Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 10 zł 400 rocznica osadnictwa w Ameryce-warto?

    • Offline
    • Oklaski: 6

    10 zł 400 rocznica osadnictwa w Ameryce-warto? 15 lat, 4 miesięcy temu #8684

    jak wam zapewne wiadomo 17 grudnia br. NBP zacznie sprzedawać m.in. 400 rocznice poslkiego osadnictwa w Ameryce Pł o nominale 10 zł w cenie emisyjnej 106zł. odłożyłem trochu kaski no i zdecydowalem że kupie owy numizmat i ustawie sie cierpliwie w kolejce przed odziałem NBP w średowy poranek:D, zaczęłem sie jednak zastanawiać:a może kupie 2 sztuki jedna do kolekcji a 2 na sprzedaż?, myśląc sobie żę powtórzy ona sukces szlaku bursztynowego z 2001, co wy na to, myślicie że warto zacisnąc pasa i kupić 2??? ps. wg mnie moneta jest zjawiskowa %D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:10 zł 400 rocznica osadnictwa w Ameryce-warto? 15 lat, 4 miesięcy temu #8685

    jeśli zamierzasz kupować do kolekcji to ok, ale nie inwestycje, spójrz na allegro, dostaniesz taniej niż w banku ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:10 zł 400 rocznica osadnictwa w Ameryce-warto? 15 lat, 4 miesięcy temu #8895

    Monetami zajmuję się od niedawna, natomiast do tej pory tyle się dowiedziałem, że liczą się nakłady. Cóż, obie monety bardzo piękne, tyle że Szlak miał 30tys. a Osadnictwo 126tys. Różnica znaczna.
    Jak widzę osadnicy są obecnie do kupienia za ok. 100 zł, więc wzrostów nie ma. No ale minął dopiero 3ci tydzień od emisji.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:10 zł 400 rocznica osadnictwa w Ameryce-warto? 15 lat, 4 miesięcy temu #8903

    No ale szlaku nie było jak pamiętamy w bankach na 2 dzień:)
    Pierwsza moneta którą zainteresował się \"lud\".
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:10 zł 400 rocznica osadnictwa w Ameryce-warto? 15 lat, 4 miesięcy temu #8911

    No tak,zgadza się. Mnie chodziło o to, że trudno będzie Osadnikom powtórzyć wyczyn Szlaku skoro jest ich ponad 4 razy więcej.
    Ale mam też pytanie do doświadczonych kolekcjonerów, który pamiętają moment wypuszczenia Szlaku. Co spowodowało ten bum na tę monetę? Bo owszem bardzo piękna i z bursztynem, jednak już nakład normalny jak na 20 zł z 2001, a wzrost ceny i obecna wartość monety niewyobrażalna.
  • Strona:
  • 1
Przeglądasz:
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information