Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tegoroczne zapasy NBP

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Tegoroczne zapasy NBP 15 lat, 5 miesięcy temu #7916

    Witam,

    Mam takie pytanie, czy ktoś z was wie, albo ma przekonanie graniczące z pewnością jak mawiać zwykł mój znany sąsiad, na temat zapasów tegorocznych emisji monet, pozostających jeszcze w NBP.

    np. sybiracy 10pln i herbert 10pln - czy to jeszcze można kupić w NBP i jeśli tak jakie jeszcze są zapasy? kedy się skończą, pytam bo sądzę że po wyczerpaniu zapasów obecne śmieszne ceny tych numizmatów mają szansę powrócić do emisyjnej, zastanawiam się kiedy to może nastąpić :)

    wszelkie opinie mile widziane...
  • Odp:Tegoroczne zapasy NBP 15 lat, 5 miesięcy temu #7921

    sądze, ze w skrbcach NBP jest jeszcze dużo tych monet, podobne jak w sejfach sklepów numizmatycznych.
    Przytocze pewną anegdotę, którą słyszałem w jednym ze sklepów numizmatycznych.
    Jakiś czas temu byłem odebrac monety, czekam wszyskto pieknie, nagle słysze rozmowę pracownika z jakimś człowiekiem, że niedawno kupili (nie wiem czy od mennicy czy NBP) 300 sztuk złotych monet 200złotowych, któe już długo zalegały w skarbcach. Kupiono je za cene 4% niższą niż cena kruszcu. Pewien jubiler zapłacił za nie 3% powyżej ceny kruszcu. Te 300 monet zostalo przetopiony, a co z nich teraz jest niewiadomo.

    Reasumując, skarbce bankowe maja naprawde duże zapasy poszczególnych monet. Sądzę, że mają nawet po kilka sztuk monet sprzed kilku, kilkunastu lat.

    Po drugie. Widac,że nawet na mało chodliwych monetach można zarobić.

    Policzmy.
    15,5 grama x 300 = 4.650 gram (4,5 kilo złota). A wiec na takiej ilości złota - kupując 4% ponizej i sprzedając 3 % powyżej jest się kilkanaście tysiecy złotych do przodu.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/10/31 08:58
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Tegoroczne zapasy NBP 15 lat, 4 miesięcy temu #8258

    Ja też jestem tego zdania, że wiele tegorocznych sreberak przeznaczy NBP na jakieś łańcuszki lub błyskotki dla Pań, które spewnością bardziej pocieszą oko i pożyteczniejszą funkcję spełnią.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Tegoroczne zapasy NBP 15 lat, 4 miesięcy temu #8285

    Tak piękne pierścionki z cyrkonią będą :)
  • Odp:Tegoroczne zapasy NBP 15 lat, 4 miesięcy temu #8415

    śnieg spadł, zimno się robi to moze przed NBP podowisko zrobić i zawody w hokeja zrobimy, krążki dostarczy NBP ze swoich skarbców.

    A ta powaznie to niewykluczone, że np srebro lub złoto jeśli zbyt długo będzie zalegało to niewykluczone że moze cżęść nakładów zostanie sprzedana co cenie złomu i pójdzie na przetop.

    Takie jest moje zdanie.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Tegoroczne zapasy NBP 15 lat, 4 miesięcy temu #8418

    Piotr_k84 napisał:
    śnieg spadł, zimno się robi to moze przed NBP podowisko zrobić i zawody w hokeja zrobimy, krążki dostarczy NBP ze swoich skarbców.

    W Poznianu obok NBP jest Plac Wolności- więc idealne bedzie się nadawać na hoheja. Chyba, że ktoś chce na normalnej tafli to niedlaeko jest Bogdanka. Więc mamy idealne warunki! :D
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information