Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 16 września na giełdzie...

    • Offline
    • Oklaski: 0

    16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7096

    jestem ciekawy waszego zdania na temat:

    Czy nie dawny krach (chyba powoli mogę tak mówić po zdarzeniu 16 wrzesnia) na giełdzie będzie miał duży wpływ na ceny numizmatów (np. lustrzanek)?? np. ludzie od nowa zaczną próbować inwestować wielkie sumy w monety?

    proszę o komentarze<br><br>Edytowany przez: kleksak, w: 2008/09/16 22:16
  • Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7099

    Ciekawe pytanie.

    Dzis mówiono że z warszawskiej GPW wycofano ileś tam miliardów złotych, w każdym razie bardzo duzo.

    Gieła jest silnie skorelowana z cenami surowców, w tym złota i srebra, których to cena moze mieć odzwierciedlenie w cenie numizmatów.

    Podczas zeszłorocznej bessy wielu graczy giełdowych zaiwestowalo w monety, sta na grudniowo-styczniowa górka. Nie jest wykluczone, że ta sytuacja powtórzy się i teraz.

    jedno wiem napewno, chcąc inwestowac w monety czy złoto warto na bieżąco śledzić aktualnosci gorpodacze i finansowe, bo jedno skorelowane jest z drugim.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7115

    Według mnie ceny monet są sztucznie napompowane i zapewne wkrótce wszystko spadnie - oczywiście kolekcjonerom to wszystko jedno, ale osoby które traktują monety jako inwestycję, będą niemile zaskoczone, moim zdaniem, będzie jeszcze jedna ładna górka a potem ostateczna korekta -30~60% all.

    Teraz jest dobry moment aby wejść na giełdę, jeszcze tydzień, max dwa spadków i potem zacznie się piękna hossa, proponuję zakupić pakiet tanich akcji i patrzyć jak z dnia na dzień +100% zysku :)

    Expert :P
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7118

    Już spadło po styczniu 2008 , jeszcze ma spadać ? wątpię w te słowa
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7133

    Ja uważam że od 2 dni ludzie ponownie zaczynają inwestować w monety! Wystarczy zobaczyć na to co dzieje się z allegro - a mianowicie wczoraj się zawiesiło i dzisiaj ponownie! Awaria podejrzewam występuje przez to że w jednym czasie wchodzi na aukcje zbyt wiele osób na raz. Ceny też tendencja wzrostowa na przykładzie z mojej aukcji dziś zakończonej - jeszcze przed awarią pozostałe przeniesione - komunikat ze strony allegro \&quot;W godzinach 21:20 do 21:50 serwis Allegro będzie niedostępny. Oferty sprzedaży, które powinny zakończyć się w tym czasie, zostaną przedłużone o 24 godziny.
    Przepraszamy.

    Zespół Allegro\&quot;

    Węgorza w PR70 tydzień temu można było kupić za ok 1000-1100zł.
    Dziś sprzedałem za 1376zł. !!!
  • Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7134

    MI od 3 dni coś dzieje się z Allegro, monety, które wczoraj licytowałem, do konca zostało 3 minuty, nagle pzredłużył się do 19 godzin.
  • Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 7 miesięcy temu #7184

    Dziś także szła na giełdach...ale szał zakupów.



    Na giełdach inwestorzy pzrechodzą ze skrajnosci w skrajność, jeszcze 2-3 dni temu rwali włosy z głowy mówiąc o kryzysie, dziś już cieszą się ze spektakularnych wzrostów wartości akcji oraz samych indeksów.

    WIG 20 wzróst o 5,6%

    Brytyjski FTSE zyskał 8,84%

    Ale to co działo się w MOskwie pzreszło wszelkie oczekiwania. Dziś takze zablokowano giełdę, ale ze wzgledu na bardzo dynamiczny wzrost indeków.

    Rosyjski indeks RTS wzrósł o 22%, akcje jedneog z banków zdrożały o 60% (Vnieshtorgbank)

    Tutaj można zobaczyc indesksy z innych krajów, wszędzie na zielono.
    www.money.pl/gielda/swiat/

    NO i prosze co moze zdziałać zastrzyk finansowy od państwa. Nawet w USA, gdzie już była niemalze żałoba na giełzie, dziś zielono.

    Pomimo dużych wzrostów cen akcji, ceny surowców także na zielono: (złoto o godzinie 22.00 wyceniono na 872 dolarów/ uncję). www.money.pl/gielda/surowce/

    Natomiast kursy najwazniejszych walut nieznacznie bo neiznacznie ale na czerwono.


    Bańka spekulacyjna, która urosła na przełomie roku 2007/08, była w bardzo dużym stopniu wywołana własnie spadkiem cen akcji na giełdzie. Sam osobiście spotkałem człowieka, który w listopadzie 2007 roku wyciągnął z giełdy resztę swojej gotówki i zainwestował w monety. Nie wiem jak to się skończyło, czy sprzedał na górce styczniowej czy sparzył się. Takich osób było wiele.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/09/20 22:03
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 4 miesięcy temu #8898

    Jeśli mowa o skorelowaniu giełdy z rynkiem numizmatycznym to jakie znak korelacji macie na myśli? Bo chyba ujemny - jak giełda spada, to numizmaty rosną. Jeśli w ogóle jest jakaś zależność.
  • Odp:16 września na giełdzie... 15 lat, 4 miesięcy temu #8901

    Ja sądzę, ze jest to neico pośrednia zależnośc. Po prostu kiedy rok temu giełda zaczęła spadac to dużo osób zaczeło lokować monetach - bańka się rozrosłą i bylo co było.

    A teraz spada i giełda i ceny większości monet.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information