę się lada dzień w NBP w kilka saszetek. :)
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4437

    Fakt. U mnie w NBP Poznań 2007 jeszcze zalega.
    Wg nakład będzie taki sam lub większy bo:
    -ciągle pisze się, że brakuję niskich nominałów.
    -na allegro pełno jest 1gr 2008(za duzo...)
    Pozdrawiam!
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4499

    wiele krajów: Dania, Węgry (kilka lat temu Szwecja) zrezygnowały z najniższych nominałów, gdyz ich kosztu produkcji był wyższy niż samo nominał. Obecnie w dobie wzrostu cen kruszców moze i w Polsce dojśc do tego, że 1 i 2 grosze znikną. Choc szczerze powiem, że to mało prawdopodobne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4503

    Podziwiam sprzedawców za to że dla zysku rzędu 25 zł sprzedają parciaki których tak łatwo nie zdobędziesz. Zamów, postaraj się w międzyczasie zestresuj i pojedź po np pół tony mosiądzu manganowego - a paliwo kosztuje i to nie mało, allegro też

    Zapomniałem o dowozie na pocztę i zmarnowanym czasie dla 25 zł

    Pozdrawiamy 25 - złotówkowiczów
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4580

    Nastroje w dziale monety obiegowe trochę ochłonęły na allegro.

    Dziś woreczek 1 gr z 1990 r poszedł zaledzwie za: 418 zł

    allegro.pl/item369480223_worek_menniczy_...;<br>Edytowany przez: riko_2, w: 2008/05/28 23:29
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4582

    a wczoraj tyle:

    allegro.pl/item370880641_1_gr_1990_worek_menniczny_.html

    335zł/ cena min. nie osiągnięta. A jeszze kilka miesięcy temu, cena była 2 x wyższa. Jednak tłumacze to tym, ze obecnie wszystko leci na pysk. O worki obiegówek jak i same obiegówki jestem o wiele spokojniejszy niż o lustrzanki, którym trudno będzie się podnieśc. Obiegówki sobie poradzą.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4583

    To fakt. Sam widziałem woreczki z 1990 r co po 680 zł schodziły 1-2 miesiące temu. Taką kasę to za rocznik 1997 dawali:
    allegro.pl/item350805065_1_grosz_z_1997r...ny_woreczek_nbp.html

    Podsumowując jakbym miał parę zł na boku to 400 zł za woreczek z 1990r byłbym skłonny dać od ręki.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4587

    Mam pytanie z 1990 roku zachowało sie niewiele woreczków a jak sami po sobie widzicie ile się ich zachowa po 2008roku.Myślicie więc że w 2026roku też będą schodzic po 500 - 600 zł ??
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4595

    Ja myślę, ze jeśli chodzi o te najstarsze woreczki z poczatku lat 90-tych to cena powoli będzie szła w górę, wiadomo że do pewnej granicy. A to dlatego, że bardzo mało ich pozostało w obrocie, a za kilka tal będzie pewnie jeszcze mniej, bo Ci co kupowali po niskich cenach częsc moga rozrywac do sprzedaży na sztuki.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4604

    częściowo przestój w monetach obiegowych może byś spowodowany urlopami i zbliżającymi się wakacjami...
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4609

    Też jestem tego zdania. O jakimkolwiek większym wzroście cen myslę, że będzie można mówic od września
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4630

    Niemartwcie się - w banknotach też wielki zastój - jak ze wszystkim
    • Fce2
    • Fce2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4640

    ale takiz astój to jest praktycznie co roku. w tamtym roku cchyba sie wszystko ruszyło tak od listopada...
    moze i w tym roku tak bedzie, ludzie ochłona troszeczke, nakłady delikatnie pojda w dół, giełga cały czas dołuje.. moze cos z tego bedzie i w tym roku
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4645

    Według mnie to już pod koniec września ceny zaczynają rosnąc z obserwacji ostatnich lat. A w październiku jak ukaże się nowy katalog Fischera na 2009 jeszcze większe wzrosty będą.
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4652

    wolałbym, zeby wszystko zyskiwało na wartości powoli ale systematycznie, a nie jak w zeszłym roku, 200% w góre i potem na pysk.
    • Fce2
    • Fce2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4670

    oby tak było ze od wrzesnia zaczna sie wzrosty. A to ze rosnie 200% a potem spada na pysk nie jest wcale takie złe pod warunkiem ze sprzedamy na gorce a odkupimy na dołku :)
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4672

    Mnie już takie zabawy nie bawią, bo to numizmatyce przynosi więcej szkody niż pozytku, na fora wpadają spekulanci rządni łątwej kasy, nie ma o czym i z kim wteyd konkretnie pogadac. Jesli bardzo się chce za monetach zarabiac to można nawet bez takichh cyrków.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4749

    NA to już nie mamy wpływu - i wiele też nie zrobimy
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4760

    A ja uważam, że mamy. Musimy po prostu studzic zapędy młodocianych spekulantów, którzy na widok kasy doznają niemalze ekstazy. Trzeba im pokazac, ze monety to także hobby.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 11 miesięcy temu #4788

    Piotr_k84 napisał:
    A ja uważam, że mamy. Musimy po prostu studzic zapędy młodocianych spekulantów, którzy na widok kasy doznają niemalze ekstazy. Trzeba im pokazac, ze monety to także hobby.

    Które okropnie wciąga i zaraża innych.
    Dałem chrześniakowi na komunie album z 2GN nie w pełni uzupełniony a już po miesiącu cała rodzina połknęła bakcyla i zbierają.
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information