Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:

TEMAT: Obiegówki IIIRP

  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6209

    5 groszówki z 1993 roku, rzadko się pojawiaja na aukcjach, więc cena także nietuzinkowa.

    1026zł za woreczek, ale minimalna nieosiągnięta.
    www.allegro.pl/item395334549_5_gr_1993r_woreczek_menniczy.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6302

    Ciekawe - z tego co wiem to w PKO biorą używki - nbp to ostateczność
    • Fce2
    • Fce2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6341

    zauważyliscie ze z allegro znikneły praktycznie aukcje z woreczkami 1 groszówek z 2006 ?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6344

    Od jakiegoś miesiąca ciężko jest z nimi, a od jakichś 2óch tygodni nie było aukcji na których można je dostać w ilości sztuk większej niż 2-3 (pomijam aukcje 'dla hurtowników' czyli z parciakami, bo z takowym workiem 1 groszówek 2006 jakaś aukcja zwykle w krótkich odstępach czasu się pojawia). Czyżby wszyscy już je pochowali w szafach (piwnicach?) i czekają na 'lepsze' czasy?
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6347

    Sądze, ze to co mialo sie spzredac spzredało sie, a reszta czeka w szafach na lepsze czasy, bo wakacje to sezon ogórkowy
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6382

    15 pażdziernika ( około ) zaczną się obroty ale wątpie aby z taką prędkością jak w zeszłym roku - choć kto wie.......
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6386

    Dlaczego akurat w tych dniach mają sie zacząć?
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6390

    Zapewne dlatego, ze w zeszłym doku w połowie paździenrika rozpoczeło się windowanie cen, najpierw powolne a potem machina ruszyła......

    Mam nadzieje, ze takiego wariactwa nei będzie, sądze, ze wiele osób zmądrzało po tym jak wtopiło niezła kasę. Obecnie sezon ogórkowy i to nie tylko na obiegówkach ale także na innych monetach
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 9 miesięcy temu #6423

    Witam. Wczoraj na allegro kupiłem parciaka 1 gr. z 2006 roku za 711 zł. Jak myślicie, to dobra cena ?
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6426

    dobra, wychodzi 7,11zł / woreczek więc cena uważam, ze dobra. ja swoje kupowałem po 10-11zł/ sztukę. 2 miesiące temu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6430

    sprzedaj mi kilka woreczków! ;))
    w ostatnich 4-5 tygodniach woreczeki (gdy sie pojawiały na aukcjach oczywiscie) chodziły po 12-14 zł (a znalazły się nawet i po 19 i ludzie brali), a i same parciaki schodziły w cenach podobnych za jaka miales okazje go nabyc, wiec interes jak najbardziej dobry zrobiles
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6456

    Myślę że cena za tegoroczny worek w październiku lub listopadzie będzie oscylowała gdzieś około 230 złotych
    ( gdyby tak było - było by dobrze )
    narazie wszysko się chwieje raz 200 zł raz 150 zł. Wynik wakacji rzeczywistą cenę poznamy we wrześniu
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6458

    no na obiegówkach tegorocznych ceny się trzymają, jeszcze w czerwcu po 135 zł na licytacjach schodziły.

    Jak ktoś ma wolną szafę w pokoju lub suchą piewnicę to nawet ok interes kupić tak parę(naście) parciaków i 100% w pół roku zysku jest :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6460

    prawie jak z akcjami,
    w piwnicy bym nie trzymał - w połączeniu z wilgocią drobne mikroorganizmy mogłyby się tam zadomowić a pozbycie się ich graniczy z cudem
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6623

    Czy na rynku obiegówek III RP (m.in. z ostatnich rocznikow) pod koniec roku może sie powtorzyć fala spekulacji jaka miala miejsce prawie rok temu w której w roli głównej wystąpiły sreberka III RP z 'Sokołem' na czele??

    Na dzisiejszy dzień wielu domorosłych inwestorów chcących - przede wszystkim w krótkim odstępie czasu - zarobić i dorobic sie nie ma zbyt wielu mozliwosci do wyboru.

    Giełda powoli odbija sie od dnia (lub moze jeszcze krąży po nim), zloto sięgło 800 dolarów za uncje - owszem moze to byc inwestycja ale na pewno nie krótkoterminowa. Moze rynek nieruchomości? Tez ma sie coraz gorzej.

    Coraz trudniej o woreczki mennicze w oddzialach NBP czy bankach. Woreczki na alletamdrogo schodza czasem w bardzo nieprzewidywalnych cenach. Rynek meblowy - a dokladnie rynek szaf - przezywa swoj rozkwit gdyz inwestorzy hurtowo zaopatruja sie w parciaki.

    Brakuje tylko jeszcze jakiejs malej grupki spekulantow lubiacej robic 'szum' w mediach, ktora zadbalaby o ten własnie najbardziej potrzebny naplyw fali nowych inwestorow.

    Sa to nadwyraz idace prognozy, gdyz rynek obiegowek rozni sie od rynku monet kolekcjonerskich, nie ma on tez w sobie takiego potencjalu, ale czy ktos przypuszczal pod koniec roku 2007 ze mozna az tak zaspekulowac rynkiem sreberek??
  • Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 8 miesięcy temu #6737

    Wszystko jest możliwe i wielce prawdopodobne. Widoczy jest już wzrost cen sreberek, co moze pociągnąc za soba nie tylko wzrost cen innych monet kolekcjonerksich ale także i woreczków obiegówek.

    Inwestycja w woreczki mennicze to raczej lokata długoterminowa - przynajmniej ja takową podjąłem kupując 30 woreczków 1 groszówek z 2006 roku. Leżą sobie spokojnie i za kilka lat sobie o nich przypomnę.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8079

    Jestem tu nowy, więc takie pytanie :) kto kupuje te obiegowe worki? :) czy 2złotówki :) ? Wzór wzorem, ale to totalna masówka z niewiele wartego materiału :) co innego złoto czy srebro :) pytam bo narazie jakoś tego nie pojmuję, aczkolwiek jutro do mej szafy zawita po 20 worków 1,2,5 groszówek '08 ;)
    • Jacek_xx
    • Jacek_xx

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8082

    hmmm, nie pojmujesz, a \"jutro do mej szafy zawita po 20 worków 1,2,5 groszówek '08 ;) \". Nieważne. Właśnie dlatego, że to jest taka masówka ceny worków są takie, jakie są. Przecież monet obiegowa, jak sama nazwa wskazuje, jest w obiegu(czyt.: zużywa się). Automatycznie cena monety w stanie menniczym( w tym przypadku woreczka) jest odpowiednio wyższa, ponieważ w stanie UNC/I zachowało się jej mniej.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8090

    A mi sie zdaje że nawet ceny lustrzanek idą w dół moze na allegro coś drgneło albo stoi natomiast na giełdach lustrznaki i inne monety tanieją.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Obiegówki IIIRP 15 lat, 5 miesięcy temu #8257

    A ja zakupiłem na wiosne 100 woreczków monet 1 gr z 2006 r coś za ok 10 zł za woreczek i myślałem, że to była dobra inwestycja.

    Niektórzy wróżyli, że ceny tych woreczków na koniec roku wywindują sie spokojnie powyżej 20 zł za szt.

    A tu swoje prawie sprzed roku 10 zł ciężko im osiągać. :P
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information